Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za vikend sam posejao svega 32 ara, više na silu, nego kako bi trebalo, zemljište je još uvek vlažno, u subotu oranje kukuruzovine, morao sam prvo da prođem tanjiračom, jer berač nema tarup i plug nabira.
U nedelju tanjiranje, drljanje i setva, isušilo se za dan od vetra pa je moglo da se obradi relativno pristojno. Simonida, oko 3 kg/ar, ručna setva, nemam sejalicu, a niko i ne radi uslužno u mom kraju.
Cena setve do sada 18 000 za 32 ara.

Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
 
Јуче завршена сетва пшенице...све у свему задовољни послом, нешто је тањирано за исту, нешто орано(кукурузишта)...НПК 6:24:12 ишао у смањеној количини од ~130кг/кј...сејали наш Целуле у количини од око 140кг/кј и оригинал Басилио Ц1 у количини од 120кг/кј који је плаћен код нашег складиштара 59 динара, што није много, у односу на цене рецимо вештака...

Сад прање сејалице, мазање и смештај до следеће године. ...
 
Ja upravo počeo setvu, sve ide na tanjirano suncokretište, pođubreno je sa 3x16 150kg po kj, sad sejem apilco-debilco oko 150kg po kj, domaće seme što bi kazli, al ga neću imati dosta za sve pa će biti i nešto sitno ns40s, nešto više solehia, i možda jutro zvezdane ako baš zafali semena..
 
Danas krenuli da sejemo lg apilco na 3kj nismo dobro podesili sejalicu pa smo posejali 191kg/kj umesto 150kg/kj. Hoće biti problema oko bokorenja?
 
Treba zatvoriti ovu temu za pisanje .Bilo pa prošlo ,ima nova tema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh