Pšenica 2020-2021

deks

Član
Učlanjen(a)
1 Mar 2017
Poruka
2.372
Ovu je dobro osinuo..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока

zeljkoo

Član
Učlanjen(a)
9 Sep 2011
Poruka
1.511
Danas obisao ponovo, kao da je brener radio ima i drugih zanimljivosti kao sto je sorta, na primer Balaton je podneo mnogo bolje nego Sothis i Sobred, evo jedne slike, desno je Balaton u pitanju je jedna parcela sve sejano isti dan.

Balaton
Sobred

Ova poslednaja je Basilio sejan u decembru, bice on dobar.

Aca97

Član
Učlanjen(a)
21 Avg 2016
Poruka
1.883
Ja sam danas bas obisao, nista strasno kod mene, po neki list se vidi od mraza.
Avenue gledam kod drugara poprilicno opaljena. Jecam najbolje podneo

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
3.925
Jel mozes slikati kako izgleda svrdlo te sonde ....ja bas razmisljam nesto praviti za taj posao.

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.790
Uhh kako je na ovim vašim slikama kod mene ovoga nema. Sejana je 11.11. pa nije baš toliko velika. Msl ima je ali ne baš ovoliko kao kod vas. Sad krajem februara ili početkom marta će dobiti jednu količinu KAN-a. Druga sledi krajem marta.

Milos88_

Član
Učlanjen(a)
7 Feb 2013
Poruka
1.279
@zcurcic kako si uspeo da tu sondu da zabodes do skoro 100cm?? Jbt ja kad uzimam uzorak za onu standardnu analizu, nekako mi maksimum mozda bih mogao jos 5cm vise....ali 100 :O

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
3.925
U pitanju je svrdlo,burgija ,okreces i ona ide u zemlju,vadis po desetak cm zemlje pa ponovo i tako do metar.Problem je sto ima mnogo razlicitih burgija,ja sam jednu pravio,ide ali tesko,tj jbt ja lipsem dok izbusim 2-3 rupe.Mozda je njegovo neko bolje resenje.

Milos88_

Član
Učlanjen(a)
7 Feb 2013
Poruka
1.279
To i jeste problem, treba i to okretati...jos ako neki mraz, pa tvrdo...uzas...zato nisam nikada ni radio n-min analizu, zbog te patnje...

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
3.925
Najbolje onaj motorni busac rupa,sa najtanjom burgijom ,ne pitas jel mraz,suvo,ovo ono ,to izbusi rupe ocas posla,samo nekako mi se ne daje stotinak eura (kineski) da bi koristio samo za analizu xd,mada uvek ima i nesto kad se sadi ili cak buse rupe za stubove,i nije bas u potpunosti van opcije kupovine,tj dobro je imati tako nesto u domacinstvu.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
3.925
Nije problem gornjih 30cm,bar kad sam ja probao,to ide lako da moze i obicnom ubodnom sodnom koju kao asovom ubodes u zemlju i izvuces.Problem je ispod,tvrdo u p.. mate...2 rupe sam izbusio i kao da sam trcao maraton lol,a ruke od okretanja burgije kao kod Svarcenegera :haha: :haha:.

Зорге

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2019
Poruka
1.584
У подне се вратио са њиве и прве прихране 'шенице сејане, ако се не варам, прве седмице новембра.

Ау, ала је стагнирала до сада. Гледам жита ту око своје њиве и види се лепо у ком термину је која сејана и то по бујности, али не и по боји - нема нешто свеже зелене боје.

Vrh