Pšenica 2020-2021

Field

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Dec 2020
Poruka
45
u sredu prihranio bacio urea 150 kg, tamo do 10 marta cu ici i kanom, posto sam skoro kupio kembridz valjak, da li bi bio problem ako bi povaljao sa njim tamo pocetkom marta?

milan11

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2016
Poruka
470
u sredu prihranio bacio urea 150 kg, tamo do 10 marta cu ici i kanom, posto sam skoro kupio kembridz valjak, da li bi bio problem ako bi povaljao sa njim tamo pocetkom marta?
Ako si tek sad bacio UREU mislim da ti je rano 10 marta za KAN.. Ja planiram AN sad krajem februara pa KAN tek krajem marta. U isto vreme krajem marta ce KAN ici i na parcele gde sam bacio UREU pre 2 nedelje.

Gogi023

Novajlija
Učlanjen(a)
20 Apr 2015
Poruka
227
Basmati. Prihrana sledece nedelje
Desno je moja, puno bolje izgledala i puno više i naebala

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Poslednja izmena:

Gogi023

Novajlija
Učlanjen(a)
20 Apr 2015
Poruka
227
Evo ga

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Gogi023

Novajlija
Učlanjen(a)
20 Apr 2015
Poruka
227
Mislim da nije puno do sorte. Uvek dobre stradaju na oko više.
Jednostavno su krenule i povukle vodu i listove pa ih mraz dočekao
Kako ce se oporaviti čuće se...

aca74

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2009
Poruka
3.944
2017. U martu je bio mraz -17C,u sortimentu sam imao Ingenio,Anapurnu i Solehio. Sve 3 sorte posle tog mraza su izgledale kao da su radjene totalom,ali ipak sam te godine imao najbolji prosecan rod psenice od kad se bavim poljoprivredom.
Meni je tada njiva u martu bila crna, koliko se pšenica izgubila. I kao i tebe, rekord koji nisam još dostigao.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
3.925
Solveig i Alcantara na jednoj parceli skoro skroz zelene,a odma pored komsijino zuto kao limun,no on je nesto pre mene sejao,par dana.Dok na drugoj parceli npr NS40S kao totalom prskan,a isti dan sejan kad i ove prve dve sorte.Dok opet na trecoj parceli NS40S ,onako,ima zutog ima i zelenog...sad budi pametan,i to je sejano dan-dva posle ovih ostalih.

Gogi023

Novajlija
Učlanjen(a)
20 Apr 2015
Poruka
227
Tu odakle je slikano se zavrsava put, bukvalno ga jedan čovek koristi ( ne ja )
Ali nije da nemamo sa tim problema, kao i svuda

Poslednja izmena:

Compa

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Maj 2020
Poruka
121
Anapurna desno amikus levo

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

zeljkoo

Član
Učlanjen(a)
9 Sep 2011
Poruka
1.511
Kod nas dobro opicio mraz psenicu, narocito tamo gde je duvao jaci vetar, psenica koja je sejana pocetkom decembra nije ni osetila mraz dok ova iz oktobra dosta promrzla, nadam se da ce se oporaviti kasnije.Bacio sam ureju pre nekih 15dana 200kg/h ostaje da cekamo za dalje, korov je krenuo, bice posla puno.

Vrh