Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta kažete na prskanje pšenice sutra, prekosutra, posle deset sati kada temperatura predje 10-12c? Ima trave dosta a psenica je svakog dana veća i bujnija.
Lično bi odložio. Koji ti je to korov u pšenici, jer u žitima koja sam ja gledao, nisam baš video nešto puno korova. Razmišljam da rizikujem i čak da ni ne prskam protiv korova.
 
Hteo sam i ja ostaviti moju psenicu da ceka lepse vreme,ali sumnjam da bi i korovi cekali,zato sam je tretirao herbicidom jos pre desetak dana,bilo je nekoliko toplih dana pre zahladjenja,koje ce sigurno usporiti drasticno delovanje hemije,ali ne verujem da ce korovi da napreduju za to vreme.
 
Moj plan je da u utorak uradim i prskanje i drugu prihranu. Ima dosta trave i vidi se na nekim listovima pojava bolesti. Insekte nisam video ali možda se i pojave sad kad ovih dana otopli. Inače sam planirao da po ha rastopim 10kg uree ali odustajem. Iako je kasna setva (11.11.) pšenica mi je u zadovoljavajućem stanju i baš dobro gura. Bojim se da mi neće izrasti velika pa da kasnije polegne (sorte Alcantara i Solehio). A nisam planirao da koristim regulator rasta. Tako da u utorak krećem da prvo prskam a odmah posle i da prihranim drugi put KAN-om i posle može da pada kiša.
 
Moj plan je da u utorak uradim i prskanje i drugu prihranu. Ima dosta trave i vidi se na nekim listovima pojava bolesti. Insekte nisam video ali možda se i pojave sad kad ovih dana otopli. Inače sam planirao da po ha rastopim 10kg uree ali odustajem. Iako je kasna setva (11.11.) pšenica mi je u zadovoljavajućem stanju i baš dobro gura. Bojim se da mi neće izrasti velika pa da kasnije polegne (sorte Alcantara i Solehio). A nisam planirao da koristim regulator rasta. Tako da u utorak krećem da prvo prskam a odmah posle i da prihranim drugi put KAN-om i posle može da pada kiša.
Zasto ne rotiras te dve radnje?
 
Ja ne znam sta da radim, imam na njivama trave onako kako koja njiva, spremio sam Sekator i Amistar extra. Dal cekati posle ove kise sto javljaju za sredu ili prskati u ponedeljak i utorak?
 
Privodimo kraju drugu prihranu sa 200kg Kan-a na Ha...posle zahlađenje ide prskanje..
5ebd8eb8b207370b3f011f2466ec4970.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Sutra tačno u podne, ako nema vetra, krećem sa prskanjem pšenice, najviše zbog trave. Ide malo Sekatora, potom Biatlon i Fluoko.
 
Danas gotovo prvo prskanje sekator od korova ,duet ultra od bolesti i trimaks regulator rasta .Na 5 hektara gde sam imao divlji ovas ma ovu kombinaciju i 0.9 l furore super po hektaru
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh