Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na kojoj temperaturi hlapi urea? Danas bacam jer nema vjetra zito je veliko ali nema kisa u najavi da ju unese u tlo i da ju bolje otopli.
 
Jel ima svrhe neke od trovanja miseva sada? Danas sam isao trovao, imam jednu njivu misevi na ogumke je ubijaju, ako nisu jedno 15-20% njive ogumci nije nista.
 
Da li smijem prskati pšenicu zemljišnim (Alister new) ako se očekuju temperature ispod 0 nekih 4-5 dana nakon primjene ?
 
Apilco prvi put u nasim redovima
4c638e73b8d137fc5680dac81b891fb7.jpg

Tanjirano kukuruziste,zeznuo sam se pa obrisao post..smrzle mi se ruke ladno
d9de8708a50f1c03696bbeb44eb24e9b.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ima od mraza ostecenih psenica ?,vidim niko nista ne spominje a kod nas i okolni atari ,do Zr cak sam vidjao ostecene psenice,neke su samo bas tamno zelene kao a ima i zutih delova po parcelama,nisu sve njive,i ja licno imam nekih njiva ne ostecenih a bogami neke su dobile po usima....

sawmill sunday brunch price
 
Juče išao do Pančeva, ne da su žita bleda i žuta, ko kad ih je neko oprskao slabom dozom totala. Uglavnom bez nekog pravila, ali negde su po celoj površini nekako bez života, na drugim mestima samo u trakama jarko žuto, širine jedne sejalice (kao da je nestalo semena pa je druga sorta usejana). Reko' možda je odsjaj sunca, al nisam ćorav na toliko parcela da pogrešim. Vladimirovac i BNS lokacije. Svoju pšenicu nisam obilazio još od decembra...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh