Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za hleb i kifle ce biti.
Zavrsena setva psenice za ovu godinu. Anapurna 2.3 hektara pola semenska pola tavanusa. Setvena norma 230kg po hektaru. I 2.5kg 6x12x24 a na drugoj njivi probano Yara djubrivi cisto da se uporedi.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
[mention]ljusha [/mention] Ja sam ove godine radio selektiranje kod Sekulica, i stvarno svaka cast... Drugi ko doradjuje je Judin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobar je Mile, ali prosle godine je bilo manje primesa u doradjenom semenu.
S obzirom kakve selektore i trijere ima, nedopustivo mi je da ima ljuspica u dzaku.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da se upisem u temu. Juce posejao 1.5kj LG Alcantara sa Redigo pro, Hteo sa Yunta ali prodalo se, nema vise.
Baceno 160kg/kj 6-24-12 Elixir, potom gruberisano i posejemo. Danas i sutra neka pada kisa pa povaljamo kad oprne.
Nisam imao psenicu od 2013 ako me secanje dobro sluzi, ne bi ni sada nego je to nova njiva i ima divlje kupine za izvoz. Ideja je da nakon skidanja psenice se to tuce total + maton.
 
I mi smo juče završili sa setvom. Od sorti, LG Avenue, Apilco, Apache nije odavno sejan, pa cisto da se uporedi kakav je sad, I nešto Sobreda od Caussade. Setvena norma od 115-130kg/kj. Tanjirano je dva puta, a od od djubriva je bačeno, Map 12:52 120kg/kj, i Urea 90kj/kj.
47ecae85db01d3fe59cabb9b242ea7b6.jpg
d8b62b5af275b2e8f8836c6a9d7c98b2.jpg
 
I mi smo juče završili sa setvom. Od sorti, LG Avenue, Apilco, Apache nije odavno sejan, pa cisto da se uporedi kakav je sad, I nešto Sobreda od Caussade. Setvena norma od 115-130kg/kj. Tanjirano je dva puta, a od od djubriva je bačeno, Map 12:52 120kg/kj, i Urea 90kj/kj.

Bas puno azota u jesen 🤔
 
Do sad smo uz map uvek bacali 50-60kg/kj uree, što je i dovoljno, sada probamo ovako uz neku preporuku, pa cemo videti. I Urea je jeftinija pa se može
Inace radi ova kratka tanjiraca po vlažnom, strava jedna.
 
Poslednja izmena:
Prošao sam pored pšenice koja je sejana 11.10 ,ukazuju se brazdice.
 
Da se upisem u temu. Juce posejao 1.5kj LG Alcantara sa Redigo pro, Hteo sa Yunta ali prodalo se, nema vise.
Baceno 160kg/kj 6-24-12 Elixir, potom gruberisano i posejemo. Danas i sutra neka pada kisa pa povaljamo kad oprne.
Nisam imao psenicu od 2013 ako me secanje dobro sluzi, ne bi ni sada nego je to nova njiva i ima divlje kupine za izvoz. Ideja je da nakon skidanja psenice se to tuce total + maton.
Ta kombincija hemije je ni pera neće odbiti,ja sam malinu tukao sa 8l totala i 2l matona po Ha i nista joj nije bilo. Pa sam na forumu procitao da akt mat fluroksipil moze da je unisti a to imaš u bonaci ,tomiganu.
 
Ta kombincija hemije je ni pera neće odbiti,ja sam malinu tukao sa 8l totala i 2l matona po Ha i nista joj nije bilo. Pa sam na forumu procitao da akt mat fluroksipil moze da je unisti a to imaš u bonaci ,tomiganu.
Plan je prskati Metmark + Bonaca. 1 kesica Metmarka + Bonaca videcu sa zastitarom koju maks dozu smem a da psenica prezivi. Iskustveno divljoj kupini doza od 0.8l/ha sto je preporuka u kukuruzu je slabo. Odnelo je mozda 30-40%. Prava doza je verovatno 2l/ha.
 
Vi koji ste radili doradu pšenice u kucnoj radinosti, cime tretirati seme. Treba mi za oko 250kg semena. Posto je Nikol prosle godine bila semenska, pa je planiram sada u doradu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh