Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vi koji ste radili doradu pšenice u kucnoj radinosti, cime tretirati seme. Treba mi za oko 250kg semena. Posto je Nikol prosle godine bila semenska, pa je planiram sada u doradu.
RANCONA od Ariste. Sadrži novu am ipkonazol.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Vi koji ste radili doradu pšenice u kucnoj radinosti, cime tretirati seme. Treba mi za oko 250kg semena. Posto je Nikol prosle godine bila semenska, pa je planiram sada u doradu.

Ja ove godine Semesan (prah) i Defender (tecnost). Na pola psenice jedno na pola drugo, ne mesam ih. Daleko od toga da su najbolji ali nisu skupi, pogotovo defender je jeftin cini mi se da za 1500 din koliko je litar moze da uradi 2 tone, msm da ide 50ml na 100kg. A za tu tvoju kolicinu lakse ti semesan da uzmes ima u kesicama po 200g i ta kesica je za 100kg semena. Cini mi se da je kod mene u poljo apoteci jedna kesica 175 din.
 
Dorađen Avenue iz ovogodišnje žetve.Urađen kod Sekulića fungicid i insekticid,cena 10din/ kg.On će ići ba 5,5ha a na još 2ha ćemo posejati semensku Alkantaru ili Anapurnu,ili možda čak obe svaka na po 1 ha.
2892d66e8c083c26973fb8ef01870761.jpg
47e3d75c18a8de2814e31f40a3ed53f6.jpg


Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Dosli do polovine posla 60kj. Anapurna, Ingenio zasticeni i sa insekticidom, Montekristo samo fungicid, norma140kg po kj. plus minus koji kg. Cini mi se da je najvise isejanih zrna islo kod anapurne, sitnija je.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
A kako podešavas dubinu setve? I da li se mogu ubaciti oni nagazni točkovi, na kojima se kod nekih sejalica podešava dubina? Da bi seme bilo ujednačeno posejano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh