Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo jedna slika nabrzaka , a imam i ljepše pšenice

SDC11641.jpg
 
sve je ok , samo imam table gdje je sve jednako ko nacrtano , ma samo da cijena bude dobra lako će mo :ppozdrav:
 
Da li je neko cuo podatak koliko je psenice do sada posejano,posto kako Tarana rece izgleda da je setva zavrsena.
 
Koliko sam ja obavešten posejano je tek nešto više od polovine višegodišnjih prosečnih površina pod pšenicom.
 
tako nekako. cini mi se da juzno od dunava nisu čestito ni počeli, a kanda nisu imali ni nameru da seju.čim denčic dreči da je optimalni rok i u novembru, znachi slabo..jako me žifcira taj tip..bajagi on je istraživao, pa zaključio da super rodi novembarska pšenica zbog globalnog zagrevanja.
da to izjavi na naučnom skupu, izbacili bi ga iz udruženja naučnika.
 
Jeli to znaci da cemo se obogatiti na psenici iduce godine ili ce nas kao po obicaju zedne prevesti preko vode?
 
Mislim da cemo po0pasti travu,da ne kazem psenicu, kao i svake godine.
Kod nas ko je posejao posejaoje,ja je siurno nebih sejao u novebru. Ima i kod nas onih koji ce sejati jos,ali tesko da ce moci da se nadaju nekom rodu,mada rod psenice ponajvise zavisi odaprilsko-majskih padavina. Ako tad bude pala dovoljna kolicina kise psenica ce moci da iskoristi sav potencijal i onda nece bas bitno biti ko je kad posejao,koliko je semena bacio,koliko vestaka itd.
 
mirmag je napisao(la):
Jeli to znaci da cemo se obogatiti na psenici iduce godine ili ce nas kao po obicaju zedne prevesti preko vode?
ako ovako ostane, a sva je prilika da hoće, sa 200-250.000ha posejanih i uz prosečan 10-godišnji prinos od 3.4t/ha, imaćemo plafon 850.000t.naše potrebe su oko 1.5 miliona tona. neke procene su da u ovom trenutku ima oko milion tona viška (u šta ja sumnjam). sa svim rezervama, u najboljem slučaju pšenice će biti knap.
pre 2 godine je posejano najmanje u istoriji srbije 450.000ha.
zaključke je lako izvesti.
a na konto denčićevih gluposti, gledam američko istraživanje, koje kaže da setva 1.11 u odnosu na setvu 1.10. daje 25% manji prinos.setva 1.12. skoro 40% manje. istraživanje je rađeno za period 1985-1991.
 
tarana je napisao(la):
mirmag je napisao(la):
Jeli to znaci da cemo se obogatiti na psenici iduce godine ili ce nas kao po obicaju zedne prevesti preko vode?
ako ovako ostane, a sva je prilika da hoće, sa 200-250.000ha posejanih i uz prosečan 10-godišnji prinos od 3.4t/ha, imaćemo plafon 850.000t.naše potrebe su oko 1.5 miliona tona. neke procene su da u ovom trenutku ima oko milion tona viška (u šta ja sumnjam). sa svim rezervama, u najboljem slučaju pšenice će biti knap.
pre 2 godine je posejano najmanje u istoriji srbije 450.000ha.
zaključke je lako izvesti.
a na konto denčićevih gluposti, gledam američko istraživanje, koje kaže da setva 1.11 u odnosu na setvu 1.10. daje 25% manji prinos.setva 1.12. skoro 40% manje. istraživanje je rađeno za period 1985-1991.
koliko se meni cini kod mene u ataru nikad manje zita posejano ali to izgleda ne brine mlinare posto su im svi silosi puni zato sada tako malo placaju a po paritetima koji daju za djubrivo mislim da ce u zetvi cena biti oko 11 din ako bude neka prosecna godina
johny samo ti nahrani te miseve ja nekad znam baciti nekoliko kila cinkfosfid mamaka po jutru. zito ti je bas dobro
 
hmm ja sam cuo opet da je sejano 30%manje nego prosle godine...a nisam prodao ni zrno ovogodisnje zetve...na sta ce ovo izaci neznamo :udri:
 
kombajner je napisao(la):
hmm ja sam cuo opet da je sejano 30%manje nego prosle godine...a nisam prodao ni zrno ovogodisnje zetve...na sta ce ovo izaci neznamo :udri:
Ni ja nisam prodao, tu oko januara planiram ...Inače ovaj cirkus i malverzacije su nezapamćene...
 
Zar neshvatate da oni sviraju kako im narede! Uplasili se oni gore da ce ostati bez leba pa sad vise nisu bitni ni agro-tehnicki rokovi ni nista samo da se nesto poseje! Sto nisu dali bolju cenu, bilo bi posejano vise to ja garantujem!
 
Sve je to presipanje iz šupljeg u prazno. Jedino bolja cena pšenice može obezbediti njeno sejanje na potrebnim površinama. I ništa drugo.
Potcenjuju se poljoprivrednici debelo, svako zna danas da izračuna koliko koja kultura ostavlja novca u novčaniku i niko više nije lud da radi za dž. :cao:
 
mityoo je napisao(la):
Zar neshvatate da oni sviraju kako im narede! Uplasili se oni gore da ce ostati bez leba pa sad vise nisu bitni ni agro-tehnicki rokovi ni nista samo da se nesto poseje! Sto nisu dali bolju cenu, bilo bi posejano vise to ja garantujem!
potvrdjujem da je bilo zito pre setve 14 15 din... sejalo bi se verovatno pa duplo vise,bar takvo je stanje ovde kod mene ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh