Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovo je sijano na podrivani i potanjurani suncokret

SDC11756.jpg


a neki siju i danas (moj otac) ostalo je sjemena pa se pokusira iako je ostala posijana prije mjesec dana

SDC11755.jpg
 
Apac 100 kg po kj sejan na tanjirano kukurozoviniste 11.10.
2hmzvh4.jpg
i pobeda 150 kg po kj sejana 17.10. takodje na tanjirano kukurozoviniste
35megba.jpg
 
Simonida sejana 28. X. na sojište.Razbacano 100 kg/kj. DAP-a 16x47x0,uzorano i dva puta pripremano.



ncf9ds.jpg
 
pre neki dan kad sam orao po magli, naišao sam na neke likove koji su sejali žito, pod punom opremom:jedan zatvara brazdu drljačom, drugi rastura đubre, treći vuče prikolicu sa semenom i veštakom, četvrti seje...ko zna, možda će i dobro da prođu, jer bojim se da ona žita koja su ranije sejana napreduju suviše brzo, počeće bokorenje ::lose:: ...gde je ta zima sad :sta:
 
Ja sam 17.11. posejao 500kg 1.reprodukcije Apache na 4kj. Predusev kokičar.
Dalje će da vidimo šta će bidne...
 
evoi,njive su tanjirane i sejane od 11.X-13.X baceno 100kg map-a,sorta apace 120kg/kj tretirana lamardorom i evo kako izgleda i najbitnije ove godine nemam zuto-zlatnu boju lisca a to zovu neko gljivicno oboljenje,isplati se sejati apace i to fest.od sada cu samo njega da sejem,mora malo i....reklame.
image-0257_4B083D34.jpg

image-6C7B_4B083D34.jpg

image-F3EE_4B083D34.jpg

image-649E_4B083D34.jpg

image-4765_4B083D34.jpg

juce su neki sejali valjda cedu imati srece da bude zita.
 
Cak sta vise bilo bi odlicno da psenic udje u zimu u pocetnoj fazi bokorenja. Nevalja ako udje suvise mala (ispod 3-4 lista),ali nevalja ni jako velika.
 
paorpaor je napisao(la):
Cak sta vise bilo bi odlicno da psenic udje u zimu u pocetnoj fazi bokorenja. Nevalja ako udje suvise mala (ispod 3-4 lista),ali nevalja ni jako velika.
:D hvala na odgovoru tako nesto sam i ja mislio ali posto sam totalni amater bolje da pitam.
kada pocinje to bokorenje jel nije to tu oko 3-4 lista? :sta: moja je tako nesto od 2-4 lista :cao:
:ppozdrav:
 
viktorija nije neki igrac na svetskom a bice sigurno oko 130-150 eura,posto je zabelezen neki rast zita i kukuruza na svetskom trzistu sad je 130eura/t zita u francuskoj tako da cekamo da madjari podignu pa cemo onda mi a kada opada onda je redosled drugaciji.nada umire poslednja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh