Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja idem sutra da bacim petnaestice i da spremim a u subotu sejanje apacha na 2kj jer u nedelju najavljuju kisu pa bi bilo dobro posejati u suvu zemlju pa nek posle padne kisa,mada sam ja vec video u nasem ataru da ima posejanog zita i svi rade obavezno sa kembridzom posle setve.
 
Danas posejao malo jace od 7 kj sa 7oo kg semena sorte apac.Masina dobro otvorena semena kad probam na putu dovoljno ali kao da je masa 1000 zrna mala pa ispalo oko 90 kg/kj.Posejao sam jos 5 kj renesanse sa oko 150kg/kj.Najlepse se sejalo gde je predusev arpadzik/tanjirano u tri navrata/ .
 
i ja sam danas posejao apache i masina(imt 23reda sa diskovima) je bila nastelovana da seje 100kg/kj a posejalo se oko 110 120kg/kj i sutra treba jos sa valjkom da se povalja i moliti boga da posalje dobru kisu :bravo: :kisa: :ppozdrav:

imam jedno pitanje?
kako je najbolje podesiti IMT masinu za sejanje psenice?
u kojoj rupu na obrtnoj ploci je najbolje raditi i na kojem broju otvora na onim vratancima?
sta kazete?
ja sma radio na donjoj 4toj rupi(ona ima najmanje rupa) na obrtnoj ploci i otvori su bili na 5-ici otvoreni i posejali smo oko 110 120kg/kj apacha.
zar to nije puno posejano ili je trebalo manje? :bravo: :ppozdrav:
 
Juce zavrsio setvu psenice, posejano 10ha semenskog apaca ( oko 210kg po ha) i 10ha evrope (3.reprodukcija, oko 300 kg po ha), podjubreno sa 250 kg NPK. Sinoc pala kisa pa leglo samo tako...jos ako nastavi i danas kako ovi najavljuju bice mozda para na leto...
 
zašto misliš da neće valjati? Možda je živica posejao prvu reprodukciju semenske pšenice...
 
Danas posejao pšenicu evropu 90 još ostao apache na 1 ha i gotova setva
 
Juče posejali-danas pokislo :D
Može mi neko pojasniti razliku u ova dva semena. Oba su iz instituta a kategorije različite- da ne pričam o kvalitetu.
scuvc3.jpg

:sta: :sta:
 
mislio sam juce da podrljam 6 jutara za zito, ali nije bilo sanse.blato.do iduceg vikenda nista.
 
"szeky" koje ti je delovalo bolje seme od ta dva ? koliko po jurtru si isao semena ?
ja sam uzeo to drugo po 30din/kg i neko iz pkb isto osnovno po 24din/kg
 
ognjen74 je napisao(la):
"szeky" koje ti je delovalo bolje seme od ta dva ? koliko po jurtru si isao semena ?
ja sam uzeo to drugo po 30din/kg i neko iz pkb isto osnovno po 24din/kg
Predosnovno bez i jednog lomljenog zrna u drugom je bilo dosta loma
2zokq2p.jpg

Oko 140 kg/jutro, NPK 3x15 220 kg/jutro, predusev katastrofalna soja ::lose::
10oe147.jpg
 
Dorađivači ove dve partije semena nisu isti, a to je često vrlo bitno.A u ovom slučaju bitnija stvar je to što predosnovno mora biti kvalitetnije odrađeno od osnovnog semena ili ti originala.To je meni jasno ali mi nije jasno kako si ti došao do ovog semena ili što ga seješ ako kojim slučajem ne radiš semensku proizvodnju.Pojasni mi molim te ,jako me interesuje.A ono što mi ovde smrdi je i to što su različito ofarbana a sredstvo za zaštitu je indentično.
 
Razlicita farba ukazuje na kolicinu upotrebljenog sredstva ili eventualno na koncentraciju sredstva iliti na kolicinu vode kojom je sredstvo razblazivano!
 
szeky je napisao(la):
Bio u institutu po seme pšenice, NS40s za par minuta planuo. Rekli mi da dođem odmah, kad stigoh svega 1250kg ostalo :nono: :nono:
Za dane polja u institutu su za reklamu pustili u prodaju 2t a ja slučajno baš i taj dan ujutru nazvao kao i prethodnih nekoliko dana i tada su prodavali predosnovno, kao što sam i naveo u postu
Kasnije je osnovno prodavano
szeky je napisao(la):
U institutu NS ponovo su pustili u prodaju Ns40s, cena 25.92 din/kg
Znači li to da neću imati taj prinos koji bi imao da sam posejao semensku :sta: :sta: :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh