Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam!
Rezultati su potpuno isti!
 
Kod mene je ispalo bolje tanjirano.Sto sam orao bila je lucerka .
 
Ne znam ljudi,ali ja sam samo jedne godine to uradio(tanjirao i sejao) i nikad vise.Toliko sam ugazio njivu od silnih prohoda(ciklon,tanjiraca,valjak)da sam sledece godine poludeo dok je nisam uzorao!Mozda je to drugacije kad imas jaku mehanizaciju,ali u mom slucaju je to bila greska!
 
mirmag je napisao(la):
Jesi li imao razlike u prinosu psenice na tanjiranoj i uzoranoj parceli?
nisam imao prilike da uocim razliku,
ali ako vecina tako radi,(koji imaju tesku tanjiracu i pokazalo se kao "dobro")zasto bih ja izmisljao toplu vodu?
 
Momci hvala, a što se tice tanjiranja nemam tešku tanjiraču pa mi je lakše da uzorem mada svake godine pređem sa malom tanjiračom lakše i bolje zaorem komušu

prijateljski pozdrav :cao:
 
Koliko efikasno iz vašeg iskustva tanjirača unese komušinu u zemljište u izmeša je sa zemljom? Koliko to posle pravi problema pri setvi? Suncokret i soja nemaju toliko ostataka pa je to ok ali kako je stanje sa kukuruzom?
 
nebojsa je napisao(la):
Koliko efikasno iz vašeg iskustva tanjirača unese komušinu u zemljište u izmeša je sa zemljom? Koliko to posle pravi problema pri setvi? Suncokret i soja nemaju toliko ostataka pa je to ok ali kako je stanje sa kukuruzom?
iz mog,jako tesko,mozda cak i nikako,neznam da li bi neki 8~9 prohod nesto ucinili,ali to je onda vec ekonomski neisplativo.
jbg,najbolje da se upali,pa onda tanjiranje ili oranje.
 
Kad ima vlage u zemljistu sa 3 prohoda tanjiracom spremim za setvu.Danas smo jedan deo gde je bio kukuruz 4 puta presli tanjiracom i uvek lisce ostaje gore.
 
Kad ima dosta v;age nekad je dosta i dva prohoda a nekiput treba 3 prohoda i moze sejati, samo mora zitna sejalica biti sa tanjirima jer ona sa lulama zagusuje!
 
mityoo je napisao(la):
Kad ima dosta v;age nekad je dosta i dva prohoda a nekiput treba 3 prohoda i moze sejati, samo mora zitna sejalica biti sa tanjirima jer ona sa lulama zagusuje!
To je moj najveci problem,masina sa lulama samo grabulja komusu i pravi pizdarije :udri: :udri: i zato,ako je moguce zapaliti ili duuuboko zaorati!
 
Kod nas su za paljenje počeli da pišu prijave. Neki dan došli čoveku na njivu, slikali i napisali prijavu. Nisam siguran samo ko je pisao prijavu dali vatrogasci ili poljočuvari.
 
mirmag je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Kad ima dosta v;age nekad je dosta i dva prohoda a nekiput treba 3 prohoda i moze sejati, samo mora zitna sejalica biti sa tanjirima jer ona sa lulama zagusuje!
To je moj najveci problem,masina sa lulama samo grabulja komusu i pravi pizdarije :udri: :udri: i zato,ako je moguce zapaliti ili duuuboko zaorati!

oranje je sigurica i znas da je uradjeno ali problem je suva zemlja
traktor se trese ko otrovan pacov
 
Kod mene tanjiraca samo igra kako je suvo.Da li je neko probao da seje?
 
Kod mojih u selu(Kucura)danas je 4 puta duvala sirena za pozar, dimio se ceo atar!Ljudi pale ko od sale!
 
Pre par dana sam uzorao sojiste, relativno lepo se oralo, nema mnogo vlage, ali nije ni grudavo posto njiva nije gazena po mokrom. Slama od soje je iseckana prilikom kombajniranja i tanko i ravnomerno razbacena po njivi. Verovatno je i taj tanak pokrivac delimicno sacuvao malo vlage. Odmah nakon oranja sam presao kembric valjkom i zatim 1 prohod setvospremacem. Time je njiva sasvim lepo pripremljena za setvu i planiram sutra da sejem. Nakon setve valjanje kembricom. Pre oranja sam razbacio DAP i malo URE-e. O redukovanoj obradi tanjiracom ne bih da komentarisem posto to nisam nikad probao i nemam neku ozbiljnu tanjiracu, a sejem relativno malo psenice tako da mogu sebi da priustim klasicno oranje. Pozdrav svima.
 
posle soje je rastresito zemljiste iako je susa tako da soja verovatno moze da se ore nisam probao ali ako nebude kise krenucu
 
sutra sejem...sve sem jedne njive koja ce morati da saceka kisu i da se podrlja bar jos 2x.
 
Sutra i ja idem da posejem koje jutro psenice/apac/ ,a ostalo malo kasnije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh