Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Ja nista nisam palio, unutra mi 21-23 stepena. Uveče zatvorim prozore pokrijemo se kad gledamo tv i vozi
 
Mož' ga mazati, kad jednom krenemo sa vatrom onda posle svaki dan mora uveče jedna bala. A pre nego što smo prvi put potpalili kotao bilo je i 19, i 20 stepeni unutra, i nikom nije bilo zima. Od kad smo krenuli sa loženjem, posle nekoliko hladnijih dana vratilo se ponovo toplo vreme pa unutra bude 22-23, ali džabe, samo viču jesi l' stavio balu u kotao? :haha:
 
Najlakše i najprakticnije, kad napunim 20 kanti miran sam 2 nedelje. Ja jos nisam palio grejanje vi?
 
Mi potpalimo jednu-dve vatre, bude lepo u kuci.
Drva ima i ne placaju se tako da se ne stedi

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jesam sad u petak zbog kupanja dece.
Ali beše bar meni vruće i to samo sa bukvalno 4 drveta.
Dalje palimo klimu, ujutru bude 23,5 ili 24c.
Preko dana između 25-26.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Otvaram, celog dana je na kip kada ovako kao danas greje sunce, zena se buni da joj hladno a i zbog bebe ne drzi stalno otvoren.
U kupatilu je uvek prozor na kip, takodje u hodniku samo kada udari minus zatvaram inace je na kip.
Jutros je bila tempe u dnevnoj 22,5. u hodniku je 21. Kaze zena smrzla se :)
Suva drva pa Rustik greje ko lud. jos mala povrsina 60m2, zidovi od naboja/ceprica/tugla, 45cm debeli pa stiropor preko. Jos je kuca prizemna, dobar deo dana je greje sunce, za ovakav period je to odlicno ali letos bila katastrofa
 
Otvori malo prozore da ti udje svezina u kucu 😊
Od pre tri dana lozim a tog jutra je bilo 19 stepeni . Dve nedelje smo malo uz klimu grejali .
Otvoreni non stop u najtoplijem delu dana. Kako pada spoljna temperatura tako i zatvaram prozore. Kod klinca mi ne pada ispod 22,bude i 23 soba je na suncanoj strani. Dnevni boravak ujutru bude 20.8 ali se sama podigne na 21-22
 
Grejete li narode? Ja ujutru jednu vatricu da podigne temperaturu na 22-23 i to je to za ceo dan. Stiropor radi posao
 
Zalozio danas oko 18h, jedna vatra da zagreje ako kupamo maleckog
Preko dana klima radi, ložila žena predhodna dva dana preko celog dana, to je loženje čeka da skroz drvo izgori pa ubaci novo. Za celu nedelju potrošene 4 kofe poludisperzije one velike, drva su krupnije cepana.
Temperatura je 25-26,ujutru 23
Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Počela zima

50120494.jpg



50120493.jpg



Ups, mislio sam da je tema o vremenu.
 
Poslednja izmena:
Idu li drva? 😆 Kod mene dal ode cela kanta jupola za grejanje od 9 ujutru do 21 uveče. Ujutru kad ustanem 20-21 stepen milina, dođe mi da ljubim ovaj stiropor 🤣 bas me zanima kolika će ujutru temperatura biti kad noćna bude - 5
 
Nazad
Vrh