Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Ne ,ovo sam naučio od komšije.Malo kanapa,petlja za nogu,merdevine ukoso,opruži se prase ko da ga jedan drži.Sam ga uštrojiš bez muke.
 
Offtopic je, ali da li ste probali da kastrirate prasice posle par dana od prašenja? To možete sami

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Da iskoristimo ovo lepo vreme i dopunimo zalihe
0c67748cafd663bf79d7e4b0195c8ca9.jpg
0e565f749330f5427ce47377e6908f76.jpg


Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Kako stojite sa cepanjem drva?
Ja u subotu nacepao 6 metara drva i desetak piva.
U nedelju jedva iz kreveta baš kad bešika ne može da izdrži.
Danas se nekako vučem, al leđa... ne mogu da se savijem.
 
Ja uzeo kod nas u sumi topole, mesavina debelih grana i gule od stabla, koliko god mozes u kikindu da slozis sa arnjevima za 2500 po prikolici. Navukao sam 4 prikolice za potpalu da imam, glavno je jasen i ugalj. Jeftina je topola samo ides sam skupljas, kratis, utovaras i prevozis. Ajd blizu mi sela pa sam isao.
 
Cepam samo za potpalu i to se učim da sednem i keserom polako. Cepaju sa cepačem, platim i samo nadgledam

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Spremio sam sebi oko 20m³, tu mi je kuci, ima jos 10 izvuceno iz sume u njivu, treba da se isece na metrice i iscepa.
Inace godinama radim ovako, cepam na manje cekije pa kuci presecanje.
Placao sam ranije presecanje dok je bilo jeftino, pred proslu sezonu nabavio traktorski cirkular za 300e i sad to radim sam polako.
a370e457e6702d6f8f39856a4f97e203.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ostar lanac i ne siliti ne nalegati se na nju prosto je pusti tone sama bez potiska odradi posao laganini, ja kad imam oblovinu hrastovu ili idem u neku drp nabavku obavezno nov lanac ganc nov i ne umorim se
 
Nazad
Vrh