Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Ja time držim žar noću u Alfin kamin

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Meni se u alfa kaminu osećao ugalj nemoj razmišljati o njemu.
Pre spavanja sam ložio samo kad je bio noćni minus, tada nisam imao izolaciju. Sada kad je imam završavam s loženjem u 20-21h.ujutru bude 19,5-21 u zavisnosti od spoljne temperature
 
Ja hrast+cer i bukov briket. Briket najviše smem dva cela štapa da stavim, začas se razgori samo preko 2 drveta i dižem temperaturu.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ovakvim drvima ložim, poštomse suše od maja meseca, spakovana juna, pokrivena mušemom krajem avgusta a na takvom mestu su gde ih vetar dodatno suši. Žena ne voli kada su ovako krupna neume da loži, zato stavi briket pa preko jedno do dva drveta.
Bez problema diže temperaturu, 25-26c, jutros je bila 22,5. Nisam ložio od 9 pola 10.
fc495710dd71c0a231aec3ff486cd623.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
krupno ti je ovo plus hrastova kora je debela i pravi puno pepela,zato je bukva zakon, tanja kora, pepeljaru praznim jednom nedeljno. ja bi na 25 nekog rokno 8-) samo trošiš vise drva bzvz. za grejanje od 7 ujutru do 22 uveče ne potrošim ni 2 kante jupola pri ovim temperaturama, a unutra mi je 22-23.
 
Na 27C vec mi je neprijatno, 26 nekako podnosim, tanka trenerica i majca.
Sobzirm da je zena zimogroziva a i izgleda da ce i sin jes da iam tek 2 meseca, nema spustanja ispod.
Deca provode dosta vremena na podu a dole su plocice tako da je ovo temperatura za sada odlicna.
Dobro se ugreje kuca, zagreje bojler, ocekujem kada se nateram i stavim stiropor preko ploce odozgo da mi utrosnja bude manja a akumulacija se poveca.
Ovako cepana stanu jedno 5 do 7 u kofu, odu max 2 kofe, zena saceka da lepo izgori pa onda stavi briket i drvo.
Ja znam da preteram nagruvam briket ili treske pa onda 2 do 3 komada podginem temperaturu na 50-55C, onda mora prozor u dnevnoj na kip da ide, tada se bojler dobrano zagreje.
Za sledecu sezonu moracu malo sitnije da trazim da se cep, bar ona sto su preko 20cma. Ona od 10-15cm mogu na pola.
Bukvu ne volim, prosto u mom kraju zna se Cer, Hrast i ko moze Gabar da nadje.
Pepeljaru iznosim 2 do 3x nedeljno, kupio usizivac za pepeo pa planiram vikendom da ga temeljnije cistim njime.
 
ma gde smem voleo bi ja na 20 leti, odma zena gasi klimu i krije daljinski, ja idem samo u sorcu po kuci i eventualno peskirce oko vrata. Kukam vrucina ona idi se tusiraj ili smrsaj :)
 
Nama svima u kuci sve preko 22-3 stepena pakao, uz to imam malo dete od 6 meseci i lepse spava kada su temperature oko 22.
Desi se nekad nabije na 25 celu noc se znoji i budi.
Svaka vama cast na 26-7 stepeni...

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Meni je u kuci na 22-24 stepeni i to je prihvatljivo, taman se lagodno osecamo. Vec na 25 je pretoplo da se moze u kratku majcu i preznojavam se neugodno....
Ujutru kad sam ustao jutros bilo 19 u kuci...
 
Ovde ko ima dobru podstanicu radijatori su vreli i prelazi 25c. Neko ko je blizu toplane a ima lošu podstanicu kod njega bude 20-21

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
24 i šetamo se po kući komotno obučeni :D Ceo dan napolju i po radionici, kad udjem u kuću pod tuš i kad izadjem hoću da bude toplo, a ne da jurim šta ću da obučem :D Na ratištu se mrznuo kao ker, od tad sam se zarekao da u kući koliki god da je minus ima da idem go :D
 
Evo i kod mene 23.7 s 2 cepanice na 25cm, a ostalo mi 4m od prošle zime na 33 ce popadamo 🤣 ovo će biti prva zima u mom životu u kojoj ću uživati...
 
Zena se takođe mrzla, pre nego sto smo renovirali, bilo je trčanja iz kupatila do sobe, sednem na šolju jajca mi se smanje kolko ladno bilo, kupatilo jedan zid šljaka blok tu sada stavio 20cm stiropora, tu je bilo zanimljivo tuširati se. 2012.joj puko bojler pošto nije bila kući nekoliko dana
2020.sam rešio ide grejanje da idemo šorc i majca ili goli dok se deca nisu rodila

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
BG toplane greju 20 stepeni, plus minus 1 stepen. Mislim bar da je tako.
Ovde ko ima dobru podstanicu radijatori su vreli i prelazi 25c. Neko ko je blizu toplane a ima lošu podstanicu kod njega bude 20-21

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Zavisi gde si. Iznajmio sam stan pre 6 godina u Beogradu u Stanoja Glavaša. Znači bilo je da umreš. Kad sam sklapao ugovor, gazdarica kaže grejanje je fenomenalno. Stan visoko prizemlje 33 m2, 40 rebara livenih radijatora. Prozori nikakvi. Ujutru 27 stepeni. Ja kad odem, ostavim stan na promiji. Kad se vratim popodne bude 24 stepena. I to jake zime 2016-2017.
 
Nazad
Vrh