Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Mene izašlo oko 4000 eura,sa svim dozvolama i gas majstorima,materijal.
Da napomenem centralno sam imao
 
Мени треба толико + систем за грејање. Кад све израчунам за тај новац се грејем најмање 15 година са овим ценама.
 
па не живи човек сам ваљда има неко млађи да се посла прихвати и одмени ..Кадгод генерације имале троје и више деце па једно остане ту и преузима сад ове нове све знају и сви паметни нит се узимају нит се деца праве
 
Poslednja izmena:
Ја ове године испуших за сојини сламу, канда ће морати кукурузовина да се балира. Јбм ти срећу, а таман сам прошле године увео централно и спојио обадве куће на један котао.
 
Mi smo sada kod drugara dovukli nešto preko 2.000 bala sojine slame iz trećeg sela.U bašti 11 punih prikolica, odrađeno sve u dva dana, veliki problem je radna snaga, nekako se organizovalo ali sve teže i teže.
 
Radna snaga veliki problem.
Kod nas fizikalci za sumu trazili dnevnicu 6000-7000din, sad nema ni njih...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
То са радном снагом се реши:
ако нема ко, мењаш начин грејања
Смањиш обим утовара, не треба ти велика приколица него мања да можеш са земље да утовариш.
Тврдим да је ово далеко најбоље решење, више се знојиш али пуно мање стресираш док сакупите екипу. Па их још гледате како "раде"...
Ове године сам 130 бала довукао, три дана по два и по сата посла. Без умора и нервозе.
 
Radna snaga veliki problem.
Kod nas fizikalci za sumu trazili dnevnicu 6000-7000din, sad nema ni njih...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Nema veze sa ovom temom ali možda kao naznaka u kom pravcu se ide .
Gledam letos u Grčkoj ( Nea Vrasna ) mnogo započetih objekata i građevinskog materijala čeka kraj sezone pa da se nastavi . Pitam domaćina kako nalaze majstore kad ni u Srbiji nema dovoljno radnika a kako je tek u Grčkoj ? , on mi odgovori kako sve ide preko registrovanih firmi koje drže Grci a radnici su Albanci , Bugari , Makedonci , Rumuni ........ Reče mi da je dnevnica prostog fizičkog radnika 150E uz 3 obroka i smeštaj .
 
Daleko je skuplje od tih 100e.Prvog dana je išlo 4 traktora sa 8 prikolica+onaj sa presom.Samo gorivo košta više od toga a gde je sve ostalo.
 
Sapatnice nije bas sve tako jednostavno, postoji nesto gde jedan sam moze samo da sanja o poslu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Не везано за тему, мени само треба помоћ код штројења прасади. За све остало планирање, планирање, планирање... Није ми се још десило да нешто нисам успео да утоварим или истоварим.
 
I ja dosta toga sam radim ali cesto zatreba jos jedna ruka bar.
Dosta bi znacilo drustvo lepse polovine samo da imas sa kim cucoriti da pre proleti vreme.
Jbg odosmo u aut skroz u ovoj temi...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pa nije bas da uvek zena pravi sranje

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Био у недељу у славији на пунолеству па није баш да нема жена у јадру
 
Не везано за тему, мени само треба помоћ код штројења прасади. За све остало планирање, планирање, планирање... Није ми се још десило да нешто нисам успео да утоварим или истоварим.
Kad želiš voljan sam i to da te naučim kako sam da radiš.
Uglavnom sam i ja samotnjak smatram da sve što mi treba mogu sam uraditi, mada sve češće plaćam fizikalce i travu ispred kuće da pokose.
 
Радио на послу са справом за штројење прасади. Хтели да нам продају и добили на пробу. Није добро.
 
Nazad
Vrh