Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Srbijašume obustavljaju privremeno prodaju za građane, dok se ne isporuči ovima koji su trenutno upisani.

https://rs.n1info.com/biznis/srbijasume-privremeno-obustavile-upis-gradjana-za-kupovinu-ogreva/

Upisivanje novih zainteresovanih građana za kupovinu ogrevnog drveta u JP Srbijašume privremeno je obustavljeno, saopštilo je ovo javno preduzeće.
Obustava će, kako je najavljeno iz JP Srbijašume, trajati sve dok se ne realizuje prodaja ili isporuka količine ogrevnog drveta za koju su se zainteresovani građani prethodno već upisali u spiskove.

Potom će ponovo biti aktiviran informativni centar JP Srbijašume za kupovinu ogrevnog drveta, o čemu će informacija biti objavljena na zvaničnom sajtu preduzeća.

Ovo je generalno bilo i za očekivati, jer su sad svi stisli da kupe. Ja sam prethodnih godina išao da se upišem za drva krajem avgusta, a stizalo je u drugoj polovini septembra (uzimam samo 2 - 3 metra), sad sam se malo angažovao pa je stiglo početkom jula. Dosta ljudi je slično požurilo, pa je došlo do manje gužve (verovatno ih je to iznenadilo, kao putare sneg u sred zime).
 
Ja zvao danas sumara, cekam ga za jasen dva meseca da me pusti u sumu. Obecao mi jasen po 4200 m3 metrice, sam skupljam i tovarim po sumi. Slozio sam se i upisao 10 kubika. Nikad do sad me jos nije pustio, nisam ni siguran da ce biti drva za mene. Danas sam zvao i coveka sto sam uzimao pre od njega drva, sledeca ponuda je mesavina hrast-bukva 10 000 m3, jasen 7500 m3 ali ga nema i nece ni biti, i topola 4500m3 ovo su sve cene da mi doveze kuci.
Nisam ni sam siguran sta ciniti, koga cekati, da li cekati, i od koga sta uzeti....
Luda kuca sa drvima ove godine...
 
Ja zvao danas sumara, cekam ga za jasen dva meseca da me pusti u sumu. Obecao mi jasen po 4200 m3 metrice, sam skupljam i tovarim po sumi. Slozio sam se i upisao 10 kubika. Nikad do sad me jos nije pustio, nisam ni siguran da ce biti drva za mene. Danas sam zvao i coveka sto sam uzimao pre od njega drva, sledeca ponuda je mesavina hrast-bukva 10 000 m3, jasen 7500 m3 ali ga nema i nece ni biti, i topola 4500m3 ovo su sve cene da mi doveze kuci.
Nisam ni sam siguran sta ciniti, koga cekati, da li cekati, i od koga sta uzeti....
Luda kuca sa drvima ove godine...
Imao je poznanik iz Barande hrast,ako te zanima poslacu ti broj u poruci.
 
Uzeo 4 palete peleta, cena 410 e paleta 1050kg,Jela Star Prijepolje, turim ih na krasni i njih i zabranu, do pre mesec dana Milic Sehovic Bih bio 370 e al ga nije bilo jel je zabrana pocela jos ranije, pederluk vrhunskih razmera
 
Imam svoju šumu na 40 km, bagrem i nešto cer, brest... dogovorio sam seču i prevoz, 28 evra po metru.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh