Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

ja platio bukvu 8700 bez sečenja oblicu. boli me uvo i za vučića i za zimu nek bude i -50 imam 7m novih plus 5-6 od prošle godine suvo ko barut.
 
Sta se brinete za vucica ne greje se on ni na drva ni na pelet ni na ugalj.. On se greje na onaj tockic na radijatoru, samo okrene koju hoce temperaturu i reseno grejanje nema problema..
 
Ja treba da idem u sumu po jedno 10m3 jasena, iseceno samo tovarim po 4150 din kubik ali me sumar zavlaci vec jedno mesec dana stalno kao zovi sledece nedelje....
 
Може ли тај јасен да се искористи за нешто друго? Имам један у пречнику 95 цм па ми је жао да га касапим за ложење.
Jasen je vredan kao tehnicko drvo.Mozes ga iskoristiti tako sto ces ga prodati kao tehnicku gradju. Ili mozes videti s nekom stolarskom radionicom da ti izrade neki komad namestaja. Sve zavisi sta bi ti s njim. Kod nas lokalna stolarska radionica hoce da ti odradi neki deo namestaja ili stolariju u zamenu za tehnicku gradju.
 
Ja treba da idem u sumu po jedno 10m3 jasena, iseceno samo tovarim po 4150 din kubik ali me sumar zavlaci vec jedno mesec dana stalno kao zovi sledece nedelje....
Sto pre da ne dobije noge.. Pricao sam sa nekim ljudima ozbiljno se spremaju da cuvaju svoje sume ove zime, na ovu cenu metra drva ima da se krade samo tako..
Ja nemam taj problem, meni posekli sumu pre 5 godina slucaj se samo vuce po sudu sve se zna i ko i kad i kome je prodavano drvo ali sudstvo radi brzinom ranjenog puza a i da stigne konacna presuda ne moze da se naplati nema covek nista..
 
Sto pre da ne dobije noge.. Pricao sam sa nekim ljudima ozbiljno se spremaju da cuvaju svoje sume ove zime, na ovu cenu metra drva ima da se krade samo tako..
Ja nemam taj problem, meni posekli sumu pre 5 godina slucaj se samo vuce po sudu sve se zna i ko i kad i kome je prodavano drvo ali sudstvo radi brzinom ranjenog puza a i da stigne konacna presuda ne moze da se naplati nema covek nista..
Dok se zavrsi sud izraste nova tura drva 🤣🤣
 
Mi smo za vikend završili,sve što je bilo za seču je oboreno.Traže još,ali treba nešto i da ostane.Ruku na srce nikad bolja zarada od šume.Čak i za granje jedan platio 5€ metar,šume nikad čistije i urednije.
 
U vršcu hrast cer 9650 sečeno, bukva je već sad 10000 sečena. Znači oktobra 14000 ako ne i više.
 
Компликована процедура за (легалну) сечу своје шуме. Само са шумаром треба да се видим три пута и то кад он каже, а то је неких 80 км пута до њега и назад. Накнаде и таксе нису превелике, али процедура је да одустанеш.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh