Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Za vikend zavrsio sa drvima, u subotu dosli da iscepaju, ceo vikend slagao, odvajao, suva od sirovih. Kupljeno 8m3, hrast i cer, prevoz, secenje i cepanje sve 65700.
Da se grejem na pelet i kupio kada i komsije na sleper, kostao 315e paleta Golijskog peleta. Minimum bi mi trebalo 2t, nije velika razlika pod uslovom da bi toliko potrosjo. Upitno je kakvog kvaliteta je pelet , cujem od komsija da im je prosle sezone vise peleta islo nego pretprosle i bilo vise pepela i sljake.
Nego jel se neko bavi ozbiljnom proizvodnjom bio peleta i zasto ne? Jel ima mnogo pepela od takvog peleta?
 
Ja sam kupio kod nas na stovarištu bukvu po 12000 din. kubik. Sečenje dodatnih 700 din., cepanje i slaganje ću ja.
 
Smanjenje temperature u stanovima koji se greju daljinskim grejanjem će imati posledicu da se narod dogreva na struju. Pored toga, spram cene drva i uglja (čujem danas da kubik drva ide i do 15.000 din), mnogi će se koliko god je moguće grejati na struju jer je to pri ovakvim cenama ogreva jeftinije. A to neće podneti elektroenergetski sistem i nek nam je Bog u pomoći na zimu...
 
Ja sam u maju kupio secenu i iscepanu bukvu na paleti . Otislo 100 iljadarki i kada sam poslagao i izmerio ima 8 metara . To mi nije dovoljno pa cu u septembru videti sta dalje . Ali cene su katastrofa . Kao sto je rekao Dukej koristicemo struju . Bar 3 najtoplija meseca u grejnoj sezoni .
 
A niko ne spominje gas, ako ga bude a siguran sam da hoće biće najisplativije. Poskupeo 9% struja manje od 10% a drva preko 100%.još ovu god na drva i za sl zimu kotao na gas i vozi
 
Pa ko ima prikljucak na gas moze da se greje, vecina gradova nema prikljucke bar juzno od Bga.
Opet ako bude restrikcije grejacemo se mi na svecama
 
Ako bude isključenja struje i ko ima centralno na gas neće moći da se greje. Jebu nas pa nas lade. Lepo im prolazi zaglupi pa vladaj
 
Ja se prijavio da u drzavnoj sumi posjecem 10m kubnih bukovine, 40 stabala sumski tehnicar doznacio za sjecu, eto vidite kakva je roba na raspolaganju za sjecu
 
Mi sume ne diramo, to nam kradu.. Pre nekoliko godina mi posekli oko 20ari sume, sudjenje jos traje, nikakva presuda ni na vidiku a zna se i ko je i sta je i kad je i kome je prodavano znaci sve.. I tako to se odugovlaci preko suda a i da stigne presuda nema kako da se naplati..
 
Nazad
Vrh