Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Pa kad ne znaš šta šumar voli :D
Воли евре као и сви људи. Не знам да ли има незванични ценовник за скраћивање и поједностављење процедуре, мораћу да се распитам.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Код мене у фирми су довукли неколико шлепера каменог угља или како се већ зове, из босне. Све су разграбили није ни прашина остала.
 
Jutros zaustavim kamion i pitam za cenu, 9000 mesavina bukve i bagrema po metru
 
Za mene su najbolji bagrem i jasen koji odlicno gori i sirov, jedino bagrem da nije mnogo mator.
Drva obično kupujem u maju najkasnije junu I to bukvu koja stoji na suncu i odlično se prosuši do zime. Bukva je takvo drvo da se relativno brzo prosuši naspram cera, hrasta. Da li je rano za bagrem kupiti ga tad ili je bolje septembar? Nekako mi to kasno i plašim se da ne izvisim, više volim da spremim ranije i ne brinem. Kako je bukva otišla na preko 10000 uveliko se razmišljam da sl zime pređem na bagrem. Neko je od vas pisao da suv bagrem dimi i da bolje gori kad je sirov pa me to buni.
 
Drva obično kupujem u maju najkasnije junu I to bukvu koja stoji na suncu i odlično se prosuši do zime. Bukva je takvo drvo da se relativno brzo prosuši naspram cera, hrasta. Da li je rano za bagrem kupiti ga tad ili je bolje septembar? Nekako mi to kasno i plašim se da ne izvisim, više volim da spremim ranije i ne brinem. Kako je bukva otišla na preko 10000 uveliko se razmišljam da sl zime pređem na bagrem. Neko je od vas pisao da suv bagrem dimi i da bolje gori kad je sirov pa me to buni.
Gori bagrem lepo ne brini
 
Ове зиме и са овим ценама има да гори топола и бреза као буква.
8700 sam plaćao oblicu bukve oko 10.06 a poručio sam krajem aprila kad je cena bila ispod 8000 al tad nije imao ko da doveze iz srbije navodno nijedna tura bukve nije stizala. Verujem da su prodavci prodavali na kašičicu jer su znali da će cena ići gore zbog neizvesnosti oko cene gasa. Zato aprila,maja ću preći na bagrem koga kod mene ima
 
Svako drvo je bolje suvo, te priče da treba imati sirova drva se drže oni koji svake godine spremaju drva kad padne snijeg. Kod sirovih drva se samo dio energije gubi na sušenje dok gori, a samim tim je i grijanje lošije.

Bagrem samo mora da se iscijepa dok je sirov, ako se osuši muka i za rezanje i za cijepanje. Inače, za mene jako dobro drvo jer se lako i brzo spremi velika količina, prav, nema puno ogranaka.
 
Svako drvo koje uzmem odma cepam i poređam, eno stoji na suncu maltene se prosušilo koliko prži zvezda. Septembra oktobra pokrijem ceradom i starim bazenom i ne brinem.
 
Sto kolega rece, svako drvo gori bolje kada je suvo, pa i bagrem mada on jako lepo gori i ako nije suv.
 
Идеемооо! 11.500. Ако настави има и воћке да најебу. Нешто кренули да се распитују за карданске сечке за грањевину ал' мац, поскупеле и оне знатно. Зелена резидба завршена па се мислим да не палим гране, нека их, можда неком затребају. Додуше, требаће и за ракију, ове године ћемо се купати у кајсијевачи.
 
Nazad
Vrh