Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Ono kad vidiš složena drva kraj puta. Tako složenu hrpu drva nazivaju figura.
 
Ја сам данас звао мајстора за централно грејање да дође и види да ли је могуће моју и очеву кућу грејати на једну пећ. И ако може да нам то уради и пећку на сојине бале, јбт ти то па до августа дрва има да изађу на 10000дин кубик.
 
Kažem ti kako je kod nas,još šuma na mediji dve opštine blizu put.Uigrani lopovi natovare dok trepneš.Šta se obori taj dan odmah na figuru i u kamion isti dan inače usrećiš nekog.

Ova šuma je zavučena malo,ima put al ne može šleper,a da se ulaže za jedan šleper ne ispalti se.To ćale kupovao šumu 24km od kuće :D Imam i šume blizu naselja tu čekamo tih 50€ da sečemo sve što je za seču,pa da se prodaje cela šuma dok vredi nešto.

Ove godine se izvlače pare,jer ovaj svaki dan na televizoru plaši narod,a narod sludjen.
 
Kažem ti kako je kod nas,još šuma na mediji dve opštine blizu put.Uigrani lopovi natovare dok trepneš.Šta se obori taj dan odmah na figuru i u kamion isti dan inače usrećiš nekog.

Ova šuma je zavučena malo,ima put al ne može šleper,a da se ulaže za jedan šleper ne ispalti se.To ćale kupovao šumu 24km od kuće :D Imam i šume blizu naselja tu čekamo tih 50€ da sečemo sve što je za seču,pa da se prodaje cela šuma dok vredi nešto.

Ove godine se izvlače pare,jer ovaj svaki dan na televizoru plaši narod,a narod sludjen.
Pali bager I pravi puteve

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Kod nas cene u selu drva bas otislo gore.
Topola donesu ti kuci 3000 m3
Jasen donesu ti kuci 7000 m3
Jasen u sumi 4200 je m3 ali ne mozes doci do sumara
Bukva kuci 10 000 m3
Cene su urnebes skupe..... na zimu jos gore....
 
Poslednja izmena:
Kolko se secam i kod tebe bese prpa. Evro na 200 . :haha:
Mogu oni da ga drže veštački koliko hoće,pogledaj šta si prošle godine mogao da kupiš za 1€,a šta možeš sad i sve će da ti bude jasno Kad bude udarilo kao granom,što kaže narod hleb ne traže.Mogu da živim sa tim gubitkom na kursu,al malo teže kad bude preko noći otišao na mnogo više od tih 200.

Mesecima živimo u zemlji gde su zamrznute cene,a ti veruješ u jak dinar :)
 
Nadam se da si kupio i dosta guz papira jer kad i njega dignu u nebesa bice zajebano. A jos ako dotad prodas i sume , pa ti ni lisce ne ostane e tad krece katastrofa.
I ne , ne verujem u jak dinar , ali verujem da vas ima dosta sludjenih.
 
Juce kupio 9200 dinara po metru bukve isecene i iscepane. Dok smo istovarali drva covek je primio desetak poziva oko kupovine.
 
Ja idem za 10 ak dana u sumu po jasen, metrice precnika od 20 -50 cm. Suma koja je sece mi je na 6-7 km od kuce. Videcu koliko cu uzeti verovatno par tura po 5m3, cena je 4130 din za kubik. Planiram da napravim i neke zalihe jer jeftinije nece biti a i da li ce biti dovoljno ogreva na zimu.....
 
Dogovoreno po 55€,sve što je za seču se obara.Poznanik i ja + 2 radnika.Radnik 4000 dnevnica+klopa i piće (bez alkohola) i da teraju granje za sebe.
 
Kod nas cene u selu drva bas otislo gore.
Topola donesu ti kuci 3000 m3
Jasen donesu ti kuci 7000 m3
Jasen u sumi 4200 je m3 ali ne mozes doci do sumara
Bukva kuci 10 000 m3
Cene su urnebes skupe..... na zimu jos gore....
imas neki br tel za te sto donose kuci topolu a i jasen
 
Ove godine na ove cene cemo da secemo u nasoj sumi dok se ne stabilizuje malo, mada bice ovo izgleda ovako nadalje
 
Sutra stiže oblica bukve poručena krajem aprila, šta reći namerno odugovlače znaju da će cena otići u nebesa. Inače cena 8700 šta reći.
 
Nazad
Vrh