Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Da li neko ima informaciju o sušenoj Kolubari-Vreoci
Da li je ima na tržištu ?
 
Ja danas narucio 6 tona pljevlja kocka 12500 tona spremam za sledecu zimu. Kazu bice haos sa ugljem sledecu zimu pa se valja na vreme spremiti. Bice jos 5 i 5 m3 jasena i bukve i to je to za sad....
 
Ja sam se pre 10 god zahebo sa lipom samo tako, bili neki na vasaru u Zablju, prodaju povoljno lipu, reko aj da uzmem, em mi zakinuli na metrima em sam u sred zime kupovao bukvu, i testerio po cicoj zimi i vejavici, necu zaboraviti tu jebadu dok sam ziv, lipu ni dzabe ne bih uzeo, bolja je i topola od nje
 
Mi za vikend posle 10 godina pauze idemo da se razmrdamo,taman da se proredi.Dogovoreno 35€ sa figure nekom nakupcu.Lagana šuma do puta.Ovi u brdima 30€ sa figure prodaju,do kuće ide i do 70€,al biće to kratkog daha mnogi nisu očekivali ovakav Mart.Priča se o nekih 55-60€ na proleće.

Više ni lopovi ne biraju,uz potok bilo nekih 6-7 divljih jabuka nisu ostavili ni jednu,doduše očistili i granje :ROFLMAO:
 
Ja sam se pre 10 god zahebo sa lipom samo tako, bili neki na vasaru u Zablju, prodaju povoljno lipu, reko aj da uzmem, em mi zakinuli na metrima em sam u sred zime kupovao bukvu, i testerio po cicoj zimi i vejavici, necu zaboraviti tu jebadu dok sam ziv, lipu ni dzabe ne bih uzeo, bolja je i topola od nje
Koliko si do tada trošio bukve a koliko si lipe uzeo?
 
ako budem uzimao jasen i bagrem tražicu da mi sitnije tj normalno cepaju. sa krupnim suvim hrastom nikako nisam mogao da se ugrejem, možda sam ja gresio što ga nisam stavljao na jači žar nego sam čekao da žar "padne" i onda ne stigne lepo da gori nego tinja. s bukvom nema tih problema, bukva hvata na par žiški žara.
kažu ljudi ne valja sitno brže gori, brže đavola kad se zatvore maksimalno cugovi ( na 90%) gori onako kako treba. otvorim pepeljaru i skroz klapnu za vazduh samo kad podižem temp na 22-23. kad dostignem onda zatvorim pepeljaru skroz a gornji cug otvaram ili zatvaram po potrebi. takođe kad ubacujem po jedno drvo u prelazni period ne gori kako treba ali zato 2 sitnija rade posao sa progušenim cugom.
i onda kažu jednostavno je ložiti, otvoriš vrata i rokaj, jeste pm treba da znaš kad i koje drvo (tanje ili deblje) da ubacuješ.
kod mene kad je 24 stepena krene nervoza da me hvata, navikao sam na 22 max 23 stepena.
 
Napisao si da sa krupnim suvim hrastom nisi mogao nikako da se ugreješ, znači ubacivao si krupna drva svaki put. Bez uvrede, ali ne mogu da shvatim da ložiš i vidiš problem, a ne možeš da uzmeš sekiru i precepiš drvo na pola.
 
ubedili ste me u svakom slučaju. i ja trosim do 10m bukve i mislio sam da uzmem 15m lipe i ostaće mi oko 5m bukve ali neću da rizikujem.
 
Bogami cene ogreva žestoke, cer, hrast 7000.bukve još nema tj nisu počeli da izvlače ili ide sve za Pelet.
Ostalo mi oko 5m bukve ako je ne bude bilo uzimam 5m hrasta i jedno 5~6m lipe. Novembra decembra će sigurno biti 10000 ako ne i jače
 
Jel kupovao mozda neko skoro od Vojvodina Suma drva, koliko cujem neke price vise ne prodaju?
Jutros sam bio na stovaristu 18000 dinara za 1.8 metara drva na paleti, 355 evra pelet
 
u vršcu isto nema preko šumske uprave sve ide navodno u pančevo. Nema drva u slobodnoj prodaji a metar 4800 divota Božija.
Poručio 7m bukvu u oblicama biće sigurno 8200 metar.
 
Jutros sam bio do Mitrovice da vidim tamo cene, ispod 8000 za metar nema nigde i da ukradu samo 10% eto 9000 za metar.
 
Godinama sam (20 godina) koristio za grejanje porodicne kuce (centralno) ugalj ili drva, ili kombinacuju, bagrem, bukva, onaj ili ovaj ugalj, ne mogu vise ni da popamtim.

Prosle godine sam prvi put, jer mi je muka od pepela,. ciscenja, cepanja, utovaranja itd kupio briket, misleci da i neka je duplo skupl;je za celu sezonu necu vise da se zezam sa drvima. Ono sto me je iznenadilo da je u parama izaslo mozda 10-20% skuplje u odnos na prethodne godine. Jeste da zima mozda nije bila bas jaka, ali savetujem svakome da proba sam za gde mu treba i da preracuna da li se isplati ili ne.

O prakticnim stranama ne bih komenterasio, u odnosu na ugalj i drva to je nebo i zemlja.

Takodje, uzeo sam 3 vbrste briketa da bih mogao da uporedm ispostavilo se da je najskuplji zapravo najjeftiniji, ne znam u cemu je fora, ali njega je islo mnogo manje od jeftinijih, tipa za ceo dan losijih briketa do 12-15 komada kada je bas hladno, a dobrog 10 komada plafon za ceo dan.
 
Nazad
Vrh