Objekti za smeštaj mehanizacije

jel treba neka dozvola za ovakav objekat ili se vodi kao montazni i ne treba nista ?
 
ja da imam gdje naručiti takvu konstrukciju za te pare po kvadratu odma bih uzeo 100m2.Kod nas ispod 50e m2 nebi ni pričali.Kakva bi procedura bila na granici kad bi konstrukciju kupio u Srbiji?
 
amazon
Jel drvena kontrukcija tj. gradja jeftinija od gvozdene kontrukcije ili je bas namenski s nekim razlogom drvo korisceno?

To bih i ja voleo da znam. Mene lično privlači drvo jer bih sa takvim materijalom mogao dosta da uradim sam. Kubik rezane građe(daske, grede i štafle) košta 21000 - 23000 dinara, a koliko koštaju novi crni kutijasti profili iz gvožđare strah me je i da pitam. I ta rezana građa je po meni preskupa. U buduće radim sa oblom građom, a imam sad i kontakt koji može to da mi nabavi.
Moja šupa je rađena sa starim ciglama dva različita formata, sa vanklasnom drvenom građom i pokrivena 2/3 polovnim selonitom, a ostatak ondulinom. Zadovoljan sam ondulinom, samo što kod nje postoji caka - ne trpi vibracije. Dakle šupa mora biti sa tri strane potpuno zatvorena(građa da se uzida), tj. ne sme da "svira" promaja ispod nje. Ja sam cicija za te stvari i ne interesuje me ni dugovečnost niti estetika nego samo da je što jeftinije. Ne znam gde mi je bila pamet kada sam pravio tu moju šupu kad sam koristio rezanu građu, pa makar i vanklasnu(kriva i okorena). Komšija je radio pre tridesetak godina sa oblom građom i ta njegova šupa stoji i dan danas, a čak nije ni uzidana građa sa zadnje strane.
 
ja da imam gdje naručiti takvu konstrukciju za te pare po kvadratu odma bih uzeo 100m2.Kod nas ispod 50e m2 nebi ni pričali.Kakva bi procedura bila na granici kad bi konstrukciju kupio u Srbiji?
Ako je montazna majstori prenesu alat i rade u Bosni,nista lakse.
Pricao sam sa drugovim caletom pre par nedelja koji se bavi tim poslom cisto informativno i kaze da dodje 50e/m2 ako se radi hangar od cca 100m2 sa limenim zidovima i kapijama.
 
Ne znam stvarno,sve zavisi od raspona stubova,visine i sl... mogu Vam dati broj pa da se cujete sa covekom.


Moze,posto planiram neki objekat za mehanizaciju,kakav im je rad? Da li rade kvalitetno itd,posto sam ovde kod nas gledao neke objekte i ne svidjaju mi se uopste a cak nekima je zimus i srusio objekat uz pomoc snega tako da moram da gledam iz vise uglova a ne samo da bude podignuta i posle samo gledas da li ce pasti ili ne,moze i na pp...
 
Danas sam video objekat dimenzija 20m x 10 m,visina 4 m,metalna konstrukcija,stubovi 150 mm x 150 mm,pokriven rebrastim limom,dole samo nasuto prljavim sljunkom,okolo nije zatvoreno. Kaze kostalo do sad 2 000 000 din.Da li je to prava cena? Meni to nekako puno...
 
Rade ljudi od hangara do benzinskih pumpi,malo su skuplji od samozvanih majstora ali je kvalitet na nivou,sami rade crteze pa tek onda prave.
 
Danas sam video objekat dimenzija 20m x 10 m,visina 4 m,metalna konstrukcija,stubovi 150 mm x 150 mm,pokriven rebrastim limom,dole samo nasuto prljavim sljunkom,okolo nije zatvoreno. Kaze kostalo do sad 2 000 000 din.Da li je to prava cena? Meni to nekako puno...
To je bas skupo,doduse sem ako je za pokrivanje koriscen panel,onda se cena moze dvostruko popeti ko od sale,ali ako kazes da je rebrasti lim,a cena objekta oko 100e kvadrat,sem ako i plac nije uracunat u tu cenu...

Neke cene na koje smo mi naisli su se kretale od 30 do 40e po kvadratnom metru s tim da uglavnom ljudi rade kopije nekih supa ili su to neki varioci koji pokusavaju da rade samostalno cesto uspesno dok ne dodje neki ludi sneg kao prosle godine,ali svodi se sve na to,kolko je kila gvodja + njihov rad,i bas je tu caka da neki uzimaje slabije materijale na vece rastojanje i njihov rad racunaju 70% a neki uzimaje oko 40%,naravno ovi sto uzimaje 40% rade proracun tipa za 1 ili 1.5m snega udar vetra od 200 ili 300 km,i cena je ista kao i drugi ali rade s puno jacim gvozdjem,em sto nije cilj imati samo tesku konstrukciju,nego treba to i znati poslagati da kad se optereti taj teret bude stvarno ravnomerno rasporedjen,tj. da konstrukcija trpi bas tamo gde treba da trpi a ne kako ispadne.
Uglavnom jako malo njih radi spregove izmedju krovnih nosaca i kosnike u cela polja,a to drzi dobar % na cvrstoci objekta,uglavnom svi udaraje kosnike samo stub konstukcija i to dosta mali kosnik i to je to.Ali kad su dosli kod mene iz ove firme koja radi,mi smo mislili da pravimo nesto po svome cefu,naravno da su rekli da ne zele,kao za to trazite nekog drugog oni za takav objekat ne mogu odgovarati a ne zele da se njihov objekat igde iz bilo kog razloga urusi,moze i tako kako vi hocete ali naravno kad se izracuna i vidi debljina koja je potrebna i na koji slican nacin se to moze izvesti itd,tu smo mi malo bili odustali kao sad ce nama neko pametovati i posle duzeg razmisljanja i zivkanja ispostavilo se da za skoro istu cenu mozemo dobiti istu supu od nekog ko drzi do svog rada i radi po p.s.-u i supu od nekog preucenog varioca jer opet napominjem taj preuceni varioc ide na 70% i vise % zarade i tu nastaje ta razlika.
 
Poslednja izmena:
img0158gn.jpg
Gotova i moja šupa...
img0156kv.jpg
 
Ako je montazna majstori prenesu alat i rade u Bosni,nista lakse.
Pricao sam sa drugovim caletom pre par nedelja koji se bavi tim poslom cisto informativno i kaze da dodje 50e/m2 ako se radi hangar od cca 100m2 sa limenim zidovima i kapijama.
ajde mi pošalji ili izbaci ovde broj(sa pozivnim iz inostranstva)broj od tih majstora,a i raspitaj se kod njh koliko bi bilo da pade kod mene
 
Ako ja dobro znam u matematiku,ako bi bilo 10mputa 10mzgrada,a visina 3 metra,to je 100 kvadrata,znaci da ispadne sve komplet sa pokrivanjem kako je MarkoSreta naveo 3100 evra. Jesam li u pravu? :sta:
 
Tako sam se ja pogodio sa čovekom,nisi računao stope...naveo sam da sam ih sam radio!
Tražio je 17e za konstrukciju kod njega,4e za montažu i 10e za krov... to je 31e po kvm
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh