Objekti za smeštaj mehanizacije

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Dvogodišnji samostalni rad moga oca i mene, završen jesenas, 190m2 pod krovom, u čijem sklopu su i dve kotobanje-koša, za smeštaj kukuruza u klipu za 25t zrna, ispod kojih je i prostor za "nisku" mehanizaciju. :sreca:

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
8.018
Koliko te je izašlo para na kraju, mislim samo materijal, jer ruke verovatno nisi plaćao?

Sviđa mi se objekat nije loš, :D

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Ruke....sam platio žuljevima :cao: :haha:, oko 5000 eura materijal od temelja do zadnjeg šrafa na krovu! Inače su mi za ruke majstori tražili 2500 eura sa rokom izgradnje od 3 meseca, neka hvala, nije mi se žurilo, imam iskustva u tim poslovima tako da laganica za dve godine, malo po malo i gotovo! :ppozdrav:

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
To volim da vidim, svaka čast! :D
To je nekih 15m široko? Koje su dimenzije cevi od kojih je rađen binder (rešetkasti nosač krova)?
Jesu li one krovne grede "U" profili?

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
24.225
Dragane tako nesto meni treba za berac a vidim da je jednostavno pa me zanima jesi li stubove ulio u beton ili si ih sarafio i busio beton??

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.649
Možeš neku metalnu ploču (sa ankerima) ubetonirati u betonsku osnovu i posle na nju zavariti stub, tako sam ja radio.

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Što se tiče metalnih ploča, preporučujem nosače železničkih šina, mogu se naći na deponijam starih žel. pragova, odlični su i imaju solidnu debljinu, plus 4 šrafa koji posluže kao ankeri, sa jedne strane su 100% ravni a sa druge izgledaju kao na slici, pa ih okreneš kako ti više odgovra, ja sam ih ulio u betonsku gredu i na njih su vareni nosači krova.

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.500
kod mene su odmerene i iskopane rupe cevi su ubetonirane cini mi se 70 cm a iznad betona je ostalo 30 cm na njih su nasadjene cevi 4 metra visine (to je ovaj nakoseni deo supe ) a u ovoj sredisnjoj fioki su cevi od nesto preko 5 metara ! na dugackim cevima su nosaci grede (krov je skroz od drveta) od debelog lima savijenog u U i tako zavarenog ! grede su povezane sa nosacem srafovima a na njih je montiran skelet krova i ploce!

Vrh