Objekti za smeštaj mehanizacije

Ovaj krovni pokrivac dobaj je da se stavi samo na kucicu za psa i nizasta drugo. Na stovarista u mom kraju drugacije ga zovu , pa zato niam razumeo o cemu se radi a slutio sam na njega. Njemu je cena negde kao limu , zato zbog male razlike kupi lim da te bog vidi. Salonit table nisu lose , ali ako se neka slomi na 10m visine , kako ces je posle zameniti. Najpouzdaniji je lim.
 
Nije samo sto ga grad probija , nego za njega treba vise stafni nego na lim , jer on se savija i posle postaje i estecki ruzan.
 
Nisi jedini i meni je malo falilo da se zeznem pre 8god. Ali majka i brat nisu hteli to , nego crep i poslusao sam nih.
 
U čekanju kosidbe i mi produžili i malo povisili jednu šupu.Dodato još 6m x 6m x3,3m.Sve radili i uradili ćale i ja uz pomoć drugara.
2uo1895.jpg

fve3rm.jpg
 
Ptanje za iskusne

Zdravo svima.
Zahvaljujući članu dukej koji je dao brzi odgovor na ovaj link evo jednog pitanja za iskusne članove.

Planiram da napravim (do zime) otvoreni objekat u kom bih smestio oko 600-1000 bala, bar jednu prikolicu (sa jednom osovinom), Traktor Universal 445 (nije duplak i nema kabinu), tanjiraču, korpu, drljače, plugove i grabulje (kaišare).

Iskopao sam burgijom (za voćke) rupu dubine 55-60 cm iznad koje sam ošalovao ‚‚četvrtku‚‚ 30x30 cm dubine 15cm a sve to nalio betonom pri čemu sam u sredini rupestavio i metalnu armaturu 8 (osmica) koja viri 10.cm tzv ‚‚moždanik‚‚

Ispravite me ako sam negde pogrešio tj. ako nekome nešto nije jasno.

Objekat će biti dimenzija (za sada) samo 12 x 5 metara.

28tso6.jpg
[/IMG]

Početna ideja mi je bila da ide na ‚‚jednu vodu‚‚ tj. 300cm 250cm 200cm, međutim skreću mi pažnju da je bolje da ide na dve vode što će mi naravno povećati troškove. U gornjim redovima sam naveo da je plan da se to završi do zime a u drugoj varijanti mi se čini da neću uspeti.

Moje ptanje je: Jedna ili dve vode i razloge zašto.

Unapred hvala svima na odgovorima
 
Najjednostavniji razlog je što će sneg, koji se topi, mnogo brže skliznuti sa krova na dve vode.
 
Zdravo svima! zna li neko koliko kosta da se samo podigne supa metalna konstrukcija 17duzina 9 sirina i 4,50 visina? sve majstorovo? i jel zna neko koliko kosta onaj lim za pokrivanje supa? hvala unapred:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh