Objekti za smeštaj mehanizacije

fotografija0056.jpg
Jos malo pa gotov hangar.
fotografija0053.jpg
fotografija0058.jpg
 
Poslednja izmena:
Lepe su vam šupe, samo da kažem da se kod nas od letos nije uradila ni jedna ima i ne završenih a prošle sezone i proletos i bio započet ili urađen veći broj.
 
I ja sam nesto planirao da podignem jos,ali ova godina...kostala nas dobro...tako da do sledece godine nista,a tri prikolice ce mi ostati pod vedrim nebom,samo dignute na kipu zbog zadrzavanja vode.Boki koje su dimenzije,ko je izvodjac i cena?moze i na pp.
 
Dimenzija je 20*9 a izvodjaci su deda, otac i ja... Sve sami radimo jedino kad bude trebala uvala da se radi izmedju ambara i hangara to ce majstor da radi... A cena, zidanje i konstrukcija me izaslo oko 4ooo evra, lim (plasticifirani sa filcom) i kapija ce me izaci oko 3000 evra, uvale, oluci i snegobrani ja mislim da nece vise od 1000 evra da me izadju...
 
Da li za ovakve objekte vadite dozvole?Mi hocemo da napravimo supu na jednom cistom placu i kazu nam urbanisti ovako:Ne sme biti pokriveno vise od 60 % povrsine placa,Mora biti slobodnog prostora od jednog komsije 4m i od drugog 0,5 m ili 1 m nisam siguran.Posto se supe vode kao nuzprostorije mora postojati na placu i jedan stambeni objekat(ne znam tacno povrsinu) da bi dobio dozvole za nuzprostorije.Mi hteli da pokrijemo ceo plac kad ono cvrc!
 
Ako ti je plac do kuce onda moze da se radi spajanje parcele i trebalo bi da mozes da radis hangar preko celog placa, ako nije onda jeste samo 60% moze biti pokriveno, a dozvola za gradnju je oko 50 din po m2, plan je 4-8 evra po m2 zavisi od arhitekta, geometar oko 10000 din, ako se prijavljuje hangar za mehanizaciju, a ako se naglasi i za smestaj zitarica onda treba milion papira i za odprilike 400m2 komplet papirologija izadje oko 300000-350000 din...
 
Ako ti je plac do kuce onda moze da se radi spajanje parcele i trebalo bi da mozes da radis hangar preko celog placa, ako nije onda jeste samo 60% moze biti pokriveno, a dozvola za gradnju je oko 50 din po m2, plan je 4-8 evra po m2 zavisi od arhitekta, geometar oko 10000 din, ako se prijavljuje hangar za mehanizaciju, a ako se naglasi i za smestaj zitarica onda treba milion papira i za odprilike 400m2 komplet papirologija izadje oko 300000-350000 din...
A sto bi se moralo naglasiti da ce sluziti i u tu svrhu?Imamo plac pored pa cemo videti kako stoje stvari sa spajanjem placeva.Nazalost takav imam komsiluk da mi za sve treba dozvola.
 
Dimenzija je 20*9 a izvodjaci su deda, otac i ja... Sve sami radimo jedino kad bude trebala uvala da se radi izmedju ambara i hangara to ce majstor da radi... A cena, zidanje i konstrukcija me izaslo oko 4ooo evra, lim (plasticifirani sa filcom) i kapija ce me izaci oko 3000 evra, uvale, oluci i snegobrani ja mislim da nece vise od 1000 evra da me izadju...

Interesuje me cena cevi nosecih,konstrukcije krovne i lima pokrivnog sve zajedno,ako je moguce...znaci bez kapije i zidanja?
 
Nemora da se naglasi al moj drug iz sela je rekao arhitektu sta sve hoce i kako ovaj umesto da mu je rekao da ne prijavi i smestaj zitarica ovaj naveo sve, trebale su silne dozvole iz vatrogasnom na svaki neznam koliko metara aparati za gasenje i posle mu dosla inspekcija u kontroli...
 
img0154wm.jpg

I kod mene počelo da se gradi,trenutno radimo malu šupu 5x10m visine 4,20m samo za kombajn...cena je 31e po kvadratu (u nju je uključeno konstrukcija,pokrivač i montaža) Sledeće godine nastavljamo na ovom delu placa sa nekom većom konstrukcijom ....
img0155dr.jpg
img0152oe.jpg
 
jesam li ja dobro razumeo da objekat 5x10 koji je visok 4.20 izlazi 50x31= 1550e i ruke u dzepove i ceka se da se utera kombajn ?
 
To je ta cena.Što se radova tiče tako zvuči u teoriji,ne možeš da sediš i gledaš..mislim to je do čoveka..stope su moje i mislim da neću na dalje sa ovim izvođačem da radim jer dosta odlaže posao!

- - - - - - - - - -

To je bez zidova,koje planiram da uradim kada završim kompletnu konstrukciju! Ovo je samo za prvu pomoć
 
Nazad
Vrh