Objekti za smeštaj mehanizacije

U planu su dve supe za izgradnju,noseci stubovi ce biti od drveta,a krov ce biti pokriven sa limom,najveci problem ce biti pokriti postojece dve supe i napraviti jednu vecu,a teren los,e ovde treba biti majstor.
 
Jos koji dan pa ce se i lim postavljati,evo slike koje zasad imam iako radovi svaki dan napreduju:
Ovaj put 539 odradjuje posao dizalice:

02112012453.jpg

16102012436.jpg

03112012455.jpg

03112012460.jpg

Evo tu jos samo fali malo spregova,kosnika,i lim naravno:
08112012477.jpg

06112012468.jpg



Sad par slika da ne bude da postavljam samo slike supa koje su trenutno namenjene za krave,nego jedna supica jos da se i zavuce koji traktor i prikljucna masina,kojima je i namenjena tema:
03112012464.jpg


dsc04889l.jpg



ovo su slike od jutros danas su majstori bili vredni pa ce biti posle jos koja slika kad se i ovaj deo kompletira.
 
Poslednja izmena:
svaka cast,ovako nesto treba pohvaliti,sve cestitke majstorima a bogami i gazdi sve je uradjeno bar do sad kako treba i dolikuje a ne sumljam da ce i do kraja tako biti
 
[h=2]igordulic-koje su dimenzije tog dela gde ce da budu smestene krave?koje su mere materijala koje se koristi u krovnoj konstrukciji?[/h]
 
Ja znam ljude koji imaju puno prikolica pa stavljaju prikolice jednu na drugu viljuskarem i tako garaziraju a ima ko je manje prikljucne masine kacio za rogove od supe da bi mogao ispod njih jos nesto da stavi.
 
Odlicno resenje sve je bolje nego da stoji na kisu i sneg i da truli, jer sve su to skupe masine da se kupuju svake godine,jer ovde u temi prikolice procito sam pametnije kupovati zemlju nego praviti supe za skupu mehanizaciju.
 
Dobro resenje sigurno samo je problem i kad leto dodje ovo sunce ubija boju totalno tacno se vidi kako nestane sjaj,a leti se koriste prikolice,jedino da se onda masine opet slazu u supu,mada sve je to za ne daj boze,i bas kad pada kisa kad treba uletet s punim prikolicama u supu ona zauzeta.
 
Igore jesi li ti skinuo jedne rogove(one iz oglasa) pa stavio druge?
Koji je razlog?
Ovaj objekat ti je fantastičan!!! A posebno mi se sviđa visina (obožavam visoke objekte).
Ko ti je bio majstor?
 
Nisam bas shvatio pitanje,u oglasima mi stara supa sto je bila,a razlog je taj sto su otrule stafne pa sam se bojao da ce pasti sneg sa ove velike supe pa mi napraviti havariju i onda smo odlucili sve novo da napravimo i to pod jedan krov sto je i bio plan zato je i isla ova prva supa na 6m,pa se mislim jos uvek da postavim i tu staru supu,samo to bi trebalo sam da odradim jer masjtori su skupi,izace me ko novu da radim,ili neke lokalne da nadjem tj. varioca ali opet moram provoditi vreme kojeg bas nemamo puno,a opet ako prodam treba para i za druge stvari.
A sto se tice majstora radio mi krovomont iz gospodjinaca.
Ako nisam ogovorio na pitanje koje si mislio postavi preciznije pa cu odgovoriti ;)
 
Ja bi slikao to što je moj drug iz Žitišta uradio al reći ću vam šta je uradio od čardaka koji je od metala skinuo je mrežu sa jedne strane i stavio mašine težine do 700 kg a kako su gore ostale cevi stavio je 2 reda dasaka od 2 cola i tu stoje mašine kao što su špartač prskalica rasturivač mineralnog đubriva to je dosta praktično samo da imam mobilni sa kamerom koji radi slikao bih vam.
 
Evo nekih od mojih objekata za mehanizaciju,ima ih jos,ali ima jos da se radi.. Sve smo skoro odradili ja i moji bez majstora...







Nisam uspeo da naslikam sve objekte crkla baterija na aparat... :udri:
 
Nazad
Vrh