Objekti za smeštaj mehanizacije

I kod panela je isto jako bitno da se na donjem kraju donji lim i izolacija skinu nekih 5cm,da se vlaga ne bi "penjala", prosto je neverovatno da voda može da ide na gore...
Nije neverovatno ovo za vodu, pa biljke zbog toga prezive skoro celo leto…a i nicanje cesto uspe samo zbog toga.
 
Citao temu malo,ima i jednih i drugih misljenja ...Krovni trapezni lim,jel srafite u gornjoj ili donjoj zoni ?.Svi srafovi imaju one gumice kao dihtovanje ,ali pitanje je koliko dugo traju iste....Inace lim se srafi na stafle drvene,ne na metalne cevi.
 
Vijačenje u drvo je zasebna priča. Drvo se osuši i gumica ostane na zraku, neovisno u kojoj zoni je vijak. Obavezno naknadno pritezanje, poželjno barem 2-3 puta nakon ugradnje, u razmaku od nekoliko godina između pritezanja.
Lim bi najbolje bilo vijačiti u gornju zonu uz korištenje podmetača u obliku profila lima. Nekad su bili drveni. Nisam upoznat s novitetima (mirovina), ali mi se čini da sada postoje plastični. U tom slučaju se lim može pritegnuti jednako kao u donjoj zoni, vjerojatnost procurivanja je gotovo nikakva, ali ugradnja lima je puno sporija.

Na panelima s malim nagibom smo, dok sam radio u firmi koja se time bavila, osim skračivanja donjeg lima i izolacije, taj dulji dio gornjeg lima, s donje strane premazali bezbojnim lakom. Bez laka je, unatoč odstranjivanju dijela izolacije i donjeg lima, dio vode ipak povuklo prema gore. To je posebno bilo izraženo kod panela s kamenom vunom koju je nemoguće potpuno odstraniti s lima bez oštećena boje.
 
Lim je toliko mekan da ne trpi puno silu pritiska na vrhu trapeza,probaj stati nogom pa će ti se samo kazati..
Svakako nek radi ko kako misli,ja radio kako sam pokupio iskustva sa raznih gradilišta i od mnogih majstora...i ovako sam u većini slučajeva bio samo I.T. (aj ti) stručnjak...
 
Ako mi vreme dozvoli radio bih iduce leto apdejt ove supe. Plan je samo mala nadstresnica 1.5-2m duzine upustena na dole ka dvoristu.
Radio bih tako da dodam jos 2 stope i 2 stuba ispred ceonih i tu postavio paralelni binder sa ovim. Binder je 10m duzine, koje bi dimenzije bile OK za drugi binder? Ova supa je 5x10.
 
6x4 i 4x4 je i vise nego dovoljno.stubovi ti nisu nephodni,osim ako mislis zatvarati skroz limom.do 3 metra bez stubova ide.
 
Ne planiram, ali nesto mi je malo samo 4 stuba 100x100x3 za supu koja bi tad bila 7x10 i jos jedna 4x5 naslonjena sa strane. Ova 2 stuba bi dala jos stabilnosti.
Mislis da idem ceo binder od cevi 40x40 ili 60x40 i ispune i glavne ?
 
Nemam nista odredjeno. Onu zadnju stranu da zatvorim i malo da upustim. Sad stigli drljaca i spremac pa nemam kud, a zna i zmajevku redovno da zaveje bas je na knap i previsoko.
 
Da cujem misljenja , a cini mi se da ima i profesionalaca ovde , bjese Darko ili seljak iz gr?
Plan mi da produzim supu siroku 7m . Betonska ploca je uradjena . E sad ,razmisljam da stubove i vjencanice uradim od ovih gotovih pocincanih skela , imam ih relativno povoljno. Cijevi su fi 48 , debljina 3.2mm , sirina 45cm , kvalitetan pretpostavljam materijal. Izgledaju ovako.


 
Nazad
Vrh