Objekti za smeštaj mehanizacije

Bas sam pitao jednog poznatog zidara u vezi ovoga, i on kaze dovoljno je da tvoj oluk bude u tvoje, vertikalna linija, nikakvo udaljavanje ne treba
 
Za supe na dogovor. Pozoves komsiju da vidi pre nego sto iskopas temelj. A za kuce ne znam kako je bilo ranije, uglavnom svima su kuce do same medje.
3973ba430e524840337a48c6f997b6c0.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ako se dobro secam problem je da se legalizuje ako nije udaljen objekat. 1m cini mi se da je minimum.
1,5m sa jedne i 2,5m sa druge strane da zbrino bude 4m, tako je po opštem aktu ako sama lokalna samouprava ili grad nemaju rešen planski dokument i regulisano urbanistički.

Ima kod nas naselja gde su po urbanizmu gradjene kuće jedna uz drugu,ali uz pisanu saglasnost.
 
Uz pisanu saglasnost moze svakako, ako komšija ima zgradu uz među onda od te i tvoje zgrade mora mora biti 5m protiv požarni put.
 
Ako se dobro secam problem je da se legalizuje ako nije udaljen objekat. 1m cini mi se da je minimum.
Kod nas je to pre par godina menjano... To više ne važi... Stambeni objekat može da se pravi na međi ili na "nuli" kako ko zove, ako komšija potpiše, krov može da bude iznad komšijskog placa ali mora da bude obavezno oluk koji vodu vraća kod tebe u dvorište. Koliko se sećam tada su rekli da važi isto i za pomoćne objekte....
 
Ja juče kupio Linkoln omnija 46, mogu reći sve pohvale, kad se pentram i na cijevima i na klimavim merdevinama vari sve pozicije ekstra. VURTH im nije ni prišla.
 
Meni kad je bio geometar da meri bastu pa sam ga bas pitao koliko treba da uvucem supa ako bi tu pravio,pa mi je objasnio da toliko da se uvucem da on moze onaj stap da stavi na medju,da mu ne smeta supa. Za kucu kao 1m

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Meni kad je bio geometar da meri bastu pa sam ga bas pitao koliko treba da uvucem supa ako bi tu pravio,pa mi je objasnio da toliko da se uvucem da on moze onaj stap da stavi na medju,da mu ne smeta supa. Za kucu kao 1m

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
3 metra nama receno za vislje objekte za vrh baste.mi odmakli 6.basta je takodje u pitanju.
 
@srdjan7
E sad pricamo ,znaci maltene na pola dvorista da pobegnem sa supom jer i moja treba da bude pored komsijske baste,tako nesto sam i ocekivao ....Mada kontam te metraze mozda zavise od opstine do opstine.Za koje visine objekta se misli inace ?.
 
Odeš u opštinu u sektor za urbanizam i kažu ti kako je regulisano na tvojoj opštini.Ako nemaju uredjeno onda ideš po opštim odredbama i miran si što se tiče inspekcije.
 
Nazad
Vrh