Objekti za smeštaj mehanizacije

Nisam vidio kod nas Esab da ima, Linkoln ima i Geka Turska.
 
Prije par godina na preporuku trgovca kupio bohler 6013 (fox eti) i bio sam zadovoljan. Poslije kupim isto 6013 ali sa rutilno-celuloznom oblogom i one su mi još bolje, pogotovo za korjen. Juče vidim da mi je ostalo još par elektroda pa valja i meni u nabavku ovih dana.
 
Bohler će uskoro biti na buvljaku, naručio trgovac i kaže da će biti malo skuplja od Turski i Wurth.
 
Tako ste blizu jedan drugog sa objektima ?,zar nije po zakonu da se mora bezati od komsije 1-2 m ,kako gde valjda...
 
Ako je montazni objekat od lima i cevi onda jos i ok,ali zidani objekat ne bih nikad smeo bez prethodne provere kod gradjevinskog inspektora,ili ko god je za to zaduzen,da mi kaze tacno i sa sigurnoscu,toliko i toliko moras bezati od komsijske medje i to je to.
Nesto objekata sto imam pored komsije je 1.5m udaljeno od njegove medje.
 
Mali placevi pa oluk visi kod komšije. Ima opcija da podignem više rog pa da bude zajednički oluk, ali mrsko mi pitati komšiju a komšija živi u Srbiji, ( nasledstvo).
 
Pa o tome pricam,kakav bre dogovor ne bih nikad tako radio,za deset,dvadeset godina se promeni misljenje sto puta,a moze i vlasnik biti drugi.
Samo po zakonu,a za rec komsije me zabole.
 
Nazad
Vrh