Objekti za smeštaj mehanizacije

Kako onda uspeš da probušiš onaj od 0,65?
Тај од 0,65 је осетно тврђи, можда и шрафови нису били добри, баш мора да се притисне. У почетку сам бушио шафилицом после сам користио чекић.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Puno bolje za to je udarni odvijac nego busilica ....Ja sam sad jednu manju supu od nepunih 60m2 zavrsio sve sa udarnim odvijacem.Lim sam srafio u gornjim rebrima sa jahacima,kalotama,kako god se zove to....jako lepo stegne lim bez ikakvih problema.Iskreno podmetaci nisu ni potrebni,dobro sto ih nisam ni kupio.
 
@iwanho Da,nisam primetio nikakvih problema.Srafio sam lim i bez jahaca u gornjoj zoni na par mesta,tu vec se ne moze stegnuti jako,guzva lim relativno brzo.
 
Jel mora binder,resetkasti nosac, krova da bude na sredini objekta ili nije bitno ?.Npr Binder 15m sirine na supi 12m,jel se moze postaviti binder da na jednoj strani bude veca streja tj da sredina istog bude pomerena u stranu ?.Pitam reko mozda utice negativno na nosivost samog bindera posto ce 1 strana biti opterecenija npr ako stoji sneg gore.
 
E sad da pitam za poprecne tzv letve . Krov na 2 vode . 8.5 dugi binderi sa strevom .Binderi metalni radjeni od cijevi 80x60x3mm sa ispunom 60x40mm , ovakav tip

Binderi rogovi na 3.60m razmaka. Ugao oko 18 stepeni .
Lim trapezni planiram ,vjerovatno 4ka.
Na koji razmak poprecne letve i od koje cijevi da radim ?
 
4ka znaci tr40 lim sa 40mm visine rebara ?.
Za te poprecne letve na koje ce lim da se srafi ja sam uzeo cevi 4x8cm,mislim da je debljina 2.5 ili 3mm,4 metra razmak izmedju bindera,i bice na 1.2m rastojanje tih kao letvi.To je kao plan za sada ....Binderi ce biti 15m duzine,tj sirine kao sto sam gore napisao.A ostalo je pitanje i dalje jel mora biti na sredini supe ili nije bitno,jer bih hteo da bude streha/streja sa jedne strane veca.
 
Ako mislimo na iste cevi,5cm visina profila na 3.6m je po meni malo,savice se ....probaj stavi tu cev na 2 cigle na tom rastojanju i stani na nju po sredini tog rastojanja,mislim da ce popustiti.
Inace sam uzeo iste cevi za osnovu tj ram bindera 80x60x3mm,samo za ispunu tj resetku imam 60x60x3mm.
 
Evo i mi uradili jednu manju supu za masine. Imao stubove i crep pa da iskoristimo..

Dimenzije 7 sa 4,5m

541603382f1a042430dc6997bd5730c7.jpg

fdab0d425e3b5db50f73b4237fcfc607.jpg

3205bc4216e29b08deceec1fee86bc5e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne preterujte ljudi...da Vam pokazem par slika sta su ljudi pravili sa cevima 60x40 i 40x40 smejali bi ste se...pa stoji godinama...jos i par oluja dobrih izdrzalo bez da makne...inace lep posao.
 
Meni je nekako najsigurnije kad vidim metalne cevi za stubove da je gore lim, tanak i lagan a radi posao. Crep mi je previse tezak i masivan nekako, ne srafi se kao lim nije mi sigurno a tesko.
 
Stubovi su stari ali debelozidni a da li su dovoljno jaki pokazace vreme :)
Greda i binder se oslanjaju na serklaz objekta tako da ne stoji sve na stubovima.
Binder je 60x60x3 i 40x40x3
Ostalo je jos okolo da se zatvori sa limom.

I ja sam vise za varijantu stubovi i lim. Ali ovo je bio visak materijala pa da iskoristimo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh