Objekti za smeštaj mehanizacije

Ovo je u susednom selu
https://www.imagebam.com/view/MEJY172]
MEJY170_t.jpg
[/URL]
MEJY173_t.jpg
[/URL]
MEJY171_t.jpg
[/URL][/URL]
 
Ameri rade ozbiljne hale samo sa drvetom. Rasponi preko 15-20m. Gledaš binder on se sav uvija ali kad ga stave na mesto i zakucaju horizontale, nema mrdanja.

Spajaju sa nazubljenim konektor pločama, to rade sa presom. Okačio sam i sliku. Ima firma koja to radi baš ozbiljno i u Srbiji.

Komšija isto im drvenu konstrukciju, 10m raspon, colarica 15cm širine. Ofarbao preradjenim uljem i eno već mislim 20 godina stoji ko praćka.
2bed7ad8c9cb22f15e956399df3264c6.jpg
4c3a2182434fca7e61beeca8486782a3.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Ako smo se dobro razumeli pitas za ovo...kako je sa zadnje strane-tako je i sa prednje...iz tog razloga je i radjena malo masivnija zmija...i zbog eventualno nekog kasnije dogradjivanja na prednjoj strani.
Ne. Zanimalo me je li prednja strana izvedena kao kad bi zadnja bila bez stupa 2, a stup 1 i 3 povezani rešetkom da se dobije mogućnost ulaza bilo gdje po cijeloj širini..
Dakle ti si ostavio stup u sredini.

 
Srdjane koka je dimenzija supe i koja je dimenzija nosecih stubova ?
9x9,a stubovi 80x80x4.ista dimenzija je i srednji rog.
Ne. Zanimalo me je li prednja strana izvedena kao kad bi zadnja bila bez stupa 2, a stup 1 i 3 povezani rešetkom da se dobije mogućnost ulaza bilo gdje po cijeloj širini..
Dakle ti si ostavio stup u sredini.

Sa leve strane na slici ima stub napred(ukupno ih je 4 kom),tamo dalje je basta,a sa desne nema stub(sve nosi stub 4) da bi se lakse i komotnije okretale prikolice po dvoristu.inace trenutna visina ulaza(oluka) i zmije je ista,i iznosi 4.8 m.
 
Imam supu 5x10 sa stubovima 100x100 i razmisljam iduce godine da joj uradim apdejt posto je na 1 vodu da joj upustim nadstresnice 1.5-2m i plasio se da je slaba.
 
Kolega Srdjane, poštujem svaki rad i trud, ali odakle ovakav raspored štapova unutar rešetke, i ove ispod slemena, i ove na prednjoj strani?
Resetka je ispunjena od polovnih cevi kupljenih na otpadu,zato je tako...kratki komadi nejednake duzine,pa se uklapalo kako tu stoje...jedino nije na oko lepo,ali je bas muski jako...sto je mnogo vaznije po meni.(8x4x3,6x4x3)
 
Ne komentarišem zbog vizuelnog. Raspored štapova ispune je itekako bitan za kvalitet nosivosti i izdržljivosti rešetke.
Muški je možda jak samo taj središnji deo.
Prednji desni deo krova ti je veoma kritičan, i vodi računa kad bude nekog većeg snega.

Gledajući sa čela, sa desne strane je trebalo takodje postaviti rešetku.

U krovu nigde nemaš spregove.


Nemoj pogrešno da me shvatiš, opet kažem pozdravljam rad i trud, ali za ovakve stvari konsultujte ljude iz struke.
 
I ja mislim tako. Predlazem da ti pogleda neko ko se razumije.iz iskustva . Komsija uradio , ne tako ali slicno , od nekih h profila ,nenormalno masivno . Pisao sam kad je bio veci snijeh srusilo se. Nemoj pogresno shvatiti , al nesmeta da neko od gradjevinaca pogleda.
 
Rece cini mi se da je radio cak do 30m raspona . Poslije sam ja sam uradio 2 kom po tom sablonu ,7m , nije svemirska nauka , pogotovo ako nije bas bitna garancija :LOL:
 
Перфориране контектор плоче се користе за спајање дрвене грађе и конструктивних елемената од истих из једного основног разлога. А то је да се што мање наруши структура дрвета. Када би куцали повећи број ексера ради спајања две рецимо греде, долази до оштећења структурних влакана цепање у самом дрвету. Наравно ми то не видимо, али се та оштећења јављају и на тај начин долази до слабљења везе временом. А када се користе ове перфориране конектро плоче та оштећења си минимална...Захваљујући истима могу да се праве поприлични распони дрвене грађе, мада за веће распоне требало би користити ЛЛД профиле или Вам Лепљено ламелирано дрво...тада распои иду као и код челичних или бетонских конструкција...наравно ти елементи конструктивни су малко скупљи од ових класичних елементада рађенх од греда различитих попречних пресека...

Да се врнем ан ексере. По прорачуну се закива на сваки спој одређен број истих, често се деси да је потребно рецимо на споју греде, вертикале, дијагонале закуцати и по 15так ексера само у један споји то на поприлично малој површини. Шта се деси ту? велика количина ексера поцепа једноставно структуру дрвера (греде/рога), а применом перфорирне конектро плоче то се не дешава јер она мање пенетрира саму греду уз већи број тих конектора који се забадају у само дрво. Пошто је то релативно мала дубина пенетрације у односу на екесере не долази као што рекох до великог оштећења структуре дрвета.....
 
Ne komentarišem zbog vizuelnog. Raspored štapova ispune je itekako bitan za kvalitet nosivosti i izdržljivosti rešetke.
Muški je možda jak samo taj središnji deo.
Prednji desni deo krova ti je veoma kritičan, i vodi računa kad bude nekog većeg snega.

Gledajući sa čela, sa desne strane je trebalo takodje postaviti rešetku.

U krovu nigde nemaš spregove.


Nemoj pogrešno da me shvatiš, opet kažem pozdravljam rad i trud, ali za ovakve stvari konsultujte ljude iz struke.
Ne brini se nista...na slici drugacije izgleda nego realno,a krov ima spregove.resetka nosi bez problema jos jedan sprat ako treba,utegnuto je i armaturama.dve udarne oluje su vec prosle bez problema.inace jos nije do kraja gotovo...treba resetka jos da se zavrsi sa desne strane i zidni lim tu da se postavi.a i ima par supa koje je nama i drugima radio jedan majstor iz okoline,stoje vec godinama-a nista slabije ovo nije radjeno,cak svuda smo dodavali + za ne daj Boze.kod strica supa 8x6 je napravljena od 4 stuba i samo poslaganih gore cevi 6x4x2 bez ikakvih resetki i ojacanja-pa stoji vec 10 godina.struka je ok,ali se po meni precenjuje.pokojni deda je po selu i okolini u njegovo vreme napravio na desetine nemalih supa i pljevara,a bio je samouk.nijedna nije pala,a znate kakvi vetrovi duvaju u Banatu.
 
Nazad
Vrh