Objekti za smeštaj mehanizacije

Stara kuca nam ima temelj od cigle, debljina cigla i po.. Ocigledno da moze ali u danasnje vreme pitanje koliko je isplativo i pametno to raditi..
 
A dali je na mjestu gdje ce stub 100x100 ici potrebno raditi dublju stopu u betonu ili je dovoljna samo ploca betonska ?
Mi smo pre neki dan radili stope...kopali 50+ u dubinu(rupa je dole sira nego gore,u konus kopano) i 50x50 na povrsini,negde i sire.ankeri 20x20,a debljine 10mm sa 4 armature 12ke u uglovima ploce duzine 40 cm,krajevi iskrivljeni.dve stope idu na 9 metara razmaka,dok 3 idu na 4,5 metara.
 
Mnogi stari objekti nemaju temelj od betona nego od cigli,ako se bas ne mora,ja bih itekako izbegao cigle,beton armirani je skroz druga stvar.
 
Moze li neko ugrubo da izracuna cenu (ili samo tezinu) materijala za halu sirine 20 i dubine 10 metara od sledecih elemenata:
- Stubovi 120x120x4 visine 5m, u zadnjem delu 5 stubova a u prednjem 3 stuba na koje bi isao binder sirine 60 verovatno od cevi 100x100x4.
- 5 bindera od cevi 80x80x3 takvi da sve ide na jednu vodu od pozadi ka napred (znaci u zadnjem delu visina ide na preko 6m)
- pratece roznjace, recimo da ce biti 10 komada po 20m cev 80x40x3.
Nesto ugrubo sad na trenutne cene gvozdja mi treba jer nemam predstavu koliko je tezak koji od ovih elemenata?!
 
Gledaš da izgbeneš šalovanje?

Onda betonski blok,ide brže od cigle,a i jeftinije je.
Nije problem šalovanje, svakako moram šalovati za betonski prsten, nego imam stare cigle a šljunak i cement moram da kupim.
Rušio sam zid koji je pravljen pre sigurno 80 godina, kad sam izvadio cigle iz temelja bile su vlažne i mislio sam da su za bacanje, posle jednog dana na suncu su se skorz osušile i bile su u skroz korektnom stanju, da ne kažem kvalitetnije od novih.
 
Ljudi treba da spojim zid od naboja sa zidom od bloka sa betonskim stubom. Da li koristiti Sikinu tečnost za beton protiv vlage ili nešto drugo da ne bi zid od naboja povukao vlagu?
 
Ljudi treba da spojim zid od naboja sa zidom od bloka sa betonskim stubom. Da li koristiti Sikinu tečnost za beton protiv vlage ili nešto drugo da ne bi zid od naboja povukao vlagu?
Zidaj redovno blokom do zida od naboja,samo u naboj nakucaj dugacke eksere ili komade armature do spoja sa blokom i preko prvog bloka,i vise maltera u spoju.aditiv mozes i u malter ubaciti,ne smeta.
 
Kako se krecu cene crepa trenutno?
Поскупио за дупло скоро. Претпрошле године 9 палета Бечејског плаћао 0.38центи по комаду,једна палета зафалила,мајистор стручно перачунао.отишао купио,цена 0.65ец.
 
Ima vic , nesto kao , ... prijatelju kolko si ti crijepa uzo za supu da ne racunam , istu pravim kao tvoju . Ovaj kaze : 5 paleta .
Sretnu se mjesec dana kasnije . Kaze ovaj , jeba ti mene , ostala mi paleta ipo .
...Pa i meni je tolko ostalo.
 
U novembru uzeta Kikinda premijum 12 paleta po 65 dinara, sada ima i jeftinije

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh