Objekti za smeštaj mehanizacije

@srdjan7 pa i plate su skočile. Ima predsednik kinesku tablu sve lepo objasnio. Skočile plate dobro nam je lepše ne može biti.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Kontinental plus najjeftiniji koji sam našao 100 din

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kolege koliko sada rade po kvadratu,montazne hale ? Bez betonaze,samo stubovi,krov i lim sa filcom? Naravno sve od gvoždja da bude?
 
Lijepo odrađeno (y) i zanimljivo rješenje s rešetkom ispod sljemena. :) Jel i s prednje strane rešetka ili je stup kao ka stražnjoj strani. Iako lim prilično ukruti konstrukciju, krovni spregovi ne bi bili na odmet. Pogotovo zbog promjene klime i sve jačih vjetrova.
Za moj ukus jedino bih fasadni lim okrenuo da sadašnja vanjska strana bude prislonjena na konstrukciju. Onda vijci dolaze u uske uvale i ne ističu se toliko. No, o ukusima se ne raspravlja.
 
I moj se cale razvredneo, zanima se cim je lepo vreme. Kupljene su 4 grede za najduze stubove, i 5 merteka od 6m. Ostalo sekli neki bagrem iza kuce i dva bresta i brdo starih merteka, ovo je sad valjda treca zgrada na kojoj se koriste. Malo falilo i da ostane neka greda skinuta 70ih godina iz stare stale koja je bila ispod ovog dela sa crepom. Iskoristice se negde drugde, nije jos za kotao :D
1caf66e5e528b5b0e3f36c1e45b7178c.jpg
8760379db4ba543040dec37191b26fc6.jpg
adb9d411c814b05e5c641cb0aefc05d1.jpg
575a7d3e1d26a443bd854480c2549cc0.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
I moj se cale razvredneo, zanima se cim je lepo vreme. Kupljene su 4 grede za najduze stubove, i 5 merteka od 6m. Ostalo sekli neki bagrem iza kuce i dva bresta i brdo starih merteka, ovo je sad valjda treca zgrada na kojoj se koriste. Malo falilo i da ostane neka greda skinuta 70ih godina iz stare stale koja je bila ispod ovog dela sa crepom. Iskoristice se negde drugde, nije jos za kotao :D

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Gde si kupio traktorski viljuskar i kako im se krecu cene ? Valjaju li sta ovi od 700-800e ?
 
Tu u okolini, skinut od viljuskara pa navareno kacenje za traktor. Neko ga je prepravljao za svoj viljuskar, pa mu je bio visok, jer je preko 3m, pa nadje manji za 800e, a meni proda za isto toliko ovaj. Dize do 7.5m. Potrazi od ovih na baterije, navodno im se ne isplati da menjaju baterije pa ga prodaju u delove.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Bolje sacekaj da naidje neki veci. Sto bi Zika rekao: to sto malo fali... ;)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Lijepo odrađeno (y) i zanimljivo rješenje s rešetkom ispod sljemena. :) Jel i s prednje strane rešetka ili je stup kao ka stražnjoj strani. Iako lim prilično ukruti konstrukciju, krovni spregovi ne bi bili na odmet. Pogotovo zbog promjene klime i sve jačih vjetrova.
Za moj ukus jedino bih fasadni lim okrenuo da sadašnja vanjska strana bude prislonjena na konstrukciju. Onda vijci dolaze u uske uvale i ne ističu se toliko. No, o ukusima se ne raspravlja.
Ako smo se dobro razumeli pitas za ovo...kako je sa zadnje strane-tako je i sa prednje...iz tog razloga je i radjena malo masivnija zmija...i zbog eventualno nekog kasnije dogradjivanja na prednjoj strani.
https://postimg.cc/KKKC0qWh][/url]
 
Da li neko zna orijentacione dimenzije drvenih elemenata za krovne nosače kao sa slike? Raspon je 4.5metara. Razmak između nosača 0.75 m. Pokrivanje je crepom, a ispod treba da nosi rigips plafon sa ispunom od staklene vune između horizontalnih greda.

[/URL]
 
Poslednja izmena:
Ovo se uglavnom radi od daski colara širine 10cm. Video sam dosta starih krovnih konstrukcija napravljenih ovim sistemom.
Ogromna prednost je što se jako lako i brzo prave i veliki rasponi a čvrstoća je odlična. Znači izrezati daske na potrebnu širinu, uglavnom 10-15 cm, dužina nije bitna jer se preklapaju i ukivaju ekserima, i sve se bukvalno iskoristi..
Raniji građevinski inženjeri su imali tablice gde su bile definisane razne opcije bindera i njihove ugradnje.
Viđao sam dvoslojne i troslojne bindere, nema potrebe za više slojeva.
Jedini nedostatak ovog sistema krovne konstrukcije je veće zauzimanje krovnog prostora, ali po meni je to nebitno..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja imam supu raspona 7.5m od takvih bindera od daske u dva sloja i to daska od crnog bora jako loseg kvaliteta , puna kvrga i svakakve duzine . Prve godine je izdrzala tezak snijeg 40 cm , tad se komsiji urusila supa od zeljezne konstrukcije .
Samo nije spajano ekserima nego onim elementima , uglovima sa siljcima ,neznam kako se zovu.
 
Nazad
Vrh