Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

špediter je prvobitno bio namenjen da ga vuče konj to što smo mi stavili drugu rudu i prikačili ga za traktor to je druga stvar ali svako vozilo bilo priključno ili motorno mora na atest ako mu se menja prvobitna namena
To mi je jasno da mora ako se menja namena... a sta ako se ne menja? Da li moze da se registruje a da sve ostane kako je bilo (sa mestima za sedenje)?
 
Ja sam prevodio zaprezno vozilo na svoje ime jesenas.U Sup-u su mi rekli da su bele tablice na zapreznim vozilima ostale van novog zakona i da se ne izdaju nove.Ostale su mi stare tablice,saobracajna kao i nov kupoprodajni ugovor koji nosim sa sobom kao dokaz da sam ja vlasnik.
 
To mi je jasno da mora ako se menja namena... a sta ako se ne menja? Da li moze da se registruje a da sve ostane kako je bilo (sa mestima za sedenje)?
kao prvo špediter ako se nevaram ima nosivost od 1500kg pa ako to hočeš da promeniš i povečaš nosivost treba atest e sada pošto ja u beogradu baš i nemam puno špeditera :osmeh: treba proveriti da li ljudi mogu sedeti u priključnom vozilu kao što se sedi na špediteru ili moraju biti prevoženi u tovarnom sanduku priključnog vozila radi njihove bezbednosti jer nije isto kada špediter vuče jedan ili dva konja ili to radi traktor
 
Mirmag da li si radio tehnički?
Pidikanac, ima i vecih speditera, kikindski su bili od 2,5 t.
 
Ne,nisam.On nosi opstinske bele tablice koje ne podlezu tehnickom.Jedino ako bi zakonom to promenili,onda bi morali.
 
pošto nisi radio tehnički kako češ kada te zaustavi policija da dokažeš da si tehnički ispravan a da napomenem da u tehničku ispravnost ne spada samo signalizacija :sta:
 
Za tu prikolicu policija kod nas ne trazi tehnicki samo saobracajnu.To zaprezno vozilo nema ni vazduh ni naletnu kocnicu,sta onda da proveravaju na tehnickom osim signalizacije.
 
hoču reći da si morao imati registracioni list kada si išao u sup jer u supu nemožeš ništa uraditi bez registracionog lista tim pre jer je bila i promena vlasnika možda si išao preko agencije pa su oni faksom poslali kopiju saobračajne na tehnički ovi uradili tehnički i vi pravac sup ali bez tehničkog nije moglo nikako ili ste vi u vrbasu posebni .a to što špediter nije bio na tehničkom e to je več drugi problem jer svako vozilo u supu ima dosije i u njemu mora obavezno stajati reistracioni list .zašto nedaj bože neki udes ja naletim na tvoj špediter sa fićom niko povređen fala bogu ali ti si bio kriv i ja imam prava da tražim ispitivnje tehničke ispravnosti i tvog traktora i špeditera i ako utvrde da je špediter tehnički neispravan ko je kriv ?i kako da pronađu krivca pa u dosijeu ima registracioni list pa vide da je pre tri nedelje prošao tehnički i kod koga a šasija bila loše zavarena i pukla zato se na tehničkom daje onaj beli kartončić i u njemu se ovarava tehnički pregled i to se radi za svako motorno i priključno vozilo koje ima trajnu refistraciju
uffff umorih se :ppozdrav:
 
Nemojte vjerovat takvim pričalicama,obično prešute pravu istinu, a to je dali je prikolica imala signalizaciju i dali je možda dotični bio pod dejstvom ::vino::. Jer zabrana se ne dobiva zbog neregistrirane prikolice.
Ne znam da li ste radili u Srbiji i koliko ste upoznati sa nasim "novim " zakonom koji "treba da je u skladu" sa evropskim ali DA,dva moja prijatelja su dobili novcane kazne,kaznene tacke i na razlicit period oduzete vozacke dozvole zbog neregistrovane auto-prikolice prosle godine.Da,i da kazem sa 0,00promila alkohola u krvi.Zato sam ja pitao da li treba i vuceni rasipac vestackog djubriva da registrujem :osmeh:
 
Za ne registrovane prikolice ide oduzimanje vozačke dozvole na 3 meseca novčana kazna od 12-15hiljada dinara i 6 kazneni poena,imao sam par prijatelja koji su tako prosli zbog ne registrovane prikolice.
 
Pidikanac da li moze da se registruje spediter koji ima bele tablice? Cuo sam neku pricu da mora da se prepravi da bude prikolica pa da se atestira...?

Zemljače, ja sam razgovarao pre par godina sa ljudima iz AMSS CMV koji rade te ateste. Tada je važilo sledeće: Da ne sme imati sedišta ispred tovarnog sanduka, mora da ima signalizaciju, zatim mora da ima zavesice iza zadnjih točkova i to najmanje do visine osovine(pola točka) i mora da ima i naletnu kočnicu koja koči bezuslovno na sva četiri točka(špediteri koče samo na dva). Za lake prikolice nosivosti <1,5t nije neophodno da ima bilo kakvu kočnicu ali sve ostalo mora da zadovoljava.
Tako je moglo tada, dakle da rodiš mečku(da ti se ne isplati da radiš), a danas ne znam ni da li je u opšte moguće. I ako jeste, nisu kriterijumi sigurno blaži.
Sve te prepravke koštaju, a košta i procedura oko atesta. Danas je bila ekipa u Kikindi i dolaze svakog poslednjeg petka u mesecu za sve ateste. Nazovi najbolje njih pa pitaj.

Možda da počneš da tražiš neku polovnu "Kikinđanku" ili Dubravu sandučarku. Danas oni koji koji su do juče ganjali Zmajovke prelaze na kamionke, pa se nađe koja Zmajovka na prodaju. Njih kupuju oni koji su do juče terali "Kikinđanke" kiperke, pa te kiperke sada traže oni koji su terali sandučarke. Eto prilike da se nađe po koja sandučarka. Taj ko to ima u višku takvu neku biće srećan da ima kome da proda. Jeftinije su nego kad sam ja kupovao, ali nije ni danas baš za daj šta daš zato što prevoz bala još čuva cenu tim sandučarkama. Ima tih malih traktorskih dvoosovinskih sandučarki u Poljooglasniku i u Svaštari.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam u medjuvremenu masinski fakultet. Da bi se atestirao spediter mora da se skine sediste, da ima elektroinstalaciju i kocnice. Ako je ukupna masa do 1,5 t onda je dovoljno da ima kocnice samo na jednoj osovini, do 3t na obe osovine (naletne kocnice) a preko toga mora da ima vazdusne.
Prvo se u supu prijavi da dodju da ukucaju broj sasije pa se onda ide na atest. Atest kosta oko 7000 dinara. Posle toga ide procedura kao i za ostale: tehnicki, osiguranje pa registracija. Ovo je ako spediter nije bio registrovan, tj ako nema broj sasije. Ako je bio registrovan onda je slicna procedura samo treba da bude u vlasnistvu ili da imas neki dokaz o kupovini...
 
Sad na kraju da svedemo . Znači špediter se može registrovati , ako se uradi atest ? Atest može da uradi i "mobilna ekipa za ateste" ?
 
najbolje pozovi AMSS pa ih pitaj nisam siguran da li imaju mobilnu ekipu

Zvao sam i oni kao da su sa kruške pali . Niko nije upućen , čeka se zakon ito tako od februara . Odeš u SUP kažu mi još tolerišemo , ali dokle dok te ne klepe po ušima pa posle samo gledaš .
 
Nazad
Vrh