Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

e jos i da traze s-9 pa onda ti ostaje da ga stavis na glavu ako imas rusa sa malom kabinom ili slican traktor,ako ga stavim na vidno mesto neko ce ga mazne a murija ce sto nisi pazio,a zakona nema da kazni lopove jer je to cena 7000 dinara a oni izlaze za 15000 i jos ce mi naplate kaznu sto ga nemam i sto nisam pazio. nego organizujes strazu pored mehanizacije ?
 
Moj poznanik je letos na putu upao u udarnu rupu i oštetio felnu i isekao gumu.Zvao je policiju da napravi zapisnik,a i sam je napravio fotografije.Onda je nadležnoj firmi za održavanje puta na toj deonici sve to predočio,uz račun o izvršenoj popravci,i zapretio tužbom.Poslednje što znam je da je dobio ponudu za vansudsko poravnanje koja mu ne odgovara.E sad,da li će ih tužiti ili pristati,to ne znam.
 
Isti slučaj sam imao noćas, pozvao policiju sačinili zapisnik za dalje ne znam šta sledi, u nekoj preporuci su mi rekli da 99% ljudi ne naplati štetu.
A šteta je takva da moram da kupim dve nove gume (jer na istoj osovini vozilo mora da poseduje iste pneumatike) i da probam da ispravim alu felnu sve skupa do 14000 štete.
 
Isti slučaj sam imao noćas, pozvao policiju sačinili zapisnik za dalje ne znam šta sledi, u nekoj preporuci su mi rekli da 99% ljudi ne naplati štetu.
A šteta je takva da moram da kupim dve nove gume (jer na istoj osovini vozilo mora da poseduje iste pneumatike) i da probam da ispravim alu felnu sve skupa do 14000 štete.
tačno je da na istoj osovini moraš imati iste pneumatika ali iste po TIPU,VRSTI,DIMENZIJAMA I INDEKSU BRZINE znači ne moraju biti istog proizvođača ili istih šara
 
Isti slučaj se i meni desio pre godinu dana.Opalio sam u bunar od rupe.Prednju desnu gumu sam rasekao a zadnja dobila jaje.Pošto su mi prednje gume bile od jednog a zadnje od drugog proizvođača morao sam da promenim sve 4 gume.
 
U pravu si, nije bitan proizvodjač, samo (dimenzija, tip i vrsta), a da li je bitno da je bio zimski pneumatik ili ono M+S jer po ovom novom od 1.novembra je u obavezi, jer je u mom slučaju bio letnji sa preko 4 mm šare. A danas mi jedan burazer kaže da se šteta naplaćuje od osiguravajuće kuće, a oni ganjaju održavaoca puta.
 
ti možeš imati letnje gume pa čak i nove sa dubinom šara čar i 8mm ali ako ima snega na putu i ti staviš lance na njima ništa ti neznači jer če te kazniti
 
Nazad
Vrh