Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Malo smo nahuskali novinare i RTV da istrazi malo ovu vrstu haraca i utvrdi njen (ne)sklad sa zakonom.Nadam se skorim rezultatima.
 
ima tim strucnjaka koji samo smislja ovakve idijotizme ,i time zajebavaju svoj narod e ovo nema nigde ,ovakvog haracluka i zajebancije svog naroda
 
Da li je neko dosao u situaciju da ga zaustavi opstinska inspekcija zajedno sa saobracajnom policijom zbog vangabaritnog prevoza?Ovo se odnosi na zitne kombajne sa i bez hedera,berace za kukuruz,tanjirace,setvospremace,sejalice...Danas sam dobio obavestenje da treba da izvadim tu dozvolu a evo i cenovnika i "primera kako da popunim zahtev".Necu još nikako da prokomentarišem svoj stav o ovom nametu ali ću uskoro postati veoma rečit....
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Ne razumem. Skupo ti je da platis 3000 dinara godisnje, pa zbog toga dizes buku?
 
A zasto da plati? Treba da tera prskalicu na tehnicki, a na tehnickom ne znaju kako da urade tehnicki... Ovo je samo jos jedan namet koji nema veze sa zivotom!
 
Kada su najveci pesimisti govorili da ce nam uvesti porez na udisaj vazduha cinilo mi se da preteruju,sada pak mislim da su ono bili optimisti,ovo su jos gora vremena.
 
evo da i ja prozborim koju u ovoj temi .pošto radim na tehničkom pregledu a 4.5.2012 je stupio na snagu pravilnik o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobračaju na putevima i u članu 14.gde su vozila vrste-S a to su izmenjive vučene mašine stoi sledeće Za vrste vozila iz ovog člana ne primenjuju se odredbe ovog pravilnika koi se odnose na tehničke uslove uređaja,sklopova i opreme i tehničke normative tako da se vučene prskalice,traktorske korpe,i druge poljoprivredne izmenljive mašine ne registruju i prema tome nemojte se uzbuđivati ako vas policija zaustavi i traži od vas nebuloze jer su to fore za otimanje para ili NEZNANJE policije
a ceo pravilnik možete skinuti ovde
http://www.amss.org.rs/index.php?op...m-uslovima-za-vozila&catid=67:vesti&Itemid=90
 
evo da i ja prozborim koju u ovoj temi .pošto radim na tehničkom pregledu a 4.5.2012 je stupio na snagu pravilnik o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobračaju na putevima i u članu 14.gde su vozila vrste-S a to su izmenjive vučene mašine stoi sledeće Za vrste vozila iz ovog člana ne primenjuju se odredbe ovog pravilnika koi se odnose na tehničke uslove uređaja,sklopova i opreme i tehničke normative tako da se vučene prskalice,traktorske korpe,i druge poljoprivredne izmenljive mašine ne registruju i prema tome nemojte se uzbuđivati ako vas policija zaustavi i traži od vas nebuloze jer su to fore za otimanje para ili NEZNANJE policije
a ceo pravilnik možete skinuti ovde
http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=387%3Astupio-na-snagu-novi-pravilnik-o-podeli-i-tehnikim-uslovima-za-vozila&catid=67%3Avesti&Itemid=90
Jel tu spada i rasturivač stajnjaka?
 
ako misliš na kemper prikolicu to se registruje jer to nije IZMENLJIVA VUČENA MAŠINA već prikolica specijalne namene
 
Da li ima neki propis koji određuje koliko veliki pp aparat mora biti u traktoru? Treba da kupim pritiv požarni aparat za traktor, a ne znam koliko mora biti velik (pretpostavljam da ne mogu baš oni njamanji za automobile).
 
Dali neko tacno zna sta bi trebao da poseduje svaki traktor od opreme...-ne polovicno nego tacno sve.(pitam to,sto puno ljudi lupeta)
 
iako radim na tehničkom pregledu neznam napamet opremu za traktore jer od vrste vozila zavisi i oprema i nemaju svi obavezu da nose svu opremu ali ću u ponedeljak pročitati u zakonu i postaviti na forumu ( u ponedeljak počinjem da radim sada sam na godišnjem odmoru -umoru :haha:)
 
Ja pronađoh ovo:

U motornim vozilima, osim u putničkim automobilima kojima se ne vrši javni prevoz lica u saobraćaju na putevima, motociklima, motornim vozilima na tri točka i traktorima, mora postojati aparat za gašenje požara i biti postavljen na vidnom mestu tako da se u slučaju opasnosti može upotrebiti.

U motornim vozilima, osim u motociklu, traktoru, trolejbusu za gradski saobraćaj i autobusu za gradski i prigradski sobraćaj moraju postojati, na vidnom mestu, rezervne sijalice najmanje za polovinu sijaličnih mesta udvojenih uredjaja za osvetljavanje puta i za davanje svetlosnih znakova i po jedna sijalica za neudvojena sijalična mesta za koja je mogućna zamena samo sijalica.
Traktori moraju posedovati sledeću signalizaciju: 1.oborena svetla; 2. poziciona svetla; 3. stop svetla; 4. katadiopteri; 5. pokazivači pravca; 6. svetla za osvetljavanje zadnje registarske tablice; 7. tabla za označavanje sporih vozila; 8. žuto rotaciono svetlo.
Za svetla za označavanje prikolice, stop svetla, pokazivača pravca, poziciono svetlo, svetlo za osvetljavanje registarske tablice i katadioptera na prikolici koju vuče traktor shodno važe odredbe ovog pravilnika.

Ima dosta toga na ovom linku:

http://www.informisanje.info/2009/10/pravilnik-tehickim-uslovima-vozila/
 
Po ovom traktor ne mora da ima pp aparat, kao ni putnički automobil. A moj drugar platio kaznu jer mu je istekao kartončić od pp aparata (doduše, to je bilo proletos)...
 
Ja pitao jednog saobracajca,on kaze :"Brate ni mi neznamo,nov stop stize nesto novo.Jedno poniste,pa za dva dana vrate".
 
kao što sam i obečao evo spiska opreme za traktore ali da napomenem da je traktor MOTORNO VOZILO jer kod mnogih postoi zabuna da je traktor vučno vozilo.
p.p.aparat,prva pomoć,trougao,klinasti podmetači 2 kom.( za traktore preko 5t najveće dozvoljene mase ),prsluk,opreme za čišćenje točkova( lopata,motika ,trnokop)i zaprečne table ako se nosi oruđe šire od 2,5 m
 
Po ovom traktor ne mora da ima pp aparat, kao ni putnički automobil. A moj drugar platio kaznu jer mu je istekao kartončić od pp aparata (doduše, to je bilo proletos)...

U razgovoru sa drugarem saznao sam da se ipak radilo o pick up vozilu, a ne o običnom putničkom autu. Ja se taman spremio da ga zezam kako ga je policajac zezno...

- - - - - - - - - -

kao što sam i obečao evo spiska opreme za traktore ali da napomenem da je traktor MOTORNO VOZILO jer kod mnogih postoi zabuna da je traktor vučno vozilo.
p.p.aparat,prva pomoć,trougao,klinasti podmetači 2 kom.( za traktore preko 5t najveće dozvoljene mase ),prsluk,opreme za čišćenje točkova( lopata,motika ,trnokop)i zaprečne table ako se nosi oruđe šire od 2,5 m

Je l' ima to negde na netu da piše, prvenstveno mislim na p.p. aparat? Po onome što je @Quercus okačio, p.p. aparat nije obavezan u traktorima...
 
član 113 govori o pp aparatu i on mora biti u svim motornim vozilima osim vozilima vrste L i M1 koima se ne brši javni prevoz putnika zato sam i napisao da je traktor motorno vozilo i treba u njemu imati pp aparat a u članovima od 112-124 se govori o opremi jer u zakonu je u jednom članu nabrojana sva oprema a kasnije je ta oprema razvrstana po vrstama vozila na primer ( pp aparat spada u opremu ali mopedi nemoraju da ga poseduju pa onda autobusi moraju imati i čekiće za razbijanje stakla a ostala vozila ne itd )
 
Nazad
Vrh