Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Ne znam da li time krše zakon jer su traktori trajno registrovani ali ni jednim aktom to nije poništeno
 
Znaci ako imam traktor stariji od 20 godina popust 80 % dakle petina se placa :D

pidikanac je napisao(la):
Tako će oni koji imaju motorno vozilo od pet do osam godina starosti plaćati porez umanjen za 15 odsto, a za vozila od osam do 10 godina starosti naplaćivaće se porez manji za 25 odsto. Od 10 do 20 godina starosti smanjenje je 40 odsto, a vlasnici motornih vozila starijih od 20 godina plaćaće samo petinu od dosadašnjeg poreza. Ove izmene zakona važe za automobile, motocikle, teške tricikle i „teretnjake" do 3,5 tona, a država planira da smanji i porez na splavove i čamce.
 
Donete cene novih tablica i saobraćajnih...

Tablice - 2000 din.
Saobraćajna - 800 din.
Registracione nalepnice - 400 din.
Vozačka dozvola - 1200 din.
 
peto1 je napisao(la):
Jos ako ima vise od 2000 kubika.

E pa ako hoćeš da se luksuziraš onda mora da se plati... :haha: :haha: :haha:

Inače nove tablice važe 7 godina a vozačka 10, registracione nalepnice će se lepiti koliko sam razumeo u donji desni ugao vetrobrana i bez njih auto ne može da učestuje u saobraćaju.
 
Ja sam uvek za auto sa motorom preko 2.0 ccm ali nisam za to da registracija košta 500 eura minimalno.Svuda u svetu za svaki auto preko 2.0 je jeftinija registracija nego za auto ispod te kubikaže samo kod nas važe posebni zakoni.
 
forvarder je napisao(la):
Да ли ће и трактори да мењају таблице?
Sva vozila koja ucestvuju u javnom saobracaju, tako da se menjaju i na traktorima i na prikolicama i jos ce morati da se registruju svake godine kao i auta, a ne samo tehnicki kao do sada.
 
Čemu služe te registracione markice osim da se uzme još love od naroda?
 
dukej je napisao(la):
Čemu služe te registracione markice osim da se uzme još love od naroda?
U saobracajnoj dozvoli nece biti upisano do kad vazi registracija jer je plasticna,pa ce ta nalepnica biti mesto gde ce se videti taj podatak...ma budalastine...
 
Ode 200 E u starttu ne planirano.Do kraja će uvrstiti berače,prese,plugove...Treba ih napomenuti možda su zaboravili :udri:Ko sada može da nas zaštiti-gde je ministarstvo poljoprivrede-treba da radimo samo za uredbe i zakone čak sam i sigu :nono:ran da još nije gotovo sa prijatnim iznenađenjima
 
Ja vec sad znam nekoliko njih u selu koji nece uopste registrovati traktor i prikolice... Mogu oni da stave cenu koliko hoce!
A za kola cista pljacka! Lepo ce da napune kasu.
"Očekuje nas posle Nove godine povećanje akcize koje će ovog puta biti za benzine oko šest dinara, a za dizel oko 4.5. Sa druge strane imamo opšti trend povećanje cene sirove nafte, koji će se odražiti na cenu derivata, tako da ćemo na početku godine veoma malo osetiti od blagodeti tržišta“, kaže Atanacković.
Preuzeto sa http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=12&dd=29&nav_id=482503
Srecna nova godina sa vecim cenama goriva!
 
Nazad
Vrh