Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Kako gde,na čelo da se vidi iz daleka da gospoda policajci ne strahuju da će ih neki paor nabiti ali nemojte izlaziti iz traktora da ne platite kaznu :udri:
 
Traktori će se regostorvati po novom zakonu
Vlasnici traktora, radnih mašina i kombajna ubuduće će imati obavezu da vozila registruju svake godine.

Dosadašnji pravilnici podrazumevali su registraciju traktora za učešće u javnom saobraćaju, koja je važila godinu dana i trajne registracije za učešće u poljoprivredi i van saobraćaja.

Donošenjem pravilnika od 1. januara 2011. svi traktori moraće da budu registrovani svake godine, istakao je Zoran Alimpić, šef Odseka za saobraćajno-tehničke poslove Policijske uprave Novi Sad.

Međutim, kako registracija takvih vozila zavisi od donošenja pravilnika kojim je regulisano pitanje tehničkog pregleda vozila, a koji još nije objavljen, trajne tablice i dalje važe.

Godinu dana nakon što taj podzakonski akt stupi na snagu, vlasnici traktora imaće obavezu da urade novu registraciju, naveo je Alimpić i podsetio na to da je u oktobru prošle godine na snagu stupio zakon o obaveznom osiguranju, koji definiše da i ove kategorije vozila moraju imati uplaćenu polisu.

Izvor: RTV
 
15x1duq.jpg
2ztac77.jpg

2ufyont.jpg
 
Imam jedno pitanje za ove namladje clanove foruma?Da li je stupilo na snagu novo pravilo i nov cenovnik o polaganju ispita za B kategoriju?(kao 6 mes.obuke,800eura cena itd :zli: ).Interesuje me jer mog starijeg sina to ceka sad..... :ppozdrav:
 
@Farmer Bob
Pošto sam i ja zbog sina zainteresovan pažljivo sam poslušao vesti, a na vestima rekoše:
od dana donošenja uredbe, još 5 meseci se može po starom sistemu.
Donošenje uredbe se očekuje oko 15 januara.Ja tako razumeo ...
 
5 meseci da položiš sve , ili samo da započneš u tom roku? Jel zna neko koliko je sad za A (ako osoba ima B) ? :sta:
 
Koliko sam razumeo ovaj sistem ostaje 5 meseci.Ni meni nije potpuno jasno, ali sam shvatio da se po sadašnjem sistemu radi i obuka :sta:
 
Nema tu sta da se ceka.....narednih dana krecemo da vidimo koja je auto-skola najpovoljnija,vadimo lekarsko uverenje itd.Vazno je da to nije stupilo na snagu odmah...... :ppozdrav:
 
I meni treba jedna info, nisam detaljno pročitao novi zakon, da li je još uvek dozvola B kategorije dovoljna za traktor ili se polaže nešto posebno :sta:
 
futurefarming je napisao(la):
I meni treba jedna info, nisam detaljno pročitao novi zakon, da li je još uvek dozvola B kategorije dovoljna za traktor ili se polaže nešto posebno :sta:
Kolko se ja sećam , licima koji imaju B dodaće i F kategoriju u dozvolu, neće morati da polažu , ali neće ni biti besplatno. Neka me neko ispravi ako je došlo do promena
 
Danas zvao SUP u vezi preregistracije traktora...kazu da ih zovem krajem meseca jer ne rade registracije poljo-masina.Ne znaju kako ce se raditi registracija,da li ce se menjati tablice...u ovoj truloj drzavi se nista ne zna...uvode nova pravila,a onda ne znaju da ih sprovode. ::jako_besan::
 
Tako je i ovde ali su u pitanju putnička i teretna vozila.Ladno ne znaju šta treba da rade,brat mi danas kaže da čeka da mu jave a auto mu stoji sa isteklom registracijom a najgore od svega treba mu jer drugog nema.
 
MILE je napisao(la):
Traktori jos ovu godinu registracija po starom samo obavezno osiguranje.
Dok ne izadje novi pravilnik.
Primer: Ako pravilnik o registraciji poljoprivrednih mašina stupi na snagu 15 marta ,traktori koji su do tada obnovili tehnički pregled i osiguranje neće morati da se registruju do isteka tehničkog pregleda .Traktor koji obnavlja tehnički pregled posle ovog datuma imaće i obnovu registracije.
15 mart je uzet kao primer
 
Nazad
Vrh