Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Jedno pitanje za vas, koliko milimetara šare mora imati zimska guma jel isto 4mm? I kad stupa na snagu zakon za novu prvu pomoć, danas me zaustavila policija i traži novu pomoć, kažu od juče treba, pa zar nije odloženo :sta: :sta: :sta: :sta:
 
Nije odlozeno za prvu pomoc inace ima Galenikina 2400 din, i zimske gume napred ili letnje sa 4 mm sarom- to vazi. Gore je NA napisao da mogu zimske do spoja izmedju dve sare ali ja mislim da nije u pravu jer je to vec celava guma...
 
Smedicu to je fabrika propisala i to se postuje u svim zemljama zasto mislis da ne moze i kod nas ??
Zapravo...ovih dana sam malo citao o gumama po internetu,e sad zaboravih koja marka konkretno...
U glavnom bila je univerzalna guma na balonu ima vise tih sara mislim da su 2,tamo gde je na balonu nacrtana pahulja tamo je taj "most" vislji od onog gde je nacrtano sunce.

Za letnje znam da vazi do tog spoja a zasto mislis da to ne vazi i za zimske ?? :cao:
 
Meni su na autu 4 wintere, 2 nove, 2 od prošle godine, a za lance nisam siguran, meni lanci stoje u kolima, jer takav je teren da i sa novim gumama ne može bez lanaca.
A za prvu pomoć su rekli da će odložiti a sad mora da se kupi, jbg, prva pomoć košta koliko jedna zimska guma.... Kod nas nemože da se nadje prva pomoć ispod 2800! :udri:
 
kombajner je napisao(la):
Kakva nova prva pomoc sad :sta:
w1fe44.jpg
ova...
 
Jeeeeste... A za plug vezati kolica sa defibrilatorom, aparatom za disanje, hirurškim krevetom, zubarskom stolicom i bušilicom... I da: na vrh svega toga rotaciono svetlo i onda će MOŽDA sve biti po PS-u!
Post je spojen: [time]1288740756[/time]
_________________________________________________
Inače danas u Blic-u je neki policajac rekao da rotaciono svetlo mora biti na kraju prikolice! Pa jesu li oni normalni?! Treba da razvlačim 6 metara žice za k...... zdravlje?! Ni ameri ne rade tako!
 
Ma toliko su ga zakomplikovali da se ni oni sami ne snalaze.... mene je jedan hteo da kazni što sam vozio prazan traktor danju bez rotacije(poštro ja znam da tako treba) a drugi je hteo da me kazni posle par dana jer sam isti taj traktor vozio bez ikakvog priključka po danu sa upaljenom rotacijom... ::lose:: :udri: :zli:
 
ako imate zimske gume na pogonskim tockovima ne trebaju lanci, samo u slucaju da su gume na pogonskim tockovima letnje... a sara na zimskim gumama ne sme da bude ispod 2mm, a na letnjim ispod 4 preko zime..

za M+S sam objasnjavao u ranijim postovima sta znaci.. :cao: :ppozdrav:
 
Čekaj malo , tu nešto nije u redu.
"Lance treba imati samo ako su na pogonskim točkovima letnje gume"...Znači li to da smem da imam letnje gume i lance?? Ja sam skontao da mora da imam zimske gume , pa još i lance :sta:
A i za "šaru" od 2mm?! Jel to proverena informacija?Nema mi logike da se traži dublja šara leti no zimi?
Totalno sam zbunjen ::lose::
Zna li neko da li je negde objavljen Zakon sa tumačenjem , može li da se nabavi i pročita?
 
Pa i ja. Zato bih i voleo da vidim taj Zakon sa tumačenjima i pročitam, ako postoji nešto tako
 
Lance MORATE imati kada na putu vidite znak da je obavezno imati lance u sneznom periodu,posto je kod mene ravnica takvih znakova nema i necu kupiti lance.
Napred imam letnje gume sa sarom 6.5mm.
 
kada vozilo poseduje na POGONSKIM tockovima ZIMSKE gumeNE MORATE imati lance!!!!! primer:ako vozite Juga koji ima prednju vucu i napred imate Tigar Winteru tada ne morate imati lance

kada imate letnje gume na pogonskim tockovima ZIMI, tada dubina sare mora da bude preko 4mm i MORATE imati i lance za sneg!!!
primer:ako na istom jugu imate napred letnju gumu tada morate imati lance i dubina sare mora biti 4mm

a svako ko zeli da procita zakon evo logicne adrese gde se moze naci pa neka cita http://www.mup.gov.rs/cms_cir/sadrzaj.nsf/zakoni.h :D :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh