Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Čini mi se da su rekli da je odložena odluka o zimskim gumama za sledeću godinu, a sve ostalo treba da se nabavi. Glavan problem je po meni što se može desiti da imamo tople dane u zimskom periodu, kao što se i dešavalo, a ako temperatura pređe (valjda) 15 stepeni onda se zimska guma troši jako mnogo.
 
ljudi a gde ste videli u prodaji pravu zimsko gumu :sta:
ja nisam nigde
jedino što ima to je M+S sa pahuljom npr. vintera i sl.
i one mogu po novom i po starom zakonu da se voze cele godine
 
Pocetak primene novog pravilnika o obavezi koriscenja zimskih guma odlozeno je do 1 maja...znaci da ce biti obavezne tek sledece zimske sezone..Uveden je pravilnik o obaveznoj opremi u koju spada i komplet sijalica BAS za tip auta koji vozite...E,ja se pitam GDE da kupim set sijalica za BAS moj auto :sta:
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Nemoj mesati M+S i All Season gume.
lepo sam napisao
ko ima M+S sa pahuljom ne mora da razmišlja,mogu zimi po novom zakonu
a ako ne prelazi neku ogromnu kilometražu zašto bi ih menjao leti
ja prelazim 15000-20000 km godišnje i ne pada mi napamet da kupujem 2 seta guma
 
Meni je promaklo 5 novih guma 175/70 13 kakve su na mom autu za 45e,znaci auto je doteran da se rastura u delove proletos taman posle zime,reko kog ce mi....sad samog sebe jedem za onu stvar sto nisam kupio...

Sad imam dobre letnje oko 4-5mm sare,one ce da idu nazad a napred cu u skorije vreme uzeti 2 polovne zimske ili m+s za 20e,uzimam ih zbog sebe.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Nemoj mesati M+S i All Season gume.
M+S to je guma za blato i sneg i nije prava zimska guma prava zimska guma ima samo pahulju malo su i novinari preterali i do sada su trebale zimske gume i p.pomoć i sajla i trokut i sijalice itd a novinari brate mili naduvali priču kao da od ovoga dosada ništa nije trebalo pa sad odjednom sve treba kupiti a tačno je da su odložili do 01.03.2011 ali zimske gume jesu potrebne na pogonskim točkovima a samo da vidite kako če se po novom određivati boja auta pa to je pišijada biče samo 10 boja i svaka boja ima po tri tona svetliji -b srednji -m tamniji -d to če biti pišijada :haha:
 
Prošle zime su govorili da mogu da se koriste i letnje gume ali da dubina šare nije manja od 4mm. :sta:
Kod nas se retko prodaju letnje gume, većinom se prodaju gume za sve sezone (all season).
 
Nikad ne bih kupio univerzalnu,zimi nije kao zimska dobra na snegu i ledu,leti se vise trosi na vrucem drumu i auto vise trosi sa takvim gumama.
 
Po novom zakonu ako te pošalju na vanredni tehnički, pa se utvrdi da je vozilo neispravno odmah skidaju tablice i moraš da odvučeš vozilo, ne smeš da ga voziš. Posle se plaća kazna, pa ponovo na tehnički, pa se onda dobijaju tablice nazad.
Da li ovo važi i za sitnije neispravnosti: npr. jedan žmigavac, ili neodgovarajuće zimske gume?
 
evo da i ja nesto napisem na ovu temu...
Kao prva guma M+S(mud+snow) i to ne znaci da je ovo obavezno zimska guma, vec moze biti zimska guma ili guma za sve sezone. Ukoliko pored oznake M+S stoji snezna pahulja ili planina onda je to zimska guma, ali ako ne stoji onda su to all season gume(slazem se sa north ARMY-jem da se trose vise, ali po iskustvu mogu da kazem da su ok i za zimu i za leto ako covek NORMALNO vozi, ali ako se vozi pun gas auto naravno da je mnogoooo bolje da se ima poseban set zimskih i letnjih da ne objasnjavam zasto, a potrosnja goriva se ne povecava sa all season gumama, tj ja nisam primetio ni minimalnu razliku potorsnje sa letnjim i sa ovim gumama u letnjem periodu a vek trajanja im je oko 50.000km opet naglasavam NORMALNE voznje, meni su trajale 35.000 good year!!). Naravno da ne pominjem koje su sve prednosti zimske naspram letnje gume i da bi bilo lepo imati ih na sva cetiri tocka bez obzira na zakon, ali uslovi nam bas ne dozvoljavaju. A sto se tice zakona trenutno preko zime mogu da se furaju SVE 4 letnje gume ukoliko je sara preko 4mm, ali se tada MORAJU posedovati lanci za pogonske tockove. Ukoliko nekome ne radi zmigavac, stop svetlo pa cak i far, ne mogu ti oduzeti tablice ukoliko imas sijalicu( a moras da imas) i zamenis je na licu mesta. A ukoliko imas neodgovarajuce gume tj neodgovarajucu dubinu sare, neposedovanje lanaca itd i sl onda MISLIM da moze da te udalji iz saobracaja tj oduzme tablice jer se vozilo smatra tehnicki neispravnim! nadam se da sam pomogao nekima bar ako su imali neke nedoumice.. pozdrav :ppozdrav:
 
Attila M. je napisao(la):
Ih! 10 dana! Valjda moj život vredi malo više od toga! :sta:
Post je spojen: [time]1278939660[/time]
_________________________________________________
kombajner je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
Ništa.... Nemam ni rotaciju ni signalizaciju na prikolici imam samo svetla na traktoru niti mi je registrovan traktor, i ne planiram da stavljam dosta su i svetla.... ::namigivanje::
isti ja :haha:

Nema me ni u Petrovcu na Mlavi... :p
Slobodno zaobilazi i BNS
 
North ARMY je napisao(la):
Nikad ne bih kupio univerzalnu,zimi nije kao zimska dobra na snegu i ledu,leti se vise trosi na vrucem drumu i auto vise trosi sa takvim gumama.
Jel si imao kad takve na autu?
Ja imam trenutno toyo vario, ok gume, po zimi drže bolje od starih zimskih, po ljetu čisto ok, ne troše se puno više, jedino malo više kliže u zavoju.
 
Nazad
Vrh