Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

petarHR je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Nikad ne bih kupio univerzalnu,zimi nije kao zimska dobra na snegu i ledu,leti se vise trosi na vrucem drumu i auto vise trosi sa takvim gumama.
Jel si imao kad takve na autu?
Ja imam trenutno toyo vario, ok gume, po zimi drže bolje od starih zimskih, po ljetu čisto ok, ne troše se puno više, jedino malo više kliže u zavoju.
Nuzda zakon menja pa sam morao da kupim univerzalne,kupio sam miselinke ne znam koji je model 6.5mm sara pa cu javiti utiske. :cao:
 
uzas!!!! i to bar da kad se nesto desi da uzmu i posteno da plate nego onda samo traze kako da se izvuku!!! :zli: :zli: :zli: :zli:
ja placam kasko za svaki auto i sad imaju foru da ako ti nastane steta da ja kao ucestvujem u steti sa 10%, sto znaci pukne soferka 32.000din, ja dajem 3200 a oni ostalo!!! a premija se nije smanjila!! lopovcine!!!!!!!!!!!!!
 
Sinoć ne stigoh da objasnim. Evo ovako, vanuatu već odavno ne izdaje tablice i dozvole a i, pošto su priznali onaj KVAZILEND tj. šatro nezavisno Kosovo, ne bih ima uplatio ni pola dinara. :zli:

Of shore registracija se vrši, trenutno, kod Ministarstva saobraćaja Kukovih ostrva. Pre nego što krenete da se smejete, da pojasnim malo jer nije sprdnja. :D

Naime, ovaj vid registracije nije ništa novo, postoji već godinama a pretežno se koristi za registraciju plovila, čamaca, brodova i sl. te je masa luksuznih plovila u našoj i susednim zemljama registrovana u američkoj saveznoj državi Delaver zbog tamošnjih povoljnih propisa (važi i za firme ko ima). Kako cene automobila rastu sa količinom luksuza u njima tako je i ovaj način registracije počeo da se primenjuje i na vozila.

Koliko je meni poznato, u Srbiji to radi samo jedna firma iz Ns i malo koriste monopolski položaj pa su digli cene već par puta. Suština cele priče je da vaše vozilo registrujete u dalekoj pacifičkoj provinciji a vozite ga ovde. To je uopšte moguće zbog rupa u zakonu i naše nesrećne i nesređene administracije ali i zbog kreativnosti kompanija za of shore registraciju.

Da se odmah ogradim, ovo je solidan način da sredite papire za kola, ali DIGITRON U RUKE, pa kako se kome isplati. Najbolje je solucija za one koji žele i mogu da uvezu malo jači, lepši, bolji, skuplji polovnjak sa zapada. Kao varijanta klasične registracije, zavisi, kakva kola vozite.

Pozitivne strane:

Ne plaćate ni PDV ni carinu! Bukvalno sve papire sređuje pomenuta firma, vaše je samo da platite a dobijate novu vozačku, saobraćajnu i tablice a, po potrebi, i potvrdu o radu na ostrvima i sl. Cena je u startu visoka ali samo prve godine, posle vam se itekako isplati. Možete uvesti auto iz BILO KOJE države, što sa klasičnim uvozom možete samo da sanjate.

Negativne strane:

Moralno dvoumljenje da li i vi jednom da zaje.ete državu a ne samo ona vas! :D

(ostalo pišem ako želite, ne vidim na oči trenutno, pišem i spavam :haha: )
 
Nije mi palo na pamet da pitam kad sam se informisao. Te države nemaju ni puta ni automobila ali rade za pare sve što treba. Mogu ti poslati kontakt na pp pa pitaj ali odmah da ti kažem, ne daju info preko telefona, samo u 4 oka.

24mxliu.jpg
vanuatu tablice

30hpt0i.jpg
Kukova ostrva tablice


N.A. upravo tako ali ti se ne isplati za polovnjake male vrednosti i male kubikaže.

Propisi kažu da vozilom sa stranim tablicama ne sme upravljati državljanin Republike Srbije OSIM u slučaju privremenog rada u inostranstvu ili dvojnog državljanstva. Za ovo prvo, samo prijavite svoje PRIVREMENO BORAVIŠTE, recimo u Bosni i doviđenja, prijatno! Zaboravite na domaću vozačku i saobraćajnu, ostavite je negde u fioci kod kuće. :ppozdrav:
 
ovo je čista nebuloza i nepije vodu ova priča u evropu nemože uči vozilo koje nije fabrički napravljeno po euro standardu pa ni prepravke i dovođenje vozila na euro standarde nije prihvatljivo a to da registruješ auto na kukovim ostrvima je smešno to su ekonomske tablice i ti moraš imati firmu tamo a ovde predstavništvo i tek tada registrovati vozilo samo se raspitajte koliko košta registracija ekonomskih tablica ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::a ta vozila se inače registruju od 01.01.-do 31.12
 
Nije baš tako prijatelju, u Evropu se uvozi gomila automobila iz amerike a odatle stižu i kod nas. Ekonomske tablice izgledaju drugačije a mislim čak i da je ta kategorija ukinuta malo pre novog zakona. Da ne bi bilo rekla-kazala-trač situacije, predlažem svima da se raspitaju dobro i vide šta im odgovara. :cao:
 
Ne sporim, samo kažem da neki praktični primeri dokazuju da se kod nas i u EU uvozi mnogo toga. Što se tiče tehničkih standarda, oni se i kod dilera u EU mogu dostići, žuti migavac umesto crvenog i sl. (banalan primer) Pošto nisam ničiji zastupnik, neću da ubeđujem ljude, samo kažem raspitajte se dobro, naši propisi su kao švajcarski sir, pravo rastegljivo a o prolasku na tehničkom, carinjenju i raznim kombinacijama slučajeva koje lično znam, nema potrebe da pišem. Of shore bar nije nelegalan.


Post je spojen: [time]1288204217[/time]
_________________________________________________
Za sadašnji auto (a Evrope video nije) sam masno platio i carinu i PDV i registraciju i nikad više, ne zato što se pravim pametan nego neću da me bilo ko (vlast) pravi budalom. A of shore tablice zuje po Bg, istina, ne mnogo ali ipak zuje. :ppozdrav:
 
Iz postova koje sam dao o ovoj temi ne vidi se suština priče, praštajte zbog toga, sada ću se ispraviti.

Prvo, of shore registracija se može posmatrati dvojako, kao način da registrujete svoje vozilo ali i kao način da uvezete neki nov ili polovan automobil bez plaćanja carine i poreza.

Of shore registracija (uvoz) apsolutno nema nikakve veze sa domaćim carinskim, poreskim i organima MUP-a i tehničkog pregleda. Automobil se, pravno gledano, uopšte ni NE UVOZI U SRBIJU, već na daleka ostrva čiji propisi to dozvoljavaju. Niko ne može da vam zabrani da vozite automobil sa stranim tablicama bilo koje zemlje ukoliko ne kršite pravila zemlje u kojoj upotrebljavate vozilo i pravila zemlje u kojoj je vozilo registrovano. Budući da zakoni Kukovih ostrva sve ovo dozvoljavaju dovoljno je prijaviti boravište u nekoj od susednih zemalja i time ste ispoštovali i propise države Srbije. Još samo da uzmete digitron u ruke, izračunate da li vam se cela stvar isplati i završite posao. :cao:
 
Danas obisao prodavnice i otpade polovnih automobila i nadem 4 zimske gume sa felnama za samo 100 jevreja. Sad me mogu vijati za gume. Odno da proverim balansiranje sve super. Moze da pocne da pada sneg.
 
Meni nije jasno ako imam zimske gume da li moram da imam i lance u vozilu??

Video sam diskusiju o gumama, MS gume mogu da budu vrhunske za celu godinu samo zavisi od proizvodjaca, normalno one jeftine se samo zovu MS ali od kvalitetnih proizvodjaca MS guma karakteristikama moze da parira i letnjoj i zimskoj.
A od bas zimskih sam vozio gore pomenuti Miselin Alpin (mislim da imaju kasnije serije 1 2 3) i fantasticne gume, vozio sam iz Nemacke po ledu kao da je suvo :D
 
Nazad
Vrh