Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Ništa.... Nemam ni rotaciju ni signalizaciju na prikolici imam samo svetla na traktoru niti mi je registrovan traktor, i ne planiram da stavljam dosta su i svetla.... ::namigivanje::
 
Jooooooooj, hebem te nesavesna! :udri: Samo se ti zezaj! Dopizdiće jednom i tim tvojim Zemuncima da ti plaćaju kauciju! :p :haha:
 
Ma cuti bogati do pre 5 meseci traktor sam palio na polet, a pre toga godinama nije palio na ključ. :haha: :haha: :haha:

A za kauciju ne brini, samo zatamnim stakla na traktoru i nesmeju panduri da me diraju. :haha: :haha: :haha:
 
Znači... Ja u Dragačevo ne idem ni peške ni biciklom dok god si ti na slobodi! :haha:
 
Ih! 10 dana! Valjda moj život vredi malo više od toga! :sta:
Post je spojen: [time]1278964860[/time]
_________________________________________________
kombajner je napisao(la):
Dukanac je napisao(la):
Ništa.... Nemam ni rotaciju ni signalizaciju na prikolici imam samo svetla na traktoru niti mi je registrovan traktor, i ne planiram da stavljam dosta su i svetla.... ::namigivanje::
isti ja :haha:

Nema me ni u Petrovcu na Mlavi... :p
 
Vidi stvarno... E jbg! A nisam namerno! ::lose::

U svakom slučaju... Dajte ljudi, nemojte se sigrati sa takvim stvarima! Sredite tu signalizaciju i ostalo što pre. Bolje baciti 5000 na to nego pokloniti 50000 državi! :zli:
 
Tako bi te slatko prijavio da daju neku nagradu za tako nešto... :haha:
 
Ne sekiraj se ima kod nas dežurna tužibaba, dok sam vozio bez dozvole stalno sam bio prijavljivan, 3 puta placao kazne i tako za sve prijavljuje. :zli: :zli:
 
Најновији предлог измена закона, уместо казне затвора новчане казне од 100000 до 150000 динара, казне затвором су им само трошак.
 
Ako ne platis :nono:...dan u zatvoru je 500 din(ne znam da li je u svakom isto]...150000 mu dodje 3000dana,bolje da platis... ::namigivanje::
 
14. septembar 2010. | 00:10 | Izvor: Blic, Novosti
Beograd -- Vozači u Srbiji će od 1. novembra do 1. aprila ubuduće morati da imaju zimske gume na svim točkovima na svojim vozilima.


Vozači će imati rok od godinu dana da nabave nove komplete za prvu pomoć, a četvorotočkaši neće smeti da prave buku veću od 92 decibela.

Novim pravilnikom o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima, za neposedovanje odgovarajuće propisane opreme predviđene su kazne od 3.000 dinara.

Novi pravilnik rogobatnog naziva donosi i dosta drugih novina. Vozači će u narednom periodu morati da nabave novi komplet za prvu pomoć, uže za vuču, lance za sneg i pomenute zimske gume. Čini se, međutim, da će obaveze vezane za zimsku opremu najviše zabrinuti vozače, s obzirom na skori start zimske sezone i veliki izdatak za pneumatike. Vozačima će, naime, za četiri nove gume i ostalu potrebnu opremu biti potrebno do 300 evra.

Još jedan zanimljiv detalj koji će biti izmenjen novim propisima jeste i zabrana zatamnjivanja stakala. Pravilnik kaže da je zabranjeno zatamnjivati stakla napred i pozadi. Kada su u pitanju bočni prozori moguće je zatamniti ih do 25 odsto u liniji vozača, a u liniji zadnjih sedišta mogu se zatamniti i više od 25 odsto, što će biti kontrolisano na tehničkom pregledu.
Najduži rok za izmene - do marta 2013. - dat je taksistima, koji će morati da nabave automobile sa motorom "evro 3". Dve godine je rok za podešavanje automobila kojima je volan na desnoj strani. Takva vozila, koja su registrovana u Srbiji pre stupanja na snagu ovog pravilnika, moraće da budu "prilagođena".

Uz to, od 1. marta 2012. neće moći da prvi put budu registrovani četvorotočkaši koji nemaju sigurnosne pojaseve i naslone za glavu na svim sedištima. Ova odredba se ne odnosi samo na oldtajmere proizvedene pre 1971. godine. Slično tome, žuta svetla mogu da imaju samo automobili napravljeni pre 1. oktobra 1982. godine.

Najviše buke izazvale su nove kutije za prvu pomoć, a u Ministarstvu za infrastrukturu više puta su ponovili da će vozači dobiti razuman rok da ih nabave. Osim zavoja, flastera i gaze, novi "paketići" moraju da imaju "toplotno ćebe", koje održava temperaturu povređenog, kao i foliju za davanje veštačkog disanja. Na tržištu u Srbiji već mogu da se pronađu ovi kompleti po ceni od 2.400 do 3.500 dinara. Putnički automobili moraće da imaju i polugu ili uže koje omogućava vuču na dužini od tri do pet metara.

Demir Hadžić iz Ministarstva za infrastrukturu Srbije kaže da će od 1. novembra do 1. aprila biti neophodno imati sve četiri zimske gume i dodaje da, iako ovo može da se čini kao veći trošak, ne treba zaboraviti da su mnogi još prošle godine kupili ove gume, jer su očekivali da će im biti potrebne.


"Taj trošak je oko 200 evra. Postoje i gume za sve sezone, koje mogu da zadovolje i zimske uslove i nećemo praviti nikakav problem ukoliko neko ima ove pneumatike", navodi Hadžić.

Ako su zimski pneumatici nešto što može da utiče na bezbednost u saobraćaju, onda je obavezna upotreba lanaca u gradovima, na primer, nešto sa čime se većina vozača ne slaže. A svakako treba reći i da su mnogi u dilemi da li će lanci morati da budu na točkovima baš u svakoj prilici. Hadžić, međutim, ističe da ne očekuje lovljenje vozača u naseljenim mestima. Već kontrolu na otvorenom putu.

"Ako je saobraćajnim znakom propisano stavljanje lanaca, neophodno je da vozači postave lance na svoje točkove. Kada ima snega, a nije obavezna upotreba lanaca, vozač će ih staviti ako smatra da su mu potrebni. Kada je u pitanju naselje, tamo gde nema snega, a jeste zimski period u tim uslovima nema potrebe", objašnjava Hadžić.
 
ZOBS-om se bavim 9 god u okviru posla.Stari zakon je bio odlican,pecizan,nedvosmislen,sa tacno preciziranim obavezama vozaca. Novi zakon je,po mom skromnom misljenju i iskustvu,napisan da bi se ispostovao rok donosenja novog zakona,kao i da bi se kaznene odredbe uskladile sa EU.Masa stvari je ostala nedorecena,pa vozaci neznaju kako da postupaju.
Al nesekirajte se,panduri neznaju ni pola zakona,tako da uvek mozete da ih nasamarite ::namigivanje::
Salu na stranu,za sada,koliko vidim,zahtevaju prsluke,pojas,svetla i nekoriscenje tel. Ima i pametnih stvari,npr.Nasilna voznja,do sada se nije kvalifikovao taj nacin prekrsaja,a ozbiljno je ugrozena bezbednost takvom voznjom.
 
Šta ćemo sa zimskim gumama.da li ćemo na traktore morati stavljati letnje gume (ovo bi moralo ući kao amangman) :haha:
 
Sacekaj da prvo neki ministar kupi Trajal i pocne sa proizvodnjom,onda ces morati i traktor i kombajn da prezuvas. :ppozdrav:
 
A da bi on kupio Trajal mi treba ranije da se preizuvamo :haha: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1285178585[/time]
_________________________________________________
Da li neko zna kakve su te gume za sve sezone,Ja merio šare na mom autu (skoro 6mm)
 
Nazad
Vrh