Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

ivex86 je napisao(la):
Nek oni mene kontrolisu ,koliko su i dosad ,i ja zadovoljan :bravo: u zadnje dve godine dva puta , i to autom. Kad su vas zadnji put zaustavili saobracajci dok ste vozili traktor.? nemogu oni biti na svakom cosku .Nisu betmen i robin.
Cik svrati traktorom do Beceja! ::namigivanje::
 
Nekazem da ih nema , ali kod mene u selu nisu cesto.mozda kad pocne sezona.treba da se napuni budzet.
 
Mene su u sezoni repe zaustavljali maltene svakodnevno... uglavnom su tražili da čuju vazdušne kočnice i da radi svetlosna signalizacija, jednom je hteo da me šalje kod sudije za prekršaje zato što mi gume nisu bile sa istim šarama, ali uspeo sam da se pogodim sa njim da mi naplati mandatnu kaznu od 500 dinara... Šta reći....
 
po zakonu gume na istoj osovini treba da budu jednake po vrsti,dimenziji,konstrukciji i nosivosti a šara i proizvođač nisu bitni nego na taj način hoče da uzmu pare :udri:
 
Zna li neko sta je sa onom informacijom da ce trebati 5kw (snaga traktora) / 1t tereta koji se prevozi?
 
postoji u zakonu član koi govori o odnosu snage i mase ,neznam tačno kako glasi ali ću sutra pročitati pa ču vam reči .
 
Spajki evo odgovora na tvoje pitanje o odnosu snage i mase :
Члан 13
Однос бруто-снаге мотора изражене у киловатима и највеће дозвољене масе возила изражене у тонама, мора бити, и то за:
1) путничке аутомобиле, комбинована возила и мотоцикле - најмање 14,72 кW/т;
2) аутобусе, осим аутобуса зглобног конструктивног састава - најмање 8,83 кW/т;
3) теретна возила - најмање 7,36 кW/т;
4) аутобусе зглобног конструктивног састава - најмање 5,88 кW/т;
5) радна и специјална возила намењена за обављање комуналних услуга, теретна возила намењена за обављање транспорта у пољопривреди, шумарству, грађевинарству и рударству, као и за скупове моторних и прикључних возила - најмање 4,41 кW/т;
6) возила са електропогоном:
а) са напајањем из мреже - примењују се одредбе тач. 2. до 4. овог става;
б) са напајањем из сопственог извора електричне енергије:
- за возила намењена превозу лица - најмање 5 кW/т, осим за бицикле са електромотором;
- за возила намењена превозу терета - најмање 3 кW/т.
На погонске точкове путничких аутомобила, аутобуса, тролејбуса и мотоцикла, ако је возило оптерећено и у мировању на хоризонталној равни, мора отпадати најмање једна трећина највеће дозвољене масе возила, односно скупа возила, а на погонске точкове теретних и вучних возила - најмање једна четвртина највеће дозвољене масе возила, односно скупа возила.
Укупна маса приколице не сме бити већа од укупне масе вучног возила за више од 50%.

Post je spojen: [time]1266520068[/time]
_________________________________________________
IV УРЕЂАЈИ НА ТРАКТОРИМА И ЊИХОВИМ ПРИКОЛИЦАМА
1. Трактори
Члан 69
Одредбе о уређајима на тракторима односе се само на оне врсте трактора који на равном путу не могу развити брзину кретања већу од 30 км/х и који имају две осовине и точкове са пнеуматицима (у даљем тексту: трактор).
На тракторе који на равном путу развијају брзину кретања већу од 30 км/х сходно се примењују одредбе чл. 5. до 68. овог правилника.
Члан 70
Радна и паркирна кочница на трактору морају бити уграђене и изведене тако да испуњавају услове из члана 15. ст. 3, 5. и 6. овог правилника.
Кочни систем на трактору може бити уграђен и изведен само на два точка исте осовине, под условом да је сила кочења равномерно распоређена на оба точка.
Члан 71
Под уређајима за осветљавање пута и за давање светлосних знакова на тракторима, у смислу овог правилника, подразумевају се:
1) главни фарови са обореним светлом;
2) позициона светла;
3) стоп-светла;
4) катадиоптери;
5) показивачи правца;
6) светла за осветљавање задње регистарске таблице.
Осим уређаја из става 1. овог члана, на тракторима могу бити уграђени и изведени и:
1) фарови за велико светло;
2) фарови за маглу;
3) фарови и светла за осветљавање места на коме се изводе радови;
4) светла за вожњу уназад;
5) задња светла за маглу.
За оборена светла за осветљавање пута, позициона светла, стоп-светла, катадиоптере, показиваче правца и светла за осветљавање задње регистарске таблице из става 1. овог члана, сходно важе услови прописани за такве уређаје на моторним возилима у чл. 21. до 24, члану 25. ст. 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8. и 9, чл. 31. и 32, члану 36, члану 38, чл. 40. и 41. и члану 99. овог правилника.
Ако су на трактору уграђена и светла из става 2. овог члана, сходно важе услови предвиђени за таква светла у чл. 25. до 28. овог правилника.
Члан 72
Безбедносна кабина или рам на трактору морају бити уграђени и изведени тако да штите возача од повреде у случају да се трактор преврне и да одговарају нормативима прописаним у одговарајућем југословенском стандарду.
Члан 73
Уређаји за контролу рада показивача правца на тракторима морају бити уграђени и изведени као светлосни или као звучни знак за контролу рада показивача правца, ако возач не може директно видети најмање по један показивач правца са сваке стране возила.
Члан 74
Уређај за давање звучних знакова на трактору мора бити уграђен и изведен тако да испуњава услове прописане за такве уређаје на моторним возилима у члану 47. овог правилника.
Члан 75
Уређај за одвођење и испуштање издувних гасова на трактору мора бити уграђен и изведен тако да испуњава услове прописане у члану 50. став 3. овог правилника.
Члан 76
Возачко огледало на трактору који има затворену кабину за возача мора бити уграђено и изведено као најмање једно возачко огледало постављено на левој страни кабине.
Ако на трактору постоје ветробран, спољашња окна и брисачи ветробрана, за њих сходно важе услови прописани за такве уређаје на моторним возилима у чл. 43. до 45. овог правилника.
Члан 77
Уређај за кретање трактора уназад на трактору чија маса прелази 0,35 т мора бити уграђен и изведен тако да са одговарајућим степеном преноса омогући поуздано и безбедно кретање трактора уназад.
2. Приколице
Члан 78
Радна и паркирна кочница на приколицама које вуку трактори, осим на приколици чија највећа дозвољена маса не прелази 1,5 т, односно чија највећа дозвољена маса није већа од масе трактора за који је прикључена, морају бити уграђене и изведене тако да испуњавају услове прописане у члану 19. ст. 2. до 5. овог правилника.
Одредба става 1. овог члана не примењује се на приколице са уграђеном инерционом командом кочења које вуку трактори, а које су произведене, односно произведене и укључене у саобраћај до 2. маја 1975. године, под условом:
1) да трактор вуче једну приколицу;
2) да највећа дозвољена маса приколице не прелази 5 т;
3) да се трактор са приколицом не креће по путу са уздужним нагибом већим од 5%.
Члан 79
У погледу светла за означавање приколице, стоп-светла, показивача правца и катадиоптера на приколици коју вуче трактор сходно важе одредбе чл. 31, 32, 36, 38, 40. и 41. овог правилника.
 
Ljudi osiguranje traktora ne treba-jedino prilikom prenosa vlasništva-provereno u supu.Znači samo tehnički i to za one koji su stariji od 15 godina 2x godišnje-samo ne znam za one od 30 godina šta sa njima :haha:
 
Malo trebali su da stave svakog prvod petka u mesecu. Majku im hostaplersku. Samo ih novci interesuju.
 
Poštovane kolege pošto vidim da ima dosta izjava tipa rekla-kazala,čuo sam i slično u vezi poljoprivrednih mašina moj savet svakome ko ima nekih nesuglasica i pitanja da kontaktira našeg člana Novica koji radi na tehničkom pregledu i koji zna sve odgovore na pitanja u vezi traktora,prikolica,kombajna... :D
 
Jest bokte tebe sam izostavio.Pardoniram,znači obratite se članovima Novica i Pidikanac u vezi pitanja oko registracija,osiguranja... :D :cao:
 
Juce uradio tehnicki na 3 traktora i na jednoj prikolici i sve ukupno platio 4000 rsd. Plus polisa osiguranja za Kejsa 4000 rsd. Znaci odrase,a jos u junu mi istice polisa za jos jednu prikolicu,a naravno i tehnicki.
 
Nazad
Vrh