Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

danger je napisao(la):
iz Brankovog mi zanimljiva tacka 5 koja moze i ovako da glasi,druze nesmes za rusa da zakacis kamionku prikolicu jer je predvidjena za fapa 1213 a ne belarus,i tu bi mogle da pljuste kazne
Lepo kaže da treba da bude atestirana (razlika je što si pre mogao da vučeš kamionku i sa belim tablicama ako je regularno registrovana kao kamionska prikolica i imaš E kategoriju)
Spajki je napisao(la):
Jel to znaci da traktori nece smeti da vuku dve zmajevke prikolice? :sta:
Kod nas su to tumačili da nesme 2 priključne mašine, tj da ako nosiš priključnu mašinu nesmeš za nju da kačiš prikolicu(rasipač+prikolica ili npr žitna sejalica vuče špediter sa semenom) a dve prikolice može...
 
branko je napisao(la):
...
3. Kabina je obavezna za sve traktora, ali ne neka budžena, nego ona koja ispunjava standarde o bezbednosti.
4. Traktor može vući samo jedno priključno vozilo, dakle prikolicu.
5. Ne sme se za traktor kačiti priključno vozilo za drugu vrstu motornih vozila, osim ako je prethodno atestirana.
6. Na prikoici se može voziti najviše pet ljudi.
Ako je ovo tacno,ugasili smo ga!
 
Pozdrav narode ,izvinjavam se sto se ranije nisam predstavio.zapravo nisam ni ucestvovao u bilo kakvim diskusijama. zovem se Basic Ivan i zivim u Bajmoku-Opstina Subotica.Sto se tice teme ,danas sam bio prisutan na sastanku u mesnoj zajednici ,gde su bila prisutna gospoda iz PU SUBOTICA i ono sto sam cuo ,neslaze se sa nekim vasim izlaganjima .ko da nismo ista drzava ,izakon sprovodi ko kako zna.Kod nas mnogo ljudi koristi kamionske prikolice , i receno nam je da KAMIONKU moze da vuce traktor cak i da za nju moze da se prikaci prikolica , ako ukupna duzina sa vucnim vozilom ne prelazi 18 m a pri tom se ne umanjuje stabilnost traktora.
 
pa sta da radimo sa traktorima koji nemaju kabinu.kad budale uzmu samo pa prepisu neki "evropski"zakon kao rezultat se dobije ovako nesto. :zli:
 
Bilo je i u Zrenjaninu predavanje, koliko sam čuo, a nisam bio, neznaju ni oni baš sve kako je i šta. Najineteresantnije je što nisu znali šta je presa. :bravo:
 
Najgore je to sto ni nadlezni neznaju da timace nova pravila.Na predavanju kod Branka i kod ivex86 se pokazalo da zakon tumace svako kako hoce,a s'tim zbunjuju ljude!Svaka njihova objasnjenja ostanu nedorecena i ostavljaju prostora za manipulaciju gradjanima!I sad na kraju znaj ti dali smes vuci 2 prikolice ili ne!Negde ces platiti kaznu, negde ne!J.... ti ovakvu drzavu i takvu vlast :zli:
 
To da se ne smeju vuci dve prikolice je cista glupost. U zakonu pise da moze ako ukupna duzina ne prelazi 18m, dozvoljena sirina nije 2.5 m vec 3 m, rotacija mora biti na traktoru a ukljucena nocu, u uslovima smanjene vidljivosti i kad traktor ide sa prikljucnom masinom ili prikolicom. Skinuo sam zakon, procitao ga i sve lepo pise. Oprema jos nije definisana pravilnikom.
 
Neće biti zatvora , nego će biti slanje na društveno koristan rad (komunalna preduzeća , bolnice , domovi zdravlja - nešto kao civilno suženje vojske) . Odradiš 8sati i to ti se računa kao jedan dan .
 
Nekada se nije pravilo pitanje da li sa F mozes vuci 2 prikolice,ali posto se F pridodaje B kategoriji, ko zna sta ce na kraju ispasti.
 
Mislim da je ovde možda došlo do zabune zato što sa da tako kažem novom B, koju budu dobijali oni koji polože po novom neće dobijati automatski F, a oni koji su položili B ranije uz odgovarajuću proceduru dobijaju i F i još neke kategorije: npr. B, B1, M.
 
Kako je ova nasa Vlada samo domisljata.....kako su se samo dosetili.......bice otvorena nova radna mesta, kao sto je drzava obecala........otvara se novo radno mesto ''referent za pratnju vozila i prikljucnih masina u poljoprivredi''....pa ce tako biti najmanje jos 100.000 radnih mesta i eto nama blagostanja... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
A tek kad ceo bukvar prebace u vozacku dozvolu, bice test inteligencije za policajce da pogadaju pod kojim si slovom.
 
bice para ko drva. menjace nam vozacke, tu cemo da puknemo neke pare, pa dok nam poupisuju kategorije, pa dok naplate svoj rad...ima da se nafatiraju. i saobracajne ce da menjaju
 
dr Dule je napisao(la):
bice para ko drva. menjace nam vozacke, tu cemo da puknemo neke pare, pa dok nam poupisuju kategorije, pa dok naplate svoj rad...ima da se nafatiraju. i saobracajne ce da menjaju
pa upisivanje f kategorije nece da protekne bez 1000 din u supu, i jos slikanje oko 300... :udri: :udri:
 
Nazad
Vrh