Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

ljudi po novom zakonu širina vozila nesme biti veća od 2.5m a to znači da ne samo što če morati da se skidaju hederi nego i bez hedera ti si širi od 2'5m a za to nismo mi krivi ali ko preživi pričaće.ovo vam kažem jer radim na TEHNIČKOM PREGLEDU.
 
pidikanac je napisao(la):
ljudi po novom zakonu širina vozila nesme biti veća od 2.5m a to znači da ne samo što če morati da se skidaju hederi nego i bez hedera ti si širi od 2'5m a za to nismo mi krivi ali ko preživi pričaće.ovo vam kažem jer radim na TEHNIČKOM PREGLEDU.
Djurice si to ti?
 
Kasno sam se danas ukljucio u emisiju"Brazde" bila neka zenska govorila o novom zakonu i kabinama za traktore.@pidikanac jel si upucen sta je sad za polovne traktore bez kabine-jel se registruju i dalje baz kabine ili NE??
 
pa već sam rekao da novi pravilnik o tehničkom pregledu nije gotov ali se uveliko priča da se mora imati kabina ili bar rol-bar to je ono što ja zovem kišobran za traktor to su torpedovi traktori imali i mali fergisoni.
 
A šta je sa registrovanim bez kabine? Gde oni sad spadaju, ili do isteka registracije smo obavezni pribaviti neku? :sta:
 
@abro
Registracija je trajna, znaci do steka tehnickog.Tada se mora ugraditi kabina ili zastitni luk, a atest o tome se dobija na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu. Mada mislim da ce oni dati neki rok da se to uradi.
 
Neverujem da se traktor mora terati u NS sigurno ce se organizivati pregledi po selima po dogovoru.Samo se to mora platiti a to je njima najbitnije, ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_O80EQIbvKs[/youtube]

@ panonstib

Na masinskom fakultetu ne poljoprivrednom.
 
@peto 1
Atest za kabine i rol barove ce se dobijati na Poljoprivrednim fakultetu jer su oni jedini licencirani u srbiji da daju atest za traktorske kabine.
 
@ panonstib

Koliko znam radi masinski fakultet ali ako ti kazes da je poljoprivredni merodavan nemam nista protiv. :ppozdrav:
 
@peto 1
Nema problema inace to radi prof Lazar Savin na departmanu za polj. tehniku pa studenti sa ovog fakulteta mogu otici da se poblize raspitaju o tome.Ja bi to uradio drage volje, ali danas se zavrsava godisnji odmor pa vise necu imati slobodnog vremena. :ppozdrav:
 
Da li je urednistvo foruma poslalo neki e-mail redakciji SAT-a i ima li kakvih informacija o tome?
 
Nazad
Vrh