Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

ima li neko ko bi otisao sa ispravnim traktorom u NAVAK i tamo snimio reportazu??
Da se ponudimo ljudima,ali nemojte da neko ponudi pa ispali,znaci neko ozbiljan,NAVAK je u Subotistu ako se ne varam a to je blizu Pecinaca,ima li dobrovoljac??
 
Nije obavezno ali bilo bi lepo da se ponudimo pa ako hoce da neko ode sa traktorom pa da i prakticno prezentuju ako oni hoce.
Post je spojen: [time]среда, 27. јануар 2010. 09:48:38 MST[/time]
_________________________________________________
Evo kako izgleda nas meil MOLBE za odgovor kog su srocili Branko i moja malenkost :D
Poštovani gospodine Alviroviću.

Novi zakon o bezbednosti saobraćaja uneo je pometnju među poljoprivrednicima, jer ima mnogo nejasnoća, u vezi transporta tereta i priključnih mašina.
Pripremili smo pitanja koja nije napisao pojedinac, već više poljoprivrednika koji su članovi našeg poljoprivrednog foruma Poljoinfo.com te Vas molimo da nam date što preciznije odgovore.

Pitanja glase:
1. Kada koristiti rotaciono svetlo na traktoru? Da li je neophodno samo u uslovima smanjene vidljivosti ili je neophodno i po danu, dok traktor vuče/nosi priključnu mašinu?
2. Kolika je dozvoljena širina priključnih mašina na putu? Šta da raditi ako je mašina dimenzija 3.2mx3m te nema mogućnost da se nosi na kolicima, i kako obezbediti policijsku pratnju?
3. Kojim će mašinama moći da upravljaju dosadašnji vozači sa B kategorijom, i šta je potrebno da bi dobili F kategoriju?
4. Šta raditi ako je priključna mašina šira od traktora a traktoru ne zaklanja zadnju svetlosnu grupu a rotaciono svetlo radi? Da li je potrebno dodatno osvetljenje?
5. Šta će biti neophodno u traktoru od opreme (trokuti, prva pomoć,fluorescentni prsluk, lopata za čišćenje blata, p.p. aparat)?
6. Koliko će iznositi cene tehničkog pregleda, osiguranja i registracije traktora po novom zakonu?
7. Šta će biti sa traktorima koji su do sada prelazili tehnički pregled a nisu imali kabinu ni zaštitni ram? Da li će morati da poseduju atest prilikom postavljanja novog zaštitnog rama?
8. Kako obeležiti prevoz vangabaritnog tereta, kao što su bale slame?
9. Da li će biti postavljene tzv. "rampe" za čišćenje blata na prilazima sa zemljanog na asvaltirani put? I u čijoj će to nadležnosti biti (republika, opština, mesna zajednica)?
10. Šta da rade vlasnici kombajna čiji hederi nisu širi od mašine kombajna, da li će i oni morati da skidaju heder iako on nije širi od ostatka kombajna?
11. Kako prevesti više od pet radnika do njive?
Molimo Vas da nam odgovorite na naša pitanja kako bismo mogli bezbedno da učestvujemo u saobraćaju.

Puno pozdrava od uredništva foruma Poljoinfo.com.
 
Ma imaju oni sto kade. Mozda ce na deseti @ odgovoriti da pocitate sluzbeni glasnik tamo sve pie. Briga moja predi na drugoga.
 
Jel to već poslato?
Mislim samo jednu sitnicu sam primetio da ispred imena foruma fali www.
Nije važna stavka već samo detalj ali ako nije kasno da se ispravi!
Možda je trebalo u mail ubaciti i link ka temi Rotaciona svetla na polj. mašinama....
 
Poslao sam pre par sati,ma znaju oni da nedostaje www nisu oni glupi,samo se prave takvima :zli:
Bespotrebno je slati linkove,nek oni nama odgovore na ova pitanja pa cemo mi lako dalje ako budu zaista zainteresovani za saradnju.
 
Danas sam bio na predavanju u vezi novog ZOBS, koje je organizovala lokalna uprava za saobraćaj pri stanici milicije u Staroj Pazovi.

Uglavnom ima dosta još nejasnih stvari i za same pripadnike saobraćajne policije, jer je donešen sam zakon, ali nisu donešena podzakonska akta za pojedine specifične oblasti primene novog zakona.

Evo nekih stvari koje nas interesuju:

1. U traktoru je obavezna oprema flourescentni prsluk i prva pomoć a preporučena oprema PP aparat.
2. Rotaciono svetlo je obavezno koristiti tokom noći i u vreme smanjene vidljivosti. Rotaciono svetlo mora biti na traktoru, ali i na najisturenijoj tački priključnog radila.
3. Kabina je obavezna za sve traktora, ali ne neka budžena, nego ona koja ispunjava standarde o bezbednosti.
4. Traktor može vući samo jedno priključno vozilo, dakle prikolicu.
5. Ne sme se za traktor kačiti priključno vozilo za drugu vrstu motornih vozila, osim ako je prethodno atestirana.
6. Na prikoici se može voziti najviše pet ljudi.
7. Vozači traktora moraju obavezno imati F kategoriju, a vozači motokultivatora M kategoriju.
8. F i M kategorije mogu dobiti oni koji imaju B,C i E kategoriju, a M i oni koji imaju PSP. Kategorije se izdaju uz podnošenje zahteva i plaćanje takse.
9.Strogo zabranjeno iznošenje blata na asvalt. Kazne za taj prekršaj za fizička lica, daklem paore, su od 10000 do 50000 dinara.
10. Kazne za neuključenu rotaciju 5000 din.
11. Ako traktor vuče više od jednog priključnog vozila, ili vozi neadekvatno postavljen teret, kazna je 5000 din.
12. Vozilo šire od 2,5 metara mora imati policijsku pratnju, iako to još nije do kraja razjašnjeno, zbog još nedonešenih tumačenja zakona.
13. Obavezno je osiguranje traktora.
13. Obavezna je registracija traktora i priključnih vozila.
14. Obavezan je tehnički pregled za traktore. Za traktore starije od 15 godina tehnički pregled na 6 meseci.
 
što se tiče blata evo kod mene postavljaju hidrante da peremo traktore pre
uključenja sa njive na put :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

traktorom može da vuče dve prikolice samo onaj ko ima c kategoriju :D :D :D :D

a kad ideš kombajem skineš heder pa imaš pratnju ko ministar Šutanovac :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
kako vidim iz ovih izvoda koje pominjete vecina se poklapa sa nasim zakonom

kod nas registracija traktora obavezna , oziguranje po zelji , i svake naredne godine placas samo osiguranje koje je oko 25-30 evra zavisno od snage traktora
nemoras imati osiguranje samo ako napravis prekrsaj u kome si kriv najebao si , a ako neko potegne privatnu tuzbu za naknadu stete protiv tebe onda si dva puta najebao
traktori koji ne ucestvuju u javnom saobracaju ne treba osiguravati


a ja skoro registrovao vladimirca i drugar koji ima tehnicki bas neki dan mi kaze da sam registrovao u zadnji cas posto se izmijenio zakon o tehnickim pregledima i mora da se ima nekakav poligon za tehnicki za traktore :sta:
trenutno kod mene nemoguce registrovati traktor ::lose::

inace ni kod nas jos zakon nije iskristalisan posto ima milion pravilnika koji nisu definisani niti napisani , one mudonje koji sebe nazivaju ''vlast'' izgleda nemaju vremena za rad nego samo za dizanju ruku u skupstini onoj zalosnoj :spavam:
 
dignuče se i narod pa ničija nije sijala do zore kod mene ima jedna izreka "druže tito ti si krao i nama si dao ovi kradu i ništa nam nedadu" samo šmišljaju zakone koi njima odgovaraju mislim na MIŠKOVIČA,BEKA,RODIČA,DRAKULIČA I OSTALU DRP KOMPANIJU :zli: :zli: :zli: :zli:
 
iz Brankovog mi zanimljiva tacka 5 koja moze i ovako da glasi,druze nesmes za rusa da zakacis kamionku prikolicu jer je predvidjena za fapa 1213 a ne belarus,i tu bi mogle da pljuste kazne
 
Tako reče čovek, mislim policajac, koji je specijalno zbog predavanja došao iz Mitrovice, sa okružnog nivoa.

Generalno, mislim da ni oni sami gomilu toga još ne znaju.
Međutim, što reče neki član ranije, mora se od nekud početi sa sprovođenjem reda. Ovo je sjajna prilika.

A što se tiče toga da se vuče samo jedna Zmajevka, to će samo povećati cenu transporta repe sa 7 na 10%.
 
branko je napisao(la):
Tako reče čovek, mislim policajac, koji je specijalno zbog predavanja došao iz Mitrovice, sa okružnog nivoa.

Generalno, mislim da ni oni sami gomilu toga još ne znaju.
Međutim, što reče neki član ranije, mora se od nekud početi sa sprovođenjem reda. Ovo je sjajna prilika.

A što se tiče toga da se vuče samo jedna Zmajevka, to će samo povećati cenu transporta repe sa 7 na 10%.
Ne samo repe,svega ::lose::
 
Nazad
Vrh