Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Citam pre neki dan u poljoprivredniku da sada radne masine(traktori,kombajni,itd) nece moci da budu sire od 2.55m a sta da radis sa zmajom ili tako nekim starijim kombajnom neces kaciti kolica i vuci po ulici ili selu ..A za visinu da ja najvislja tacka na (radnoj masini) 3.70m pa to je malo smesno ..sta ces sada da radis sa kombajnom koji je vislji da mu seces bunker i da ga remontujes zbog zakona... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: ili kada voz slame ili deteleine imaju isto po 4,5 metara u visinu a oni tu sada neki novi zakon.....a tek za polaganje,sacuvaj Boze,ja sam sa 10 godina 2 zmajevke pune repe i rusom po selu linjo a sada mi tu traze da polazem prvo za autobus da bih mogao da vozim 2 zmajevke ili tako nesto....
pa sta ce onda holmer,ropa,ili tako neke vece masine da rade..Ma kakav novi zakon kada se poljoprivrednici pobune ima bre da zablokiramo sve jedan put u zemlji dok nedeju stri zakon za traktore...Sta sada mi tu izmisljaju da apolazem sa 24 godine za 2 prikolice da teram a ja sa 10 godine linjo rusa i 2 zmajevke sa repom po selu...Sejalice npr.sta da radi sa onom sto je 4 oltova to izadje oko 3 metra i sta sada da im mi radimo nek prave SIRE PUTEVE .A za kombajne sta ce me zaustavljati da se penju na kombajn i pustaju traku da vide visinu samo se zakljucas i teraj a nocu kada ih vidis samo upalis malo prednji deo kombajna ma begaju kao pacovi...Nek se zale u fabrike neka tamo prave manje masine a ne nas da deru kao jarce a ako nebude poboljsanja mi svi u blokadu puteva ako treba.I kako su taxisti malo zablokirali BG i odma se zakon menja,a ko ce da ti pomeri traktor ili kombajn i jos ti sa vilama stanes nesmu da pisnu..Tu mi ogranicavaju brzinu a Svabe prave Fendta da pici 65 i claasa ma ljudi nije ovo nista nego samo im treba para ::novac:: ::novac:: ::novac:: pa sada hoce da se nakupe ovako..ZAKON SE MENJA SVAKE 3 GODINE pa sad ce da se nakupe para pa ce za 3 godine da vrate ovaj stari pa tako stalno.... :D :D
 
polazem za dve zmajevke kad bilo koji policajac koji me zaustavi potera auto sa prikolicom 30 metara, a da nezakuca ih jedno u drugo... a ne nesto vise. nek obuce prvo policiju, a onda mogu nama nesto da pricaju... malo preteruju.
 
ma samo malo navrnes na njih i ima da beze kao pacovi a ti sa asflata u njive a oni nemogu zaglavice se :haha: :haha: :haha: nista nece biti cudno ako uvedu i da poljima budu panduri sa ladom nivom i tenkovima i da nas hvataju i pisu kazne :D :haha: :haha: :haha: :haha:
 
lazaa kod mene će u žetvi biti protesta kad celo selo krene sa preko 80kombajna koliko ima u đurđevo da vidim da nas milicija skloni sa puta samo ako budu pametovali da treba pratnja
 
Todore jel kobaj moze i da balira ili samo rastura slamu. Ako balira onda ih lepo pokupite na putu i balirate. Dobro uvezete i stavite umesto kilometar kamena pored puta.
 
čisto sumnjam NA jer je malo veća kolona kad 80kombajna krenu jedan za drugim peto1 šteta samo može da rastura slamu
 
Menajte taktiku bar u prvom redovima komajn pa balirka. Sta je 2 autobusa kilometar kamena. Iz daleka se i ne vide danjom. Ako nose ove nove svetlece prusluka bar ce se nocom videti ivica puta.
 
E ja se malko raspitao za te pratnje. Ne treba policijska pratnja, neg recimo ti sa traktorom ili kolima i rotacijom da sprovodis kombajn.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
E ja se malko raspitao za te pratnje. Ne treba policijska pratnja, neg recimo ti sa traktorom ili kolima i rotacijom da sprovodis kombajn.

Ako je tako onda to i nije tako strašno , jel viđao sam da tako sprovode kombajne kod nas tj. pri kupovini kombajna .
 
Ma napunis bre 2 zmajevke zita i na put pa nek pomeraju kako znaju i umeju a ti pored trakotra stanes sa lopatom za sneg :haha: pa nek ciste....ja kada sam kupovao kombajn i traktor bila ja pratnja celim putem do kuce..mislim milicija je pratila do kuce.. a traktor su pratili samo firmiina kola sa rotacijom do izlaza iz novog sada .....A najbolje da ce sad svakog coveka koji ce da vrse i a predje 3km asfalta da ga prati milicija malo je suvise glupo.... a masina nijedna nije uza od 2,55m jedino ako misle da setvospremiramo po 2.55metara spremacom i da sejom sa 2brazde :D :haha: :haha: :haha: i da rucno vrsemo :D ma polako cekajte da oni vidi kakve masine sve postoje :haha: :haha: :haha:ima da se penju vatrogasnim kolima da mere visinu :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: hahaha
 
Ni dosada se nije smelo sa gabaritnim masinama na puteve, (zato postoje letnji putevi) ali zakoni kodnas postoje da bi ih mogli krsiti
A za visinu da ja najvislja tacka na (radnoj masini) 3.70m pa to je malo smesno [/quote je napisao(la):
kad budes prosao izpod mosta ili kontaktne mreze. (desavalo se vec da slama bude flambirana)
 
Lala iz Banata je napisao(la):
E ja se malko raspitao za te pratnje. Ne treba policijska pratnja, neg recimo ti sa traktorom ili kolima i rotacijom da sprovodis kombajn.

A heder mora na kolicu ili može zakačiti?
 
Predlog za dopunu zakona o bezbednosti saobracaja :zli:

oni su rekli da planiraju da otmu (citaj naplate) 80.000.000 evra od kazne,
kad se to podeli sa brojem vozila i masina i ko zna cega u saobracaju, ne bi smelo da izadje preko 10 evra po glavi.

Kad bi se lepo svi dogovorili i uplatili svako svoj deo pa nek saobracajci lepo :spavam: prespavaju jednu godinu
 
auuu jbt pa ovo nije normalno koliko ljudi polaze i svi poloze iz prve tj sa kovertom u paketu kad predaju prazan papir da instruktor popuni.
Najpametnije bi bilo da panduri malo propitaju "vozace" tj daju im test da urade na licu mesta al bi bilo prc milojka ne znaju pravilo desne ruke a ne znakove e i takvi dobiju dozvolu.... ::lose:: :udri:
 
N.A. bice tebi i prc i desna i leva ruka samo daj ideje pandurima. Pa kad te ovi sto ne polze dopunski test dovate. :cao:
 
aha do'vatice me za ....

Post je spojen: [time]1262439876[/time]
_________________________________________________
jesi i ti "polozio" pa se osecas prozvanim??
 
Nazad
Vrh