Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

@ nebojsa

Pre podne je bilo na radiju, J......ga a i u novinama pise.
 
@ peto1
Znam, znam, i ja sam i čuo na vestima i čitao na netu, samo hoću da kažem da mislim da se to neko našao da pametuje i da se to neće nastaviti. Ako nastave sa tom "akcijom" to bi bio takav đon da bi se i Ilija Najdoski postideo :haha:
 
Drzavi treba para, pocece da gledaju i radkapne dali imas ili dali su brisaci novi ili istroseni ma znas onu dokon poa i jarice krsti, a mi placamo ceh.
 
Ljudi pa valjda vidite da im je dogorelo do kraja, pa sada pokusavalju na svaki moguci nacin da uzmu sto vise para, kod nas u Raci su uveli kazne za parkiranje trci jedan policajac za fotoaparatom i non-stop skoljca a u Raci nema nigde mesta za parkiranje niti ima neki parking gde bi mogao da ostavis kola.Smesno i zalosno sta se radi.....
 
Evo sad pogledao i udario potpis. A član peto1 ima od mene pivo čim prvom prilikom budem u NS-u. Šta li će još da smisle :sta:
 
ali realno gledano, u vozackoj postoji mesto za potpis... i mislim da bi se to trebalo tj trebalo biti potpisano u supu na salteru prilikom preuzimanja vozacke, a nikoga od nas nisu upozorili da to potpisemo... vec nam gurnuli voacku i to je to...

a mi muskarci (u krvi nam je) kao da smo dobili krila, okrenuli se i otisli sa velikim osmehom na licu, i prezirom prema tom sluzbeniku/ci, ka svom cetvorotockasu i ganjali ga na putu do kuce :D :haha: :cao: :ppozdrav:
 
@ mucobieno

Nemoj tako nisu svi na salterima neljubazni/ne Meni licno je zena izdala potvrdu kad su mi maznuli novcanik sa lovom i dokumentima sa kojom sam se mogao voziti i raditi skoro 3 meseca. Kad su me zaustavili radi kontrole ja njima pairce i sve u redu. Sve je pisalo na pairu i BLK, vazeca zozacka, Regitracija auta, zasticen 100%.
 
sad sam čuo da nije kažnjivo i da se ne dobijaju kazneni poeni kao ni kazna od 5000din to je neko provalio
 
peto1 je napisao(la):
@ mucobieno

Nemoj tako nisu svi na salterima neljubazni/ne Meni licno je zena izdala potvrdu kad su mi maznuli novcanik sa lovom i dokumentima sa kojom sam se mogao voziti i raditi skoro 3 meseca. Kad su me zaustavili radi kontrole ja njima pairce i sve u redu. Sve je pisalo na pairu i BLK, vazeca zozacka, Regitracija auta, zasticen 100%.

nisu svi, to stoji, ali ima ih vise od 50% neljubaznih
 
sta meni treba u autu od ekstra opreme da me niko ne jehehebe od pandura
prsluk , PP aparat ??

posto cesto prelazim u srbiju a bas nesto i nemam para viska
 
Mislim da kod nas po tom pitanju nisu strožija pravila nego kod vas i u Hrvatskoj. Novi pravilnik još nije izašao tako da važi onaj stari. Po njemu ti treba rez. točak, sijalice, prva pomoć, trougao, i mislim da je to sve. Ima neki fazon oko guma ali to baš nisam nigde konkretno našao (ono zimske, letnje i te fore). PP aparat za putnička vozila ne treba a mislim da po tom pravilniku ni prsluk ni sajla za šlepanje nije obavezna. Ali pošto mi znamo kakva je naša policija vozila su nam opremljena kao hitna pomoć, vatrogasci i AMSS zajedno :haha:
 
Za gume... moraju biti iste na osovinama.
Za zimu moraju letnje sa min 4mm sare a ako nemaju ta 4mm onda lance ili zimske ili ms(koje nisu univerzalne vec oznacavaju blato+sneg)
 
vidis kod nas ti se kao zimska oprema smatraju gume sve cetiri da su obavezno M+S sa po 4mm i jos lanci uz to , naravno iste gume po osovinama
ljetne do 2mm minimalno

ima mnogo nejasnoca i u nas oko novog zakona recimo moras imati uze a slepanje nije dozvoljeno ::lose:: pederi :zli:
 
North ARMY je napisao(la):
Za gume... moraju biti iste na osovinama.
Za zimu moraju letnje sa min 4mm sare a ako nemaju ta 4mm onda lance ili zimske ili ms(koje nisu univerzalne vec oznacavaju blato+sneg)
M+S znaci zimsko-letnja a ne blato-sneg
 
uze sluzi ako sletis u kanal da izvuces ili tako nesto,a ljudi nisu ni svesni svoje nesvesti.
Primer za traktore....stric sve staro ima ali drzi kao picino oko sve pod konac guma,kocnice,instalacija i jbg u sezoni mu ode guma na prikolici koju je pozajmio i ostavi je koliko god je mogao u stranu i ode a trokut nije ostavio(nema ga) i neki baja mu naguzio prikolicu.
Stric pukao para na advokate,popravke,dusevne i sl boli.... a da je imao trokut i postavio boleo bi ga...
Prsluk isto kad stane masina na drumu imas prsluk obuci ipak znaci ili ako nosis nesto van gabartino turi ga na kraj cevi,masine.... zbog sebe a ne zbog kerova!!!
O prvoj pomoci da i ne govorim ne ako ti ruku otkine ali koliko se puta poseces na njivi ili se opeces na vrucu masinu....
 
Kod mene u traktorima od dana kupovine(novih) 70-godina se nalazi prva pomoc,trokut,lanac za vucu,PP aparat,komplet alat,komplet sijalica...pre par godina pandur koji me je zaustavio se krstio kada sam u pokazao svu opremu i saobracajnu sa uradjenim tehnickim!Nerazumem cemu tolika histerija u vezi opreme,a kada zatreba onda....
 
todor je napisao(la):
sad sam čuo da nije kažnjivo i da se ne dobijaju kazneni poeni kao ni kazna od 5000din to je neko provalio
ako mislis za potpus UPRAVU si do sada su policajci samo bezveze kaznjavali da bi stavili pare u dzep!!sinec je na rts bio valda inspektor policije i rekao je ako neko pokusa da vas kazni zbog potpisa koji nije obavezan da se taj policajac odmah prijavi!! znaci potpis nije potreban!!!
 
E to je nedefinisano, nit treba nit netreba, nepise nista. Verovatno coeku trebalo ::novac:: za drzavu posto ga ganjaju, da dere sve redom. A sad je ovamo taj fini sto je to izjavio.
 
Nazad
Vrh