MTZ Belarus

Nisam siguran u te polozaje,mislim da je preko sile toplinga skroz napred ka prednjem delu traktora,a ovo gde mu malo fali u zljeb,bi bio polozaj pozicijom,a skroz nazad,ili ti kao dole,to je taj polozaj sto sam pisao.
Kako sad radi hidraulika pomocu one rucice desno od sedista ?.
 
Regulacija preko sile toplinga je kad se polugica ubaci u taj žljeb što je na slici (što malo fali da upadne). Znači polugica ka levom točku. Za pozicionu regulaciju polugica ide na suprotnu stranu, ka sredini traktora (i tamo postoji jedan žljeb na drugoj šipci koja je vezana sa vratilom na kom su ramena). E sad, gde će po uzdužnoj osi biti žljeb zavisi koliko pritiska topling. Otprilike tu gde je sad je bez dejstva toplinga, a topling može da ga gurne napred (prema prednjem delu traktora) ili da ga povuče nazad, zavisno da li je oruđe u radu ili je podignuto za transport.

A što se tiče toga kako radi hidraulik preko te ručice pored sedišta - dobro radi, diže i spušta normalno. Samo što (sad razmišljam, dok sam orao nisam primetio ništa) pri blokiranom ovom preklopniku nema korekcije dubine zavisno od jačine sile koja dolazi preko toiplinka.
 
Pozdrav jeli ko od vas pravio remont na orbitrolu na 820,kod mene je sljedeca situacija orbitrol normalno radi i sve al mi je curio na izlazu iz njega gdje se spaja s onim malim kardancicem sto ide dalje na volan ,to sam razvalio i našao kao neki semering ili manžeta nezz ni sam sto je u tom i je problem ,i sad ne mogu nac ngdje takvu mijeru tog semeringa il vec sto je u pitanju,orignalana mjera 25x45x5 a sad mi nude samo 25x45x7 proizvođac orbitrola je lifam
Zovni HIGUM ZRENJANIN i pošalju ti set za remont

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Navikao na imta....
Isto kad sam sa imta sjeo u torpeda, pa nisam odblokirao vijak u oranju, kod toplinka..... Poslije su mi rekli da i to postoji......
 
Jutros mi komšija dotera ruščinu, radio sam mu diferencijal i kočnice pre 2 god kaže nešto cvili škripi dok ga vozi?
Proteram niz ulicu stvarno hoće da zacvili
Vidim fali ulja u menjaču jedva dohvati merač, već sam se uplašio da je sprcao ležaje!!
Dižem točkove okrećem rukom cvile oba kad blokada koja je uništena škripi osovina riba od deklu
I kaže curi klip od hidraulika kad ono curi pozicioni
A hoće da ga ostavi, nzm šta da radim sa pozicionim?
Bukvalno ga on ne koristi ali kako da ga zadihtujem????
59c726239fee3e804655bf0f9890b565.jpg
51ec3b8e35c55b165f2f37a5f0f502b6.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Sta mislis na nekom zapadnom koliki urnebes bude.Ovo na rusu milina poskidati te limove i mozes prici.

Gore mi je instalaciju kad treba cackati, tu je nezgodno prici u pm.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
1025 i ne premesta samo po dvoristu,po recima gazde radi godinama sa njim bez problema.


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
To je stari tupanjac,jedan red rotora ,klinovima 20x20. Radi ovde jedan manji jd 90ks ko od sale sa tom drljacom. 1025 to radi bez brige sa takvom drljacom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolega nisam nesto preterano upucen u modele Tupanjca tako da ne znam sta je i kakva je sem sto mi je vlasnik traktora rekao a to je da je 6.3 metra.
Ja sam okacio sliku jer mi je cudno izgledala,drljaca na zemlji da u visini rotacije.Nije okacena slika da bi se nesto hvalio 1025,predpostaljam da bi i drugi traktor od 100ks radio sa njom.
I da kaze covek da mu je veci posao da je odnese do njive nego da je vuce u njivi.
 
Koliko kila ima ne znam,mozda zna neko od kolega ako poseduje takvu drljacu.
Poluosovine su iste ka na 820,ceo hidraulik je isti kao na 820.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Koliko kila ima ne znam,mozda zna neko od kolega ako poseduje takvu drljacu.
Poluosovine su iste ka na 820,ceo hidraulik je isti kao na 820.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Kako mislis isti kao na 820?Ramena su valda kao na 892 a ona su jača nego na 820.Koji klip on ima?Na 820 je cx100 ako se secam dobro a koji je sada ili koji bi trebao da bude na 892 i koji je cilindar hidraulika na tom 1025?Da li on ima pomocne cilindre?
 
Kako mislis isti kao na 820?Ramena su valda kao na 892 a ona su jača nego na 820.Koji klip on ima?Na 820 je cx100 ako se secam dobro a koji je sada ili koji bi trebao da bude na 892 i koji je cilindar hidraulika na tom 1025?Da li on ima pomocne cilindre?
820 rm i 892 rm su potpuno isti traktori sem turbine, iste su poluge, sve isto...
 
Nazad
Vrh