Motorna prskalica / Atomizer

Hvala bruder, upravo to je resilo problem(y)
 
Uzeh pre neki dan atomizer Oleo Mac MB 80 + booster pumpu i bacih ga u pogon. Mašina baca ukupno oko 7-8m vertikalno (po slobodnoj proceni) ali treba gađati idealne uslove, dakle bez vetra. Prskao sam stabla koja su do 12m visine a efekat ću videti krajem sezone jer je teško sa zemlje oceniti tačnu visinu koju dobacuje. Kad budem u luftu sa vremenom, odradiću test pored zgrade :)

Mašina je snage skoro 5ks i praktično je "budžet" verzija u odnosu na MB90 koji je identičan Cifarelli-u. Primetna je razlika na izduvnoj cevi a što se tiče snage, jako su blizu.
Razmisljam o kupovini iste. Posavetuj me sta da radim?
 
Prskalica VS 30 Vilidzer kupljena i isprobana,za sada su utisci pozitivni,malo trosi goriva,dobro prska a i ledja me vise ne bole.
 
Postao sam "ponosni" vlasnik još jednog proizvoda iz porodice Villager. Ovog puta prskalica ps 15e. Pre 5 godina kupio sam trimer i el.kosačicu Villager i služe me bez problema, ali su oba iz "crne" serije. Posle pročitane skoro cele teme vezane za motorne prskalice, odlučio sam se za villager zbog prihvatljive cene, iako sam merkao i Oleo Mac. Danas sam probao prskalicu samo sa vodom i zadovoljan sam sa onim što ona čini, samo imam dva pitanje:
1. Koju funkciju ima naranđžasti ventil na izlazu iz pumpe sa strelicama i oznakam LOW i HIGH? Pročitao sam uputstvo, ali u praksi nisam primetio neku razliku u kom se položaju nalazi
2. Nekoliko puta mi se ugasila pri osrednjem gasu. Da li ima uticaj to pod kolikim pritiskom, tj. gasom radi i da li je otvorena slavina ili je posredi nešta drugo? Kao da stvara vakum u rezervoaru za gorivo-odašinje kad ga otvorim.
Ako ima neko sa iskustvom i znanjem da mi pojasni te stvari, bio bih mu veoma zahvalan. Inače, serviser pobegao u selo i nema ga danima i neće da se vrati dok sve ovo ne prođe. Pozdrav
 
Ventil je za pritisak pod kojim prska. Razlike nema na oko ali bi trebala da postoji, mozda kao test da suzis mlaz i prskas vodu cistu pravo u vis pa uporedis visinu.

Sto se tice gasenja, villager proizvodi su spakovani u putu na brodu sto ce reci nisu nastelovani, treba da nastelujes ler gas to mozes sam na sajli gasa kod rucice gasa srafom odredis dokle se vraca a drugo razlog moze biti karburator da se pogleda. Jednostavan je nalazi se u kutijici sa poklopcem gde je i filter sundjer karburatora. Nov set za karburator je oko 500 dinara.

Proveri i da li taj model ima dva okrugla mesingana cepa na navrtanje, njih moras puniti mascu i dovrtati tokom godine da bi pumpa bila podmazana, meni je tako crkla a nova za dm25 je 8500

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ventil je za pritisak pod kojim prska. Razlike nema na oko ali bi trebala da postoji, mozda kao test da suzis mlaz i prskas vodu cistu pravo u vis pa uporedis visinu.

Sto se tice gasenja, villager proizvodi su spakovani u putu na brodu sto ce reci nisu nastelovani, treba da nastelujes ler gas to mozes sam na sajli gasa kod rucice gasa srafom odredis dokle se vraca a drugo razlog moze biti karburator da se pogleda. Jednostavan je nalazi se u kutijici sa poklopcem gde je i filter sundjer karburatora. Nov set za karburator je oko 500 dinara.

Proveri i da li taj model ima dva okrugla mesingana cepa na navrtanje, njih moras puniti mascu i dovrtati tokom godine da bi pumpa bila podmazana, meni je tako crkla a nova za dm25 je 8500

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Hvala na odgovoru i na podeljenom iskustvu. U servisu su malo zategli kontakte na prekidaču za gašenje i sad se ne gasi. Proverio sam za ventil kad sam suzio mlaz i ima razlike. Jedino, da bi lepo prskalo, mora da je skoro pod punim gasom. Da li je to normalno? Pozdrav
 
Ja np taj ventil podesavam spram visine biljke, ako treba da izbaci na vecu visinu odvrnem vise, ako je biljka manja onda dotegnem skoro do kraja, pola gasa i polako da se ne polomim i ja i prskalica. Treba malo prakse da bi se maksimalno iskoristila prskalica a da pri tom ne bacas preparate dzabe a i da ne polomis ledja trceci od biljke do biljke ili kroz red maline. ;-)

Poslato sa GRACE uz pomoć Tapatoka
 
Ja np taj ventil podesavam spram visine biljke, ako treba da izbaci na vecu visinu odvrnem vise, ako je biljka manja onda dotegnem skoro do kraja, pola gasa i polako da se ne polomim i ja i prskalica. Treba malo prakse da bi se maksimalno iskoristila prskalica a da pri tom ne bacas preparate dzabe a i da ne polomis ledja trceci od biljke do biljke ili kroz red maline. ;-)

Poslato sa GRACE uz pomoć Tapatoka
Pola gasa? Ovo moje traži skoro na max da bi počelo da izbacuje nešta što liči na mlaz. I to posle desetak sekundi turiranja u prazno. Da ne grešim ja negde?
 
Cim gas povecas na jace od lera treba da krene da pljuca. Na 20 posto gasa vec treba da prska maglu ali naravno ne jako.
Proveri creva da negde nemas fals vazduh ne znam, a inace je normalno u radu koristiti pola gasa ili jace,po potrebi

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Cim gas povecas na jace od lera treba da krene da pljuca. Na 20 posto gasa vec treba da prska maglu ali naravno ne jako.
Proveri creva da negde nemas fals vazduh ne znam, a inace je normalno u radu koristiti pola gasa ili jace,po potrebi

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Videću da nadjem nekog ko ima takvu, pa da uporedimo. Hvala i pozdrav
 
P. S. Ja pricam iz iskustva sa dm25, sve motorne bi trebale da su slican fazon

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Da se nebi mucili i lomili ledja prskalica na tockovima VS 30 Vililger.Ja je kupio i prezadovoljan sam,crevo je duzine 10 m,mlaz dohvati i najvislja stabla,mlaznica se steluje,malo trosi goriva i nebole ledja.
 
Atomizer super radi,isprska lepo,malo trosi goriva ali ledja otpadose.Moj atomizer je prodat ima jedan isti od mog rodjaka na prodaju,jos je u garanciji,par puta koriscen prosle godine,18000 din.Razlog prodaje je kupovina ovog na tockovima VS 30.
 
Prskao sam danas sa caletovom na bateriju villager 16 i mogu vam reci da su to ubedljivo najgluplje potrosenih 100 eur koje je moj otac ikad dao na neki alat.

Potpisujem da je to neupotrebljivo za bilo koje namene te nemojte trositi novac.

Pritisak je i na maks toliko slab da je to presmesno, kao da rucnom za pranje prozora prskam, ili stari princip ledjne na drukanje, nema obrtanja lista, probijanja krosnje, nista, moras da zavlacis stap pa obajavas sto je takodje bezveze i jer su kapi krupne losa dizna pa ne treba da se kupa vec maglom iskovitla.
Ne moze nista ni najmanjem povetarcu.

S onim mozda moze paradajz, grasak i slicno, nesto prizemno i bastica penzionerska, ali ostaje da je i to prskanje nekvalitetno, kako rekoh usled krupnih kapi i potrebe zavlacenja stapa da bi obajao list.

Nikome ne bih preporucio.

Takodje vise ne preporucujem villager. Danas mi je na dm25 crkla pumpa. Pumpu sam menjao posle 2 godine rekli su mi da nisam podmazivao na one cepove. Kupio sam novu za 8500 i redovno podmazivao. Popravke nema, zatvorena je.

Evo posle 2 godine crkla i ova redovno podmazivana.

Od kvarova sam jos ima zamenu creva prve godine jer ono nije crevo vec traka lepljena po duzini. Crevo za vazdusne kocnice sa montazom krajeva 2000 dinara.

Pocelo je prosle godine i da curi kod slavine koju drzis kad prskas. Nema samo taj deo ina samo pistolj. Kupujem za 6500 neku od mesinga cega li mala privreda sa navojem za stelovanje slavine.

Tri puta membrana karburatora po 500 i trosak ruku i goriva izadje 3 soma za 3 puta.

Ukupno sam znaci za 5 godina na prskalicu placenu 18.000 potrosio jos vise od toliko na odrzavanje... I trenutno ne radi, trazi 8.500 soma za pumpu.

Da ne pricam koliko je to puta znacilo i prodala me usled posla prosto mi se smucilo.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sa lepezom moze da prodje za medju red sa totalom i eventualno maline i kupine dok nema vece lisne mase. U pravu si za krupne kapi ali onaj nastavak sto pravi maglu trosi 50%vise. Meni je nuzno zlo u malinama jer su mi proslu jesen maznuli cifarelli a ne daje mi se opet 500 evrica. Ali masina je sila. Za mlade vocnjake, ako imas jaka ledja i noge, se isplati jer u prvih 3-4 god ustedis dosta na hemiji. Ustvari otplati se sama. Ova na baterije je zamena za onu na drukanje, isti pritisak samo sto nema rucnog prskanja
 
Bas tako lepo si rekao. Zamena za drukalicu, isto sve al ne drukas ti

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
dm14p viladzer kad treba da radi ona izda. pumpa menjata tri puta u garanciji posle garancije radi bez nje skinuo da ledja ne budu mokra. karburator radi kad hoce sve u svemu platio 22000rsd i sada mogu da je bacim.
 
Nazad
Vrh